SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Grubyy/Cel pierwszy : redukcja.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1953

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 546
Witam wszystkich odwiedzających mój dziennik !

Zakładam go, bo jest to idealne miejsce do notowania swoich osiągnięć oraz dzielenia się wiedzą z innymi. Swoją przygodę z siłownią zacząłem w wieku 16 lat. Ćwiczyłem wtedy w garażu głównie na ławeczce i wyciągu ale nie przynosiło to żadnych rezultatów ponieważ nie miałem pojęcia o diecie. Na poważnie zacząłem ćwiczyć 1,5 roku temu ale niestety po miesiącu spadłem z około 4 metrów prosto na plecy i trochę się poobijałem dlatego musiałem odpuścić siłownie aż do tej pory… Przez czas w którym głównie leżałem w łóżku bardzo przytyłem i teraz mam zamiar coś z tym zrobić.

Wiek: 19 lat
Wzrost: 185 cm
Waga: 109 kg.
Klatka : 112 cm
Biceps: 41,5 cm
Pas: 110cm
CEL : Redukcja do 85 - 90 zobaczymy ile dokładnie w trakcie.
Co do osiągów i zdjęć to dam znać niebawem.

DIETA

1.
3 jaja + błonnik + izolat serwatki
KCAL: 458
B:52 T:19 W:21

2.
3 jaja + warzywa
KCAL: 250
B:23 T:18 W:20

3.
filet z dorsza + ryż/makaron + warzywa
KCAL: 571
B:61 T:2 W:84

4.
filet z piersi kurczaka/wołowina + makaron/ryż + warzywa
KCAL:570
B:61 T:6 W:84

5.
twarożek + polędwica z indyka + warzywa
KCAL: 265
B:52 T:14 W:24

+ IZOLAT po treningu

RAZEM : KCAL : 2219 B:274 T:59 W:233

Oczywiście czasem zamieniam fileta z rybą i z wołowiną. Zastanawiam się nad dołożeniem łyżki masła orzechowego przed treningiem.

TRENING

1.
Klatka
- wyciskanie sztangi na ławce poziomej 2 serie rozgrzewkowe + 3s prawidłowe x 12 powt.
- rozpiętki ze sztangielkami 3s x 12 powt.
-wyciskanie sztangi na ławce głową w dół 1 seria rozgrzewkowa + 3s prawidłowe
-krzyżowanie linek wyciągu 3s x 12 powt.

Triceps
-prostowanie ramion na wyciągu stojąc 3s x 12
-wyciskanie francuskie na leżąco 3s x 12
-prostowanie ramion na wyciągu w płaszczyźnie poziomej stojąc 3s x 12

Łydki
-wspięcia na palce w staniu 3s x 12
-wypychanie na suwnicy palcami 3s x 12

2.
Plecy
-wiosłowanie sztangą 2s rozgrzewkowe + 3s prawidłowe x 12powt.
-przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim 3s x 12powt
-ściąganie drążka wyciągu górnego 3s x 12powt.
-martwy ciąg 3s x 12

Biceps
-uginanie ramion ze sztangą łamaną stojąc 3s x 12
-modlitewnik 3s x 12
-uginanie ramion ze sztangielkami z supinacją nadgarstka 3s x 12

Przedramię
uginanie nadgarstków nachwytem i podchwytem 3x do upadku mięśniowego
-
3.
Nogi
-przysiady ze sztangą 2 serie rozgrzewkowe + 3s prawidłowe po 12 powt.
-wypychanie na suwnicy 3s x 12
-prostowanie nóg w siadzie 3s x 12
-wykroki ze sztangielkami 3s x 12

Barki
-wyciskanie sztangi sprzed głowy 3s x 12
-podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3s x 12
-unoszenie ramion w przód ze sztangielkami 3s x 12

4.
Brzuch
Trening ABS + 3s skłony tułowia do upadku mięśniowego

W DNT aeroby. Zaczynam od 30 minut i co tydzień będę zwiększał, a po jakimś czasie chce się przerzucić na HIIT a aeroby dać w DT.

Co do treningu to myślę nad zmianą trzeciego dnia. Chciałbym robić same nogi, ale nie wiem gdzie później wrzucić barki, bo 4 dzień czyli brzuch będzie robiony w domu.

SUPLEMENTACJA

Suplementacja której będę używał jest bardzo podstawowa.

1.Bcaa 5g przed i 5g po treningu
2.Izolat serwatki z olimpu rano, po treningu/przed snem
3.AAKG mega hardcore z treca przed treningiem
4.Omega 3 Ultimate Nutrition codziennie rano
5.Witaminy i minerały z olimpu codziennie przy posiłku

Myślę jeszcze nad dorzuceniem jakiegoś spalacza.

Z góry dziękuję za wszystkie uwagi i propozycje zmian. Postaram się rzetelnie wypełniać ten dziennik i na treningach dawać z siebie wszystko ! ! !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1465
Powodzebnia, bede zaglądał i zapraszam do mnie ! :)

@ Pandarek, a co sądzisz o basenie jako formie aerobów? zwykle jak wstaje rano w weekendy to zdajam serek wiejski, lub dwa a potem po jakiejś godzienie śmigam na basen.

noga Cie boli ? to wyrwij

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 546
Od razu przepraszam za jakość ale nie mam przy sobie aparatu :) Na początek ogólna sylwetka czyli góra tłuszczu oraz coś z dzisiejszej diety :)

100g makaronu razowego
280g dorsza
200g mrożonych brokuł

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających !




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
1. Bcaa wywal, albo bierz je NA treningu w ilości 10-20 gram. 30 minut przed treningiem porcja izolatu i to samo, w większej ilości, po treningu. Serwatki nie bierz przed snem.
2. Omegi 3 musi być kilka gram, 1 kaps to za mało żeby pozytywnie wpłynąć na układ krwionośny/nerwowy.
3. W diecie za dużo białka (przynajmniej na razie), za mało tłuszczy. Węgle ok, bo będzie z czego obcinać. Dobij do 3000 tysięcy kalorii tłuszczami- awokado, siemię lniane i olej lniany tłoczony na zimno, orzechy włoskie, migdały (tych mniej), kokos, oliwa z oliwek, olej rzepakowy (też w mniejszych ilościach), tłuste ryby, tłuste mięsa, masło, jajka (ich już masz nieco za dużo), tłuste mleko (idealne do serwatki po treningu!), twaróg półtłusty.

70-80% węgli jedz w okresie potreningowym.


4. Trening- nie rób osobnego dnia na brzuch. Jak chcesz się trzymać splita, to wrzuć barki do dnia z klatą i tricepsem, albo porozdzielaj aktony i tylnie rób razem z plecami.

Nie wiem czy w przypadku powrotu do formy sportowej lepiej egzaminu nie zda jakiś trening całościowy (fbw) oparty o wielostawy. Jak się czujesz z kręgosłupem?


Aha- i serwie właściwe/docelowe, a nie prawidłowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2645 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Pandarek czemu lepiej brac większą dawkę BCAA na treningu niż 2 mniejsze przed i po?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Bo aminokwasy wchłaniają się niemal natychmiastowo, ich największe stężenie jest już po 15-20 minutach.

Spożycie serwatki bogatej w BCAA odpowiednio wcześniej (30-40 minut) da nam taki sam poziom aminokwasów we krwi. Dodatkowo:https://www.sfd.pl/REE__bialko_vs_węglowodany_przed_treningiem-t758587.html

BCAA mają tyle zalet, ile z grubsza kreatyna. Mimo dobrej literatury, wszyscy zgodzimy się, że spożywanie 1 g monohydratu to za mało, żeby wykorzystać potencjał tego suplementu. Tak samo jest z BCAA - 5 gramów rozbitych na dwie porcje (przypominam, że podniesiony poziom aminokwasów powraca do punktu wyjściowego już w 100-120 minut po spożyciu), nie zapewni korzyści płynących z wysokiego ich stężenia. Dlatego proponowałbym (tańszą) serwatkę przed treningiem, na treningu/w szatni solidną porcję i wpc/wpi/hydrolizat po.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 546
Pandarek dziękuję bardzo za wszystkie porady, na pewno się do nich zastosuję.
Omegę dziś rano zwiększyłem do 3g, zakupiłem już orzechy włoskie, oliwę z oliwek, kilka ćwiartek z kurczaka no i trochę twarogu.
Co do oliwy i innych olei to do których posiłków je najlepiej dodawać ?
A z moim kręgosłupem wszystko OK. Miałem mnóstwo krwiaków tydzień po wypadku, ale wyleżałem to wszystko i jest w porządku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Obojętne do których dodasz- najlepiej kierować się smakiem ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 546
Chodziło mi o jakąś konkretną porę, ale ok dzięki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Wiem, ale tak jak powiedziałem: jest to praktycznie obojętne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 546
Mój dzisiejszy obiad czyli pieczony kurczak + kasza gryczana + warzywa + oliwa z oliwek :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 546
A co myślicie o tym daniu :
1.Wymieszać dwie łyżki oliwy z oliwek z kostką rosołową knorr.
2.Natrzeć tym filet z kurczaka.
3.Odstawić do lodówki na pół godziny.
4.Usmażyć na patelni.
5.Dodać warzywa.
6.Skropić oliwą z oliwek.

Nie wiem jak to jest z tą oliwą z oliwek. Czy jak natrę nią kurczaka a potem wrzucę na patelnie to straci ona swoje cenne właściwości ?

Całe danie wygląda tak: (przepraszam za jakość, aparat będzie dopiero za tydzień :) )

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening a wyposarzenie siłki...

Następny temat

Klatka piersiowa a ławeczka.

WHEY premium