SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gorąca prośba ws. odżywek itp. ....tylko specjalisci :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1588

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15
Witam,
Długo nosiłem się z założeniem tematu, ale po przewertowaniu forum, mile się zaskoczyłem poziomem wiedzy oraz kultury.
Mam problemy z wagą(162 cm wzrostu, 107 kg).
Stosowałem przeróżne diety, które standardowo powodowały efekt jojo.
Poszedłem w końcu po rozum do głowy i tydzień temu miałem wizytę u dietetyka, który to rozpisał mi dietę.
Dietę mam stosować przez 6 miesięcy(spadek 0,5 kg tygodniowo)
Zapisałem się również na siłownie. Zamierzam chodzić 3-4 razy tygodniowo na ok 1-1,5h przed pracą.
Trening na zbicie wagi jak i na siłę.
Mam w związku z tym pytanie:
chciałbym do tego wszystkiego dorzucić jakieś suplementy, odżywki, witaminy itp.
Na Allegro, w sklepach jest tego mnóstwo i wszystkie "są najlepsze i super skuteczne". Dlatego też zwracam się do specjalistów i praktyków co najlepiej brać, w jakich ilościach, czy jakoś łączyć odżywki, kiedy brać.
I w ogóle jakies dobre zalecenia dla laika:)
Z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Jestem doradcą finansowym , więc mogę się odwdzięczyć poradą z mojej branży:)
Pozdrawiam Serdecznie.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 22

Waga: 107

Wzrost: 182

Obwód klatki: 0

Obwód ramienia: 0

Obwód talii: 96

Obwód uda: 0

Obwód łydki: 0

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 32

Aktywność w ciągu dnia: Trochę ruchu, głównie jednak poruszanie się samochodem.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Od tygodnia siłownia(3-4 dni w tygodniu, trening areobowy oraz siłowy)

Odżywianie: Od tygodnia rozpisana dieta przez dietetyka, mająca na celu zmniejszenie wagi.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej: jw

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak, chciałbym wprowadzić suplementy redukcyjne.

Stosowane wcześniej diety: przeróżne diety który zbijały wagę, następnie powracała ona dwukrotnie(jojo).

Zmieniony przez - Konrad000 w dniu 2008-10-22 00:32:27
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
Moim zdaniem ta dieta jest nieskuteczna. Mało białka, dużo chleba węgli mało tłuszczy. Ogólnie za mało kcal... Ułóż sobie zbilansowaną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1039 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15123
Jesli dieta jest dobrze skomponowana i jest odpowiednia do treningu , ktory chcesz wykonywac to oprocz witamin i mineralow nie sa ci potrzebne na razie zadne suplementy.Przy takim otluszczeniu zelazna dieta i odpowiedni trening zdzialaja cuda.Na suplementy przyjdzie czas w pozniejsej fazie.

Pozdrawiam i zycze wytrwalosci!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
Musisz wiedzieć ,że siłownia w przypadku osoby ENDO to i aktywność fizyczna to nie chwilowa rzecz. Tak samo odpowiednie odżywianie. To prawdo podobnie cały styl życia. Podstawa tak naprawdę to dieta i to Ty musisz ją rozpisać, a my możemy Ci jedynie pomóc i doradzić. Jeżeli sam sobie ją rozpiszesz będziesz wiedział co w trawie piszczy i przyda Ci się to na całe życie. Będziesz wiedział mniej więcej co możesz jeść czemu jeść ryż brązowy a nie biały itp.

Dietetycy bardzo często źle rozpisują diety więc zamieść tutaj ją. Suplementy diety można dorzucić, ale spalacze narazie nie są potrzebne. Musisz zobaczyć czy schodzi naturalnie.

Omega - 3 to podstawa. Musisz się w to zaopatrzyć to nie drogi suplement. Osobiście biorę Omega 3 gold z olimpu jedna-dwie kapsuły dziennie. Omega 3 naturalnie występują w rybach i praktycznie całe społeczeństwo cierpi na ich niedobór. Są to zdrowe tłuszcze.

Chrom - Teoretycznie pomaga w odchudzaniu, przyśpiesza przemianę materii itp. Jak w praktyce to wygląda to nie wiem, są opinie zarówno negatywne jak i pozytywne. Nie drogi suplement możesz spróbowąć. Może to być zwykły Chrom apteczny bądź np. Trec L-Carnityna complex połączenie L-Carnityny z Chromem.

Zestaw witamin - obojętnie jaki. Najlepiej z Olimpa, ale nie zawsze jest więc sprawdza się też apteczne typu Wallmark.

Jak bardzo chcesz grubsze suple to możesz BCAA i L-Glutamine brać. Szczególnie ten pierwszy pomaga w odchuzdaniu. Działa antykatabolicznie u niektórych wspomaga rozwój suchej masy.

Spalaczy na razie nie ma sensu brać. Masz taki %bf ,że lepiej chudnąć bez. Ja schudłem raz na spalaczu, efekt jojo...


pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 220 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6318
Na początek nie ma co jak dieta dobrze poskładana. Można wprowadzić kilka supli ale tak jak mój przedmówca mówi przy takiej masie to tylko dieta trening siłowy i delikatne aeroby na początek a zobaczysz jak szybko schudniesz. Potem może być trudniej i wtedy zastosujesz spalacze itp. na razie to strata kasy.

Z suplementówj jakie polecam to Aminokwasy rozgałęzione BCAA, Zielona herbata, Omega Gold (kwas rybi), cynk, chrom, MgB6.
To na początek.

pamiętaj sukces = DIETA (oczywiście ta przestrzegana)+TRENING(odpowiedni i solidnie wykonywany)+SUPLEMENTY(odpowiednio dobrane)

Załóż swój blog w dziale 'dzienniki treningowe, to wbrew pozorom bardzo pomaga jeśli chodzi o motywację i pomaga samemu ocenić szczegółowo swoje postępy.

Życzę powodzenia i wytrwałości przerabiam teraz to samo więc wiem ile to kosztuje...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15
Witam,
Bardzo dziekuję za odpowiedzi.
Dieta jest bardzo dobrze złożona.
Mam 5 posiłków dziennie.
Na śniadania chleb pełnoziarnisty,serki do smarowania, czasem wędlina, czasem jajko + warzywa. na podwieczorki i drugie śniadania owoce i jogurty czasem serki typu piątnica.
Obiad głownie makaron, ryż (wszystko naturalne-brązowe pełnoziarniste) + pierś z kurczaka,filet z indyka, + pomidory z puszki+ warzywa.
Kolacja: czasem jakies warzywa(fasolka) czasem chleb z wędliną itp..
Dodatkowo czasem rybka(chociaż nie za dużo), zupka pomidorowa.
Dziennie 1400kcal.
Tak to z grubsza wygląda.
A jak uważacie warto na allegro kupować w/w przez was suplementy czy lepiej nie ryzykować?
Pozdrawiam Serdecznie,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 200
Według mnie, 1400 kcal to trochę za mało przy Twojej obecnej wadze,
od dobowego zapotrzebowania na kalorie odejmij 300-500 i powinno być ok, pozdrawaiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 175 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6169
Czy dietetyk uwzględnił Twoją aktywność na siłowni...nie!! bo 1400kcal przy Twojej wadzę to stanowczo za mało!!!!Będziesz tracił więcej własnych mięśni jak tłuszczu a trenując na siłowni
brak energii i postepów będą pierwszym objawem małej ilości kalorii.Co do suplementów no cóż ja jestem zwolennikiem uzupełniania w trakcie odchudzania brakujących składników jak białko, kawsy omega 3, witamininy czy preparaty wspomagasjące odchudzanie.

dzień bez wstawania jest piękny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
Nie ma innej metody niż dieta. Przy takim bilansie niestety będzie efek jojo.

Na śniadania chleb pełnoziarnisty,serki do smarowania, czasem wędlina, czasem jajko + warzywa. na podwieczorki i drugie śniadania owoce i jogurty czasem serki typu piątnica.
Obiad głownie makaron, ryż (wszystko naturalne-brązowe pełnoziarniste) + pierś z kurczaka,filet z indyka, + pomidory z puszki+ warzywa.
Kolacja: czasem jakies warzywa(fasolka) czasem chleb z wędliną itp..

Strasznie do kitu. Mam nadzieję, że nie płaciłeś mu za tą fuszere ? Wędlina, ryż makaron chleby... na 2 sniadanie owoce i jogurt. W ogóle na pierwszy rzut oka bardzo mało białka. Na obiad jak masz trening to makaron jest spoko, ale co jak nie masz? Wtedy jest zbędny... Praktycznie nie ma zdrowych tłuszczu, ale od tłuszczu się nie tyje. Ryb możesz jeść dużo ... a nawet musisz. Tak samo pestek dyni czy orzechów włoskich. Moim zdaniem ta dieta to fuszera.

Już nie mówię o 1400 kcal bo to już groźne dla zdrowia i dietetyk mógłby beknąć jak coś by Ci się stało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15
Jest mozliwość załączenia załącznika? bo nei chce jej wklejac całej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
Daj na sendspace.pl dla przykladu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15
http://www.sendspace.pl/file/p7KgwTFb/

Mam jeszcze do tego liste zamienników, ale to poprostu spis chyba wszystkich możliwych warzyw, owocow mięs itp...
Czekam na opinie...
A jak z tymi zakupami na allegro? warto?
Napewno kupię Omega - 3, cos do tego?
Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

help

Następny temat

Dynia i słonecznik

WHEY premium