SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HIIT - zebrane badania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 78748

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5398
Właśnie wróciłem po pierwszym w życiu HIICie. Zrobiłem 3 interwały w układzie czasowym 15/45. Przy pierwszym myślałem, że 3 to będzie za mało, przy trzecim prawie płuca wyplułem. Kondycję mam ogólnie dobrą, ale teraz czułem się tak, jak po 5 km joggingu. Trening ogólnie jest świetny, już mi się podoba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 762
witam chciałem się spytać jak mierzyć czas w HIIT ?? są jakieś tanie stopery które mają funkcje liczenia czasu w taki sposób żeby pikało po np. 20 sekundach później po 50 sekundach i tak dalej ?? wiecie o co mi chodzi ?? tak żebym wiedział kiedy zwolnic a kiedy biedz na maksa ;] ;PP
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27
witam. mam takie pytanie: probowalam HIITa na rowerku kettler paso 109. czy moge zaufac wskaznikowi pulsu w tym rowerku, czy powinnam kupic pulsometr?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1969
Róbcie interwały na worku ( boksowanie i kopnięcia) albo w basenie. Wtedy bedzie spalanie a nie ****a rowerek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27
nie ma jak odpowiedz na temat..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 413 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2746
Przeczytałem temat uff i wygląda że większość nie wie co to ten HIIT i jak działa na organizm, masa tu sprzecznych wypowiedzi. Jedni mówią że lepsze aeroby, inni że HIIT, jedni że aeroby na czczo, inni że na czczo to spala się mięśnie, jedni że HIIT spala tłuszcz, inni że mocno wypala mięśnie, ktoś nawet wkleił medyczną formułkę. Więc teraz nie wiem właściwie co wybrać przy treningu FBW 3x w tygodniu a chcę poprawić swoją wydolność i gibkość, może ktoś tu jeszcze zajrzy, przebije się przez potok słów i coś zaproponuje.

PS. wolałbym wykorzystać bieżnię gdyż mieszkam w zatłoczonym mieście.

Zmieniony przez - TheArt w dniu 2012-09-11 05:46:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
poprawić swoją wydolność i gibkość
Od wieków do tego stosowało się bieg po kopercie na czas, nawet na w-f'ie . Jest to typowy wysiłek interwałowy, gdy po akcji wykonywanej na maxa trzeba chwilę odsapnąć żeby uspokoić oddech, i dalej... HIIT jest przypadkiem szczególnym treningu interwałowego, gdy za każdym razem dajemy z siebie wszystko, więc najlepiej sprawdza się bieg, gdyż nie ma czynnika ograniczającego przyśpieszenie ('rozkręcenie' bieżni czy rowerka)

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1724
Wow temat jest swietny i daje do myslenia! Dlatego tez postanowilam przerzucic sie z aerobow na HIIT. Zobaczymy jak u mnie to wyjdzie. Od miesiaca cwicze na powaznie, bardzo sumiennie i ciezko, dieta na 90% ale staram sie coraz bardziej. 3-4/tydz. silowy + 2/tydz. same aeroby. Efekty sa - widac po cm, kg i sylwetce. Jednak lubie sie zmeczyc i chce sprobowac HIIT, jezli pomoze mi to w redukcji to juz w ogole rewelacja.
Czy 3 interwaly 15s/30s. to dobry poczatek? I co 2 tydz zwiekszac liczbe do 5-6 a potem zmieniac dlugosc wysilku tzn 20/40, 25/50 itd...?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
tak - to dobry plan na poczatek :)

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14
Witam czy takie plan treningowy będzie dobry? :
Pon:Abs2(poz4)+"TRENING DOMATORA"z tym , ze robię tylko 6 pierwszych pkt
Wt:Hit
Sr:to co w Pon
Czw:Hit
Pi:Abs2(poz4)+"TRENING DOMATORA" z tym , że robię tylko 6 pierwszych pkt
Sobota , Niedziela : Odpoczynek.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oszukane posiłki lekarstwem na monotonie dietetyczną

Następny temat

Po chorobie

WHEY premium