SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HCG (art)

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 44108

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
Widze że czasami pojawiają się pytania o HCG więc się może przyda. Z bodybuilding by BigCat

HCG

Ludzka gonadtropina kosmówkowa jest dość dziwnym hormonem. Występuje tylko w łożysku ciężarnej kobiety. Jest praktycznie bezużyteczny dla kobiet [autor chyba nie wiedział że bierze ona udział w podtrzymywaniu wzrostu rozwijającego się płodu], ale ma wiele interesujących właściwości dla mężczyzn. Może naśladować działanie hormonu luteinizującego (LH). LH jest hormonem przysadki mózgowej którego celem jest zmuszanie jąder do produkcji testosteronu. Gospodarka hormonalna człowieka opiera się na zjawisku sprzężenia zwrotnego co oznacze że jeżeli pojawi sie zbyt wiele hormonów (jak na przykład SAA) mózg dostaje informacje żeby zmniejszyć produkcje LH. Podczas długich cykli, kiedy poziom naturalnego testosteronu jest na długo bardzo obniżony, możemy zaobserwować kurczenie się jąder, co jest logicznym skutkiem ich nieużywania. Poprzez podawanie środków naśladujących działanie LH, możemy przywrócić funkcjionowanie jąder i odzyskać ich dawny rozmiar. Do tego właśnie używa się HCG.

Ponieważ w pewien sposób wpływa na zwiększenie poziomu testosteronu w organiźmie, można doszukać się pewnych właściwości wspomagających wysiłek, ale nie są one na tyle duże aby warte były uwagi. Skutki uboczne towarzyszące używaniu HCG (zazwyczaj androgeniczne, np.: trądzik), mała efektywność, cena porównywalna z o wiele skuteczniejszymi sterydami, wszystko to sprawia że HCG raczej nie jest używane w tym celu. Co więcej można wpaść na testach przed zawodami. Ale dla większości ludzi zajmujących się dopingiem na poważnie HCG jest nieocenionym środkiem. Ponieważ powoduje powrót jąder do dawnych rozmiarów może także mieć wpływ na wznowienie produkcji naturalnego testosteronu, ponieważ pierwsze naturalne sygnały (LH) skutkują natychmiastowym wyrzutem większej ilości testosteronu do organizmu. A przecierz odbudowanie naturalnej produkcji testa jest niezbędne jeśli chcemy utrzymać masę którą wypracowaliśmy na cyklu. W przeciwnym przypadku bardzo szybko wrócimy do przedcyklowych rozmiarów.

Minusem jest to że samo HCG także obniża poziom naturalnego testosteronu. Dzieje się tak ponieważ zastępuje ono LH. LH nie jest jednak pierwszym ogniwem w łańcuchu, ono samo powstaje w przysadce pod wpływem GnRH (Gonadotropin releasing hormone - hormon uwalniania gonadtropiny) który wydzielany jest w przysadce. A ponieważ środek naśladujący LH dostarczany jest z zewnątrz, w wyniku mechanizmu sprzężenia zwrotnego do przysadki wysyłany jest sygnał aby zaprzestała produkcji GnRH, w wyniku czego naturalne LH nie jest produkowane. Właśnie dlatego HCG używane jest zawsze z antagonistą receptorów estrogenowych, Clomid'em lub Nolvadex'em. Kiedy poziom androgenów w organiźmie spada, antagonisata zredukuje reakcje estrogenową co doprowadzi do niedoboru hormonów i da sygnał przysadce do produkcji GnRH. Kiedy tak się stanie, po terapii HCG, jądra wróciły już do naturalnych rozmiarów i zaraz potem produkcja naturalnego testosteronu powinna wrócić do normy. Bardzo ważne jest aby zawsze pamiętać że mimo że HCG jest niezbędne po długich cyklach , nie powinno być używane bez Clomid'u bądź Nolvadex'u. Co więcej terapia HCG powinna skończyć się na dwa tygodnie przed końcem terapi Clomid'em/Nolvadex'em. W przeciwnym przypadku dojdzie do zachamowania produkcji naturalnego testosteronu.

Warto także zapamiętać że zbyt długie używanie HCG bądź używanie go w zbyt dużych dawkach może zobojętnić jądra na działanie LH i zabawa zaczyna się od nowa. Ogólnie oznaczałoby to że wyrzuciłeś pieniądze w błoto. Skutki uboczne jakich możemy spodziewać się przyjmując HCG to trądzik, wypadanie włosów oraz problemy z prostatą. Jednak w większości przypadków środek ten przyjmowany jest przez 3 - 4 tygodni, więc ryzyko ich pojawienia się jest bardzo znikome. Podwyższeniu ulegnie także poziom estrogenu, ale ponieważ używany jednocześnie jest Clomid/Nolva nie powinno stanowić to problemu. HCG powoduje także wzrost ciśnienia.

Łączenie i dawki

Zazwyczaj stosuje się HCG po długim cyklu, 8 tygodni lub więcej. Zauważ że większość porządnych cykli trwa 8 lub więcej tygodni, rzecz w tym że niektórzy początkujący boją się igieł i marnują czas na sterydy przyjmowane doustnie, a w tym przypadku długość cyklu nie przekracza 6 - 7 tygodni. Jednak nawet wtedy HCG może być użyteczne, ale zazwyczaj proces kurczenia się jąder nie zaszedł tak daleko żeby było to niezbędne. Ogólnie powinieneś stosować HCG przez 3 tygodnie co da łącznie ok 4 strzałów. Jeden co 5 - 6 dni. Zacznij od 3000 IU gdzieś w ostatnim tygodniu twojego cyklu SAA, 5 dni później kolejne 3000 IU, następnie zjedź do 1500 IU po następnych 5 dniach i ostatni zastrzy 1500 IU po kolejnych 6. Gdzieś w okolicach drugiego bądź trzeciego strzau powinieneś zacząć terapię z Clomid'em/Nolvadex'em która powinna trwać 4 - 5 tygodni.

W żadnym przypadku, powtórze to jeszcze raz bo jest to bardzo ważne, HCG nie powinno być przyjmowane przez zbyt długi okres czasu, bądź w zbyt dużych dawkach, i zawsze powinno być łączone z Clomd'em bądź Nolvadex'em. Użycie Clomid'u/Nolvadex'u powinno być kontynuowane przez przynajmniej 2 tygodnie po zakończeniu terapi HCG.
7
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2275 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9426
Dobry Art.
ps. korzystasz z english translator'a
Soga juz kiedyś dawałem
1

The future is coming on......

>>> Doping Division Force Crew <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
Po raz kolejny: nie, nie korzystam z translatora.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2657 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 55935
Inko wrzuć tu jakiś text to zobaczysz jak Ci przetłumaczy (nic nie bedziesz wiedział)


www.translate.pl 
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 5203 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25305
czesc ile masz lat jak masz na imie?
Tłumaczenie:

You have lat (summer; year) what czesc how have you on imie?

Żeby życie miało smaczek
raz omeczka
raz treniaczek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2097 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 69594
mam na imię Stefan, mam 100 lat
On name mum < beguile > < have > Stefan, lat (summer; year) beguile 100
1

Cytat roku by pio091: Ja mam 16 lat jestem w czasie cyklu metka jest cool ale musisz ją codziennie wypocić (zmniejsza skutki uboczne)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 6929 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 32603
"Ogólnie powinieneś stosować HCG przez 3 tygodnie co da łącznie ok 4 strzałów. Jeden co 5 - 6 dni. Zacznij od 3000 IU gdzieś w ostatnim tygodniu twojego cyklu SAA, 5 dni później kolejne 3000 IU, następnie zjedź do 1500 IU po następnych 5 dniach i ostatni zastrzy 1500 IU po kolejnych 6. Gdzieś w okolicach drugiego bądź trzeciego strzau powinieneś zacząć terapię z Clomid'em/Nolvadex'em która powinna trwać 4 - 5 tygodni."

- tego mozna by sie czepic i sporo dyskutowac, szczegolnie tyczy sie to ostatniego zdania
1

Expert w dziale DOPING

...
Napisał(a)
Usunięty przez decadeuko za pkt 4 regulaminu
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 5203 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25305

Żeby życie miało smaczek
raz omeczka
raz treniaczek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
DD możesz szerzej??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 768 Napisanych postów 18729 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 154865
Tez troche sprzecznosci widze w tym arcie Kazama...bo czytalem troche inne opinie na temat brania itd...ale i tak dobrze ze cos nowego

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 5203 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25305
Tłumaczenie:

Tam jest dziwny *hormone* ludzki dostateczna ilość (dostateczny; dostatecznie) *HCG* *gonadtropina* *kosm*ó*wkowa*. To bierze (przedsiębierze) pozycję (podpórka) w () tylko *weighty* (brzemienny ) kobieta ł*o*ż*ysku*. Prawdopodobnie, to jest faktycznie bezużyteczne nie poznają dla kobiet [ autor co (żeby; który) ona (to ) bierze (przedsiębierze) udział (udział (norma) ) w podtrzymywaniu przyrostu wartości (wzrost ) *fetus* (produkować (produkcja) ) rozwijający (opracowujący; opracowanie) (rozwijany ) ], ale wiele interesująca właściwość ma dla ludzi. Działanie *hormone* może *imitate* ( ) *luteinizuj*ą*cego* *LH*. Zmuszenie rdzenia jest *hormone* dla produkcji mózg (mózgowy) który (kto (który) ) cel jest *LH* *przysadki* *testosteronu*. Który jest osadzany na gospodarce (ekonomia) zjawiska *hormonal* osoba zwrotny *sprz*ęż*enia* *oznacze* co (żeby; który) jeżeli wiele (wielka ilość; dużo) *hormones* będzie zjawiać się (wydawać się) zbyt < rynek (rynkowy; popyt) > ( *sie* co do przykładu, dostaje informacji ) mózg (mózgowy) *SAA* co (żeby; który) (po to, żeby ) zmniejszać (zmniejszenie) (zmniejszają ) produkcja *LH*. Podczas długich cykli (rower), kiedy naturalny poziom (horyzont ) jest obniżany na długi bardzo *testosteronu*, możemy obserwować (przestrzegać) cofanie rdzeni, który jest logiczny wynik ich *unusage*. Przez jedzenie centrum (środki ) *imitating* działanie *LH*, możemy przywracać rdzeń *funkcjionowanie* i odzyskują & (oni) stary rozmiar. To jest używane dla tego dokładnie *HCG*.

Żeby życie miało smaczek
raz omeczka
raz treniaczek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

andractim

Następny temat

METANABOL - MOJE PYTANA !!??

WHEY premium