SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gruszkam - odtłuścić chorowitka

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9015

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 63 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1404
Eveline, dzięki za wsparcie i jak zwykle pokaźną garść porad.

Myślę o tym, co jestem w stanie wcisnąć. W sytuacjach kryzysowych zawsze ratują mnie owoce, więc węgle pójdą najłatwiej, tłuszcz też się uda przemycić. Najgorzej z białkiem - według Twoich zaleceń u mnie ma ono nie pochodzić z nabiału, a na myśl o mięsie/ rybie/ jajkach aż mi niedobrze. Dlatego wpadłam na taki pomysł, żeby może przygotować sobie coś a'la podglądnięte już u Ciebie i innych ciasto śniadaniowe. Czy sądzisz, że na tę okoliczność można będzie się ratować odżywką białkową?


Zmieniony przez - gruszkam w dniu 2016-07-04 19:11:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
U mnie przy braku apetytu sprawdza się risotto z owocami morze jeśli jadasz, konsystencja łatwa w konsumpcji i szybko się robi. Odkryciem dla mnie jest shakshuka, też się łatwo je, chociaz to jajka. Z odżywką jest ten problem, że np. u mnie jeszcze bardziej hamuje apetyt.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-07-04 19:53:54

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
możesz, ale tam są też jajka i głównie jajka, odżywka w składzie niepotrzebna, ale może być jak się chce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 63 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1404
Deja vu - witaj Dziękuję za pomysły. Risotto to dobra opcja, warto spróbować. Jajka z pomidorem nie przejdą A co do odżywki - ciekawe spostrzeżenie. Nigdy o tym nie myślałam, a właściwie nie miałam szans tego u siebie zaobserwować, bo jakam ją raz na ruski rok. Ale teraz chyba będę musiała stać się szczurem laboratoryjnym. Przetestuję i zobaczę jak to jest u mnie.

Eveline - takie jajka to dla mojego oka/ nosa/ żołądka nie jajka, sztuczka z ich ukryciem w cieście może się udać Przy odżywce się nie upieram, a nawet stronię, ale jak sobie obliczę makra na cały dzień, wychodzi mi drasryczny niedobór białka. WPC zamierzam używać tylko awaryjnie.

A, bo ja jednak niestety gotować muszę. A jak już gotuję to przy okazji sprawdzam jak to wagowo/ makroskładnikowo wychodzi. To już chyba taki nawyk, żeby jeść świadomie. Gdy spisuję i liczę pokarmy, jem mniej śmieci.Tyle dobrego.

A propos: minął już ponad miesiąc jedzenia z Wami.
Pomyślałam, że to dobry moment, żeby dokonać pomiarów, zwłaszcza, że teraz mam przejściowy problem z jedzeniem i za tydzien wyniki mierzenia mogą już nie być miarodajne.
Jadłam w miarę stabilnie, raczej nie skakałam z kalorycznością, układałam zbilansowane posiłki. Muszę powiedzieć, choć mimo że nie było idealnie, to jednak był to najczystszy miesiąc w moim życiu. Wpadło trochę dziwactw, ale nie dość, że kontrolowałam ilości, to właściwie nigdy się w tym nie zatraciłam i nie popłynęłam oraz się nie poddałam. Mimo, że to niby dieta i restrykcje, a mój mózg z gruntu buntuje się przeciw wszelkim ograniczeniom i kiedyś pizga nimi o podłogę . Naprawdę przeszło to bez większego bólu, mimo, iż liczenie i ważenie bywa... upierdliwe. Tym bardziej jestem zadowolona, bo jestem w tym skrupulatna i systematyczna, a to dość słaby punkt w mojej historii odchudzania. Nie chcę zepsuć tego co sobie wypracowałam i czego się nauczyłam oraz tego, co tutaj od Was dostałam.

Ale nie może być zbyt kolorowo. pomiary nie rozpieszczają.
Tabelka wyświetli się niestety na końcu wpisu, po komentarzu do niego. Warto najpierw sobie ją oblukać.

Wnioski? Jak na moje oko i odczucia, coś tu trzeba będzie zmienić. Cel to odchudzanie. Odchudzać mogę się głównie dietą, nie mam możliwości zwiększenia aktywności fizycznej. W ciągu tego miesiąca nie zaobserwowałam w swoim ciele drastycznych zmian, oprócz tak ważnej rzeczy, że po dobrym jakościowo jedzeniu mam lepszą skórę i jestem nieco bardziej jędrna niż przeciętna galaretka wieprzowa. Ja wiem, małymi kroczkami do celu, ale ja chyba jednak drepczę w miejscu. Oczywiście mogę tak jeszcze trochę postać, ale o tyle o ile mi organizm podpowiada (i wcześniejsze testy), na moim ukochanym i jakże wygodnym 1900 kcal to ja chyba wiele nie osiągnę. Coś bym jednak ciachnęła. Czy to już? Dobry moment? Z chęcią posłucham rad mądrzejszych od siebie.












Zmieniony przez - gruszkam w dniu 2016-07-05 10:32:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 538 Napisanych postów 2432 Wiek 48 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 151648
kiedys slyszalam, na ogol chudnie sie od skraju (rece, lydki) do srodka - ciut sie u Ciebie to potwierdza
ale po to byl ten miesiac, zeby zobaczyc jak idzie na takim ustawieniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 63 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1404
Strumyku, dobrze by było, ale po dokładnym przeglądnięciu się tabelce dochodzę do wniosku, że mój organizm dopasowuje się do obecnych światowych trendów polityczno - gospodarczych i mamy tu do czynienia ze zjawiskiem migracji tłuszczu z rejonów biedniejszych na tereny obrzydliwie bogate.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 538 Napisanych postów 2432 Wiek 48 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 151648
hehe
dobre! :)
ja tez powoli chce usunac bogactwo z niektorych miejsc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 2487 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 327948
dobre a jak tu zaprogramowac organizm zeby pracowal przeciwnie do swiatowych trendow gospodarczych? tj. zeby tluszcz migrowal z tych bogatszych miejsc w te bidne?
1

Moj pierwszy dziennik
http://www.sfd.pl/DT_redukcja_Maria1209-t1113012.html
Dziennik z wyzwania posladkowego
http://www.sfd.pl/BAD_ASS_SQUAD_maria1209-t1120394.html pods. s. 30

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 538 Napisanych postów 2432 Wiek 48 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 151648
trzeba wylaczyc tv i wejsc na jakies spiskowe badz alternatywne strony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4295 Napisanych postów 17977 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282881
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Orbitrek

Następny temat

dt padme -> początek

Wiecej