SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Grube Uda :(

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 9910

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4685
Urodziłem się w 1990 roku. Ważę około 55 kilogramów, mój wzrost to około 166 centymetrów. Uważam że jestem trochę za gruby. Więc chcem schudnąć ale nie wiem jak. Co mogę zrobić żeby zmiejszyć moją wagę. Wiem że podstawa do zdrowe odżywianie. Ale od czego mam zacząć. Niech mi ktoś poda wskazówki takie jak Obliczenie własnego zapotrzebowania dziennego itp. Więc jak mam obliczyć własne zapotrzebowanie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 327 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4465
Niestety od białego chleba to będę miał przy okazji brzuch i wogóle to nie zdrowe...

55kg przy 165cm za gruby? Wagowo to masz O.K. - jak dla mnie to nawet za mało. Problem w tym, że masz zły stosunek tkanki tłuszczowj do mięśnia (chyba)
Ja przy 185cm wzrostu waże 85-87kg i jestem szczupły. Nawet niektórzy mówią: Ale Ty patyk jesteś! Nic Ci ta siłka i dieta nie daje

A zasada jest podobna. Z tym, że po wyliczeniu zapotrzebowania odejmujesz, a nie dodajesz 500kcal.

--------------------------------------
M:
1. mnozymy wage x 24 godziny = podstawe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x wspolczynnik aktywnosci = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

Wspolczynnik aktywnosci:
Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca fizyczna przez wieksza czesc dnia)
Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca 'na nogach')
Srednio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Cwiczenia 3 razy/tydzień + praca siedząca)
Nisko Aktywny = 1 (brak cwiczen + praca siedzaca)

----------------------------------------
Niech mnie ktoś w razie czego poprawi:
55kg X 24h = 1320 BMR
1320 X (wspólczynnik aktywności) naprzykład 1.1 = 1452 kcal

1452 - 500 = 952kcal - tyle, żeby chudnąć

Boshe 952!! Ja muszę na masę ok. 3300-3400kcal na dzień, a tu 952 - jaka oszczędność pieniędzy

Remigius.pl - IT, e-commerce, e-marketing | Centrum-evolution.pl - centrum treningowo-dietetyczne we Wrocławiu | Serwispomp.eu - dystrybutor narzędzi Graco & Festool

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4685
No dobra 952 ale co mam zrobić z tą liczbą. A co do tego że 165cm - 55kg może i dobrze ale źle wyglądam bo górę ciała mam ok ale dolną mam ((I)) za dużą. Więc co mam zrobić z 952
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4685
Wagowo może i mam OK ale nie wyglądam dobrze, dużo osób mówi do mnie ty grubasie. Więc 952kcal to moje zapotrzebowanie na dzień. Co mam zrobić teraz z tymi 952kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 327 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4465
hehe no musisz tyle zjadać przez cały dzień... Ten niecały 1 tyś kalorii rokładasz na 5, 6 posiłków (mniej więcej co 3godziny) w odpowiednich proporcjach. Musisz jeść w kilku posiłkach, bo wtedy metabolizm lepiej, szybciej działa. Nie znam się na tym za bardzo, fachowcy Ci odpowiedzą lepiej. Ale moim zdaniem powinieneś dużo białka. 2g na 1kg ciała napewno. Ogranicz za to węglowodany. A tłuszcze głównie roślinne (oliwy, oleje, orzechy itp.)
Chleb biały zamień na razowy, graham. Wogóle chleba bardzo mało. Po godź 18 tej nie jedz prawie wcale węglowodanów.
Aha nie jedz też żadnych fast foodów, chipsów bo to pewnie głównie z tego.

No i aeroby, biegi długodystansowe. Wogóle chodź dużo na nogach. Ja dziennie do pracy tam i z powrótem szybkim tempem. Wychodzi mi 1 h dziennie samego chodu.
Ale coś mi się wydaje, że to też wina genetyki. Ja mam chude patyki, ty masz grube, ale pewnie też silne nogi. I z tego się możesz cieszyć.

Remigius.pl - IT, e-commerce, e-marketing | Centrum-evolution.pl - centrum treningowo-dietetyczne we Wrocławiu | Serwispomp.eu - dystrybutor narzędzi Graco & Festool

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4685
OK Dzięki :)
Teraz się popytam o to co, jak i ile jeść.
Przynaje Soga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3950
Panowie, litości ! 952kcal ? Mój chomik wykorkowałby na takiej diecie z głodu...

fenek73: posty podwieszone, to te pogrubione, na samej górze. Polecam zacząć od tych o najbardziej znaczących tytułach:

ODPOWIEDŹ na Twoje pytanie jest TUTAJ
https://www.sfd.pl/temat191365/

Nim Poprosisz o ulozenie diety lub zadasz Pytanie!!! Wazne Przeczytaj!!!
https://www.sfd.pl/temat174611/

Potem skorzystaj z linków zawartych w tych postach. Tam naprawdę wszystko jest, nie trzeba nawet szukać. Wykaż trochę własnej inicjatywy i nie czekaj, aż ktoś ci poda na talerzu szczegółowy plan żywieniowo-treningowy. Poświęć parę godzin na czytanie postów w Odżywianiu, skorzystaj z wyszukiwarki (to takie słowo SZUKAJ na górze), a pytania zadawaj dopiero wtedy, kiedy będziesz miał pojedyncze, konkretne problemy.

Remi-Thor: Obcinanie na redukcji 500kcal jest dobre wyłącznie dla ludzi prowadzących bardzo aktywny tryb życia, u których dzienne zapotrzebowanie wynosi powyżej 2500kcal. I nawet w tym przypadku jest to maksimum. NIGDY nie należy obcinać więcej, niż 20% zapotrzebowania.

'Mój środek się cofa, prawe skrzydło w odwrocie, sytuacja
jest doskonała. Będę atakował.' - Marszałek Francji Ferdynand Foch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4685
Futrzak więc jakie jest moje dzienne zapotrzebowanie. ZAZNACZAM że ja chcem schudnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3950
Chłopie, czy ty w ciągu tych paru minut, odkąd wysłałem poprzedni post, zdążyłeś przeczytać te dwa artykuły, które podałem, razem z odnośnikami, które są w nich zawarte ?!

Powiedziałem ci już, że wszystko masz tam napisane czarno na białym. Bierz się do czytania, a szczegółowe pytania zadawaj dopiero wtedy, kiedy czegoś nie będziesz rozumiał.

'Mój środek się cofa, prawe skrzydło w odwrocie, sytuacja
jest doskonała. Będę atakował.' - Marszałek Francji Ferdynand Foch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4685
OK Ale czytając te artykuły ciężko jest zrozumieć wszystko co się czyta.
Mam pytanko do ciebie na temat pewnego artykułu ściągnełem go z jakiejś tronki. Nazywa się Dziennk Posiłków by Dawid Orzycki. I jest tam taka tabelka:
Waga Ciała [kg] to wpisuje 55kg
Ilość białka na kg masy [g] to co mam tu napisać
Ilość węglowodanów na kg masy [g] to co mam tu napisać
Ilość tłuszczy na kg masy [g] to co mam tu napisać
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ile czego podczas cyklu?

Następny temat

Napoje

WHEY premium