SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Grawitacja a rozwój mięśni.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21323

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4321
Watpie, zeby tak bylo, ale nie jestem ekspertem i jesli rzeczywiscie tak jest chetnie sie dowiem dlaczego. OK?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
To ze tak jest latwo sprawdzic i kazdy to widzi.
Ja tam postawie na to ze miesien to nie jedno dlugie wlokno ale ich cala kupa i przy pewnym kacie pracuje dana czesc wlokien a przy innym inna czesc. Takie sobie moje wrozenie z fusow (bo co za roznica dlaczego tak jest, wazne ze jest, sprawdz).

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4321
Tak moze byc. Moze byc tez tak, jak z defomacja azteckich glow - miesnie rozwijaja sie tam gdzie moga, mniejszy zakres - krotszy (ale grubszy) miesien. Dyskusja akademicka chyba, czasem takie lubie. Osobiscie stosuje roznorodnosc. A co myslicie o sciaganiu linki wyciagu stojac przed soba? (lokcie zablokowane), idzie na klatke - taka kontynuacja przenoszenia nad glowa. Mysle, ze mozna to robic tez na skosie (linka za glowa np.).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2252
Isbjorn - bo się zgubiłem: nie możesz pojąć, że przy tym samym ruchu tylko innym chwycie pracują różne rejony mięśnia?

O to Ci chodzi? Jeśli nie to wyjaśnij na przykładzie - może mi się rozjaśni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Normalne ze pracuja inne czesci. Np wyciskanie na plaskiej waskim i szerokim chwytem. Matko, wezcie sobie sztangielki i poruszajcie jedna serie tylko ostatnia 1/3 ruchu a druga serie poczatkowa 1/3 ruchu.

A co do obciagania linek to to niby na motyla jest...

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4321
Perfid,
wyprostoj ramie, unies na wysokosc barkow, przyloz do np. framugi i nacisnij na nia. Sprawdz napiecie w rozmych rejonach piersiowego. zmien kat - ramie caly czas na wysokosci barkow - i znowu nacisnij na framuge, sprawdz napiecie. Przed chwila to zrobilem i nie czuje zeby cos sie zmienialo ("nie flaczeje zadna partia"). Troche inaczej jest, gdy opuscisz lub podniesiesz ramie, sproboj.

dzi,
sztangielki? to jak mam sprawdzic napiecie? co do linek to proponuje Ci podobne doswiadczenie jak Perfidowi, pracuja piersiowe, plecy tez, cos chyba zelezy od rozstawienia ramion.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
sprawdzisz tak, ze zobaczysz ktora czesc miesnia masz zmeczona/napompowana

piersiowe byc moze tez, napewno rozciaga to klate, ruch jest na tyle zlozony i dziwny ze moze pracowac wlasciwie wszystko; moze byc tez tak ze klata pelni role stabilizacyjna; moze byc tez tak ze psychika powoduje spinanie klaty (wszak i przy wyciskaniu lezac mozna miec zmeczone lydki od stresu )

edit: a tak w ogole moim skromnym zdaniem Twoja metoda sprawdzania napiecia ma sie malo do faktycznej pracy miesnia; chodzi mi o to, ze samo spiecie nic nie znaczy, chodzi o to by faktycznie miesien byl obciazony; a to mozna sprawdzic poprostu robiac dane cwiczenie; czuje sie zazwyczaj juz po treningu; a juz napewno sie wie po miesiacu;

edit2: tak w ogole to chetnie zobacze co na temat napisza Krzych i Apokalipsa bo nie dosc ze odpowiedza rzeczowo to jeszcze beda mieli to poparte doswiadczeniem (nie to co ja )

Zmieniony przez - dzi w dniu 2006-09-28 12:27:21

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86829
isbojrn: Prosze mi tylko wyjasnic, jak przy takim samym ruchu, jedynie innym zakresie mozna pobudzac rozne obszary miesnia (jeden koniec, drugi itp.).

Nie innym zakresie - ale np. INNYM CHWYCIE lub pod innym kątem, to się zmienia praca mięśnia i to zdecydowanie. Jak myślisz, dlaczego chodzenie po górach jest tak męczące? Przecież to tylko parę stopni więcej nachylenia podłoża? Dlaczego na płaskiej ciśnie się zdecydowanie mniej, niż na skosie?
Zrób wyciskanie na ławce płaskiej ręce bliziutko (na tricepsa) a potem maksymalnie szeroko - i zobacz jak w tym przypadku pracuje klatka piersiowa, w mniejszym stopniu triceps.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2006-09-28 12:55:32

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2252
Właśnie o tym mówię Knife: szerszy chwyt - zewnętrzne rejony klatki, węższy - środkowe i wewnętrzne partie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
No generalnie caly czas o tym mowimy

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Biceps

Następny temat

2x klatka i 2x barki

WHEY premium