SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HCG podczas cyklu czy podczas PCT? Artykul

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25680

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1755 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 22200
B-50 zapodal niedawno te wiadomosci po angielsku. Tutaj macie art po polsku z niewielkimi zmianami wprowadzonymi przez autora samych badan, szczegolnie w sekcjach dotyczacych dozowania hCG. Moze sie przyda.

PCT czyli popularnie znana Terapia Pocyklowa jest koniecznością po zaprzestaniu stosowania sterydów. Wiele roznych teorii na temat PCT zostało przedstawionych na przestrzeni lat. Wiekszosc z nich spelnia swoja funkcje, jednak pamietajmy, co działa dobrze może działać jeszcze lepiej.

Ludzka gonadotropina kosmówkowa (hCG) to hormon peptydowy, który naśladuje działanie hormonu luteinizującego (LH). LH jest hormonem, który pobudza jądra do produkcji testosteronu. Dokładniej LH jest podstawowym sygnałem wysyłanym z przysadki do jąder, który to sygnal stymuluje komórki interstycjalne Leydiga w obrębie jąder do produkcji testosteronu.

Podczas przyjmowania Sterydow, poziom LH gwałtownie spada. Brak sygnału LH z przysadki zmusza jądra do zatrzymania produkcji testosteronu, co powoduje szybki początek zwyrodnienia jąder, atrofii. Zwyrodnienie jąder zaczyna się od zmniejszenia objętości komórek Leydiga, a następnie następuje gwałtowne obniżenie poziomu testosteronu w obrębie jąder (ITT) i peroksysomów oraz insulinopodobnego czynnika 3 (INSL3) – czyli niezmiernie ważnych bio-markerów i czynników umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie jąder i produkcje testosteronu. Istnieje jednak sposob na skuteczne zapobieganie temu zwyrodnieniu przy pomocy malej dawki hCG podawanej podczas cyklu. Niestety, większość osob stosujacych SAA wciaz jest w przekonaniu, ze hCG powinno byc stosowane po cyklu, podczas PCT. Po rozpatrzeniu badan naukowych i znajac podstawy endokrynologii stwierdzic mozna , że szybsze i całkowite odzyskanie pelnej funkcjonalnosci jader jest możliwe, jeśli hCG jest podawane w czasie cyklu.

Po pierwsze, musimy zrozumieć kliniczna historie hCG, aby zrozumieć jego najskuteczniejsze zastosowania. Wiele popularnych opracowan dotyczacych SAA i PCT opowiada się za stosowaniem hCG w dawce 2500-5000IU raz lub dwa razy w tygodniu wylacznie pod koniec cyklu jako tzw. Wstep do PCT. Jest to zapewne spowodowane badaniami z 1960 roku gdzie podczas badan hipogonadyzmu mężczyzn ze zmniejszona wrażliwościa jąder wskutek długotrwałego niedoboru LH, podawano powyzsze dawki. Długotrwały niedobór LH powoduje znieczulenie jader, co w efekcie wymaga wyższej dawki hCG do ich stymulacji. U mężczyzn z prawidłowym poziomem LH i prawidłowa wrażliwościa jąder, maksymalny wzrost testosteronu jest obserwowany juz po podaniu dawki 250iu. Jesli jadra podczas cyklu dotknela znaczna atrofia i hCG podawane jest na koniec cyklu, wymagana bedzie wieksza dawka hCG aby wywolac reakcje w przywracaniu normalnego rozmiaru i funkcji jąder – jednak istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że jadra nie odzyskaja pełnej czynności.

Jednym z czynnikow kluczowym do zrozumienia calego mechanizmu jest ilosc wydzielanego testosteronu, która jest synonimem wrażliwości jąder. Jest to ilość testosteronu, ktora twoje jądra mogą produkować z danym LH lub stymulacja hCG. Dlatego, jeśli masz mniejszą pojemność wydzielania testosteronu (zmniejszona wrażliwość jąder), to potrzeba bedzie więcej LH lub hCG do stymulacji w celu osiagniecia tego samego rezultatu, jak gdybyś miał normalną zdolność wydzielania testosteronu. Jeśli zdolnosc do wydzielania testosteronu zmniejszy sie zbyt mocno, to nawet duza ilość LH lub hCG uzyta do stymulacji moze nie wywolac normalnej produkcji testosteronu - a to prowadzi do trwałego zmniejszenia ilosci testosteronu w organizmie czego oczywiscie nie chcemy.

Aby zobrazowac jak szybko zdolnosc produkcji testosteronu moze drastycznie spasc podczas przyjmowanie SAA, powinnismy wiedziec ze:
poziom LH gwałtownie zmniejsza się juz w 2 dniu przyjmowania SAA, co blokuje sygnał LH i pozwala jądrom być niefunkcjonalne w ciągu nastepnych tygodni, zmniejsza objętość komórek Leydiga o 90%, ITT spada o 94%, INSL3 spada o 95%, podczas gdy zdolność do wydzielania testosteronu spada o 98%. Uwaga: wizualna analiza wielkości jąder jest bardzo słaba metoda oceny aktualnej czynności jąder, gdyz rozmiar jąder nie jest bezpośrednio związany ze zdolnością do wydzielania testosteronu. Jest tak dlatego, że komórki Leydiga, które są głównymi miejscami wydzielania testosteronu, stanowią jedynie około 10% całkowitej objętości jąder. Dlatego też, nawet gdy jadra sa pomniejszone tylko o 5-10%, ich zdolność do wydzielania testosteronu po stymulacji LH lub hCG może rzeczywiście być znacznie zmniejszona do 98% ich normalnej produkcji!! Chodzi o to, aby nie oceniać zdolność wydzielania testosteronu przez wielkosc jądrer.Zmniejszenie się pojemność wydzielania testosteronu spowodowane stosowaniem sterydów było dobrze przedstwione w badaniu na wyczynowych sportowcach, którzy używali sterydów przez 16 tygodni, a następnie podawane bylo 4500iu hCG po zakonczeniu cyklu. Stwierdzono, że badani po cyklu SAA byli około 20 razy mniej czułi na hCG, w porównaniu do zwykłych ludzi, którzy nie używają sterydów. Innymi słowy, ich zdolność wydzielania testosteronu była znacznie zmniejszona, ponieważ sygnał LH nie byl u nich odbierany przez 16 tygodni. Jądra w istocie stały się niewrażliwe i okaleczone. Przypadki prywatnych pacjentow doktora Ericz M. Potratza regularnie przyjmujacych SAA pokazują, że agresywne i długotrwałe podawanie hCG w dawkach wysokich jak np. 10000IU E3D przez 12 tygodni uniemozliwilo pacjentom do powrotu do pelnorozmiarowych jader. W innym badaniu z udzialem mężczyzn stosujących niskie dawki sterydów przez 6 tygodni wykazano nieudany powrot insulinopodobnego czynnika-3 (INSL3) skoncentrowanego w jądrach po podaniu 5000iu/wk HCG przez 12 tygodni. (INSL3 jest ważnym markerem produkcji testosteronu i produkcji spermy)

Badania te pokazują, że poprzez pozne rozpoczecie podawania hCG (na końcu cyklu sterydowego) wzrasta zapotrzebowanie na większą dawkę hCG i zmniejsza sie swoje szanse pełnego wyleczenia. W rezultacie przez wykorzystanie wiekszej dawki hCG pod koniec cyklu, estrogen zostanie zwiększony niewspółmiernie do testosteronu, który następnie powoduje dalsze tłumienie HPTA (z wysokim estrogenem), co natomiast zwiększa ryzyko ginekomastii. Badania ujwniaja,ze wysokie dawki hCG okazały się podnieść estradiol do 165%, podczas gdy poziom testosteronu zostal podniesiony jedynie o 140%. Wyższe dawki hCG czesto stosowane są również w celu zmniejszenia stężenia receptora LH i degradacji enzymow odpowiedzialnych za syntezę testosteronu w jądrach – a to ostatnia rzecz jakiej mozna chciec podczas kuracji. Chociaż te negatywne skutki hCG moga być częściowo złagodzone przez zastosowanie SERM takich jak Tamoksyfen, stworzy to dodatkowe problemy związane z toksycznoscia SERM.

W świetle powyższych dowodów, staje się oczywiste, że musimy podjąć środki zapobiegawcze, aby uniknąć tego zwyrodnienia jąder. Musimy chronić naszą wrażliwość jąder. Poza tym, hCG jest tak łatwo dostępne i zastrzyki tak bezbolesne ze niezrozumiale jest dlaczego ktos mialby nie chciec go uzyc podczas cyklu.

Na podstawie badań przeprowadzonych na grupie mężczyzn stosujących sterydy, 100iu HCG podawane codziennie wystarczyło, aby zachować pełną czynności jąder i poziom ITT, bez powodowania desentyzacji zazwyczaj związanej z wyższymi dawkami hCG. Istotne jest rowniez, żeby niskie dawki hCG byly stosowane jeszcze przed wejsciem w stan w ktorym czułość jader jest obniżona, czyli juz w ciągu pierwszych 2-3 tygodni stosowania sterydów. Ponadto, ważne jest, aby zaprzestać stosowania hCG przed rozpoczęciem PCT dzięki czemu komórki Leydiga maja szansę na ponownie uwrażliwienie sie na własna produkcje LH. (Aby jeszcze bardziej zwiększyć wrażliwość jąder, suplement diety Toco-8 może być używany)

Bardziej wygodna alternatywa dla powyższego zalecenia będzie strzał 200iu hCG dwa razy w tygodniu, ewentualnie raz w tygodniu 500iu. Jednak najbardziej pożądana do przestrzegania jest ta nizsza, czesciej podawana dawka hCG, co swojako naśladuje naturalnie uwalniane LH i minimalizuje konwersję do estrogenów. Jeśli zaczynasz hCG późno w cyklu, można obliczyć szacunkowe ilosci hCG wymaganego do tzw. Kick Startu przez pomnożenie 40iu X ilosc dni nieobecności LH.

Uwaga: Jeśli stosujesz sie do powyzszych zalecen odnosnie podawania hCG podczas cyklu, hCG nie powinno juz byc podawane podczas PCT czyli po zaklnczeniu cyklu.

Dla zachowania wrażliwości jąder, użyj 250iu hCG E4D zaczynajac 14 dni po podaniu pierwszej dawki SAA. Podawanie hCG konczysz na dwa tygodnie przed momentem w ktorym SAA przestana dzialac aktywnie w organizmie. Na przykład, możesz zaprzestac hCG w momencie ostatniego strzału Testosteronu enanthate. Albo, jeśli kończysz cykl oralami, zaprzestajesz hCG około 10 dni przed ostatnia dawka doustna. Pozwoli to na rozpoczęcie produkcji LH i FSH z przysadki mózgowej, co przyczyni sie rowniez do rozpoczecia stymulacji jądrach do produkcji wlasnego testosteronu. Pamiętaj, że odzyskiwanie normalnych funkcji jader NIE ROZPOCZNIE SIE dopóki hCG nie przestanie dzialac aktywnie w organizmie, ponieważ organizm nie zacznie wydzielac LH dopoki hCG nie opusci systemu.

Podsumowując, dowiedzieliśmy się, że wykorzystując hCG w czasie cyklu mozesz znacznie zapobiec zwyrodnienie jąder. Pomaga to uzyskać płynne zejscie z cyklu unikając w ten sposób pocyklowych powiklan.

Na podstawie badan przeprowadzonych przez Erica Potratz'a i Primordial Performance LLC
2

UK

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10873 Napisanych postów 49713 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
świetna robota
jak znajde w twoich tematach wypowiedż z innych dziłaów to punktuje

Zmieniony przez - 8x8 w dniu 2012-05-02 22:06:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 613 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 26290
dobry art, sog

najgorsza lipa u mnie że tylko hcg 5000ui mają i zakładając że może leżeć w lodówce miesiąc to wbije 5x 500 ew albo 10x 250ui e3d i trzeba wyrzucić i nowe odpalić

Zmieniony przez - xxkaczorxx w dniu 2012-05-02 23:17:28
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1755 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 22200
Dzieki dzieki 8x8


dzieki xxkaczorxx problem dokladnie jak u mnie. Tez mam ostatnio dostep tylko do 5000 pregnylu i borykam sie z tym dylematem. Podobno niezlym rozwiazaniem jest woda bakteriostatyczna, pregnyl moze polezec troche dluzej w lodowce rozrobiony z taka woda.

Zmieniony przez - maximusxxx w dniu 2012-05-02 23:27:54

UK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 613 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 26290
no ja używam tego właśnie ale nie próbowałem jeszcze dłużej niż miecha ale i tak jestem skłonny wywalać połowę do kosza a mieć pewność że z moimi jajcami wszystko ok i odblok mieć lżejszy

na następnym cyklu spróbuję przetrzymać hcg w lodówce jak najdłużej w końcu chyba nic mi się nie stanie jak przybiję po 6-7 tyg?

Zmieniony przez - xxkaczorxx w dniu 2012-05-02 23:34:53
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1015 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 43352
ponoć do 6 tyg da rade ale śmiem wątpić...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1755 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 22200
slyszalem kiedys tzn gdzies ktos wbity w temat pisal, ze hCG jak jest 'przelezale' to mocno szczypie podczas bicia w brzuch i to oznaka ze juz sie nie nadaje. Sprawdzil/zauwazyl to ktos? Ja bilem wczoraj przedostatnia dawke z 5000ui i szczypalo dosc zauwazalnie.

UK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 10301 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 77546
wczesniej nie bilem hcg ale teraz lece sobie juz jakis czas suste i dorwalem gonasi 2000iu x3 zaczalem sobie podbijac 500iu c4-5d i jajka juz wracaja do swoich rozmiarow,polubimy sie z hcg maximus sogacz

Zmieniony przez - 133mhz w dniu 2012-05-02 23:54:53

Zmieniony przez - 133mhz w dniu 2012-05-02 23:55:21

dobry chłopak ze złymi nawykami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 613 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 26290
@maximusxxx
no mnie właśnie szczypało konkretnie jak wbijałem po 4 tyg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 714 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16545
jak czujecie HCG? bo ja dopadlem pregnyl grecki i wogole go nie czuje, na tet ciazowy tez nie reaguje.... znaczy ze wal czy moze zle przechowywane?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 260 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5504
badanie z 2009 roku!!!! dwa razy cytowane na tym forum :):)nie do końca przetłumaczone :):)oryginał znajduje się na MEZO-RX :):)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jaka firma epistane

sosy