SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Godzilla kontra klatka piersiowa :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 210259

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 100
Art dobry jednak mam kilka pytan. Mam naprawde mocny triceps (w waskim chwycie wyciskam 120kg), i wzglednie slaba i mala klate (na szerokim rekord 110kg). Jak cwiczyc klate, by pracowala tylko i wylacznie ona, a triceps, zeby poszedl w odstawke??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 100
a tak dla informacji, to mam ok 105cm w klacie, a 42 w lapie... Wiec jak widac proporcjonalnosc beznadziejna. stad to powyzsze pytanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
probuj wyciskan hantelkami/najpewniej neutralnym chwytem/- zakres ruchu zmniejsz do górnej tylko polowy- powinno wiele pomóc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
"co do rozgrzewki: napisałeś jednej osobie o rozgrzewce na mniejszych sztangielkach, w sumie naliczyłem 5 serii czysto rozgrzewkowych. a tu już suma wychodzi 17 serii (rozgrzewka plus trening własciwy), a pisałeś by nie przekraczac 12 serii."

Gdyby wliczać rozgrzewkę do treningu, to ci, którzy wyciskają po 300 kilo nie zdążyliby się rozgrzać bo już by przekroczyli te 12 serii

"- Jak mam traktowac te 4-5 serii rozgrzewkowych?"

Nijak - rozgrzewasz się i ćwiczysz, wymachów rąk też nie wliczsz do treningu.

"- I czy regresje lepiej stosowac na skosie czy na plaskiej a moze na obu? (bo rozumiem, ze rozpietki stalym ciezarem)"

Ja stosuję regresję we wszystkich ćwiczeniach, dlatego też muszę przed każdym zrobić lekką rozgrzewkę (właściwie bardziej "przygotowanie do ciężaru"). Nawet jeśli robię drugie ćwiczenie na klatkę - to muszę najpierw "wejść" z ciężarem - żeby móc odejmować. Dlatego zależnie od ciężaru należy wykonać serie przygotowujące. (jeśli ktoś wyciska na skosie górnym 150 kilo - to nie założy od razu po płaskiej maksymalnego ciężąru, bo to zupełnie inny ruch). Rozpiętki robię stałym ciężarem - ale jeśli ktoś chce to może stosować lekką progresję albo regresję.

"- oraz co do wewn. klatki... zaczynajac szerokim uchwytem (szerzej od barkow), wyciskam sztangielki zwężac uchwyt na szerokosc barkow (tak by napinala sie wewn klatka)?"

Dokładnie, z tym, że napina się cała klatka

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
szatraś - co dla ciebie oznacza chwyt "wąski". Dłonie tuż przy sobie, czy na szerokość barków ?

Rób jak radzi Apok, wycisk sztangielkami, sztanga szerokim chwytem, rozpiętki.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 100
Waski chwyt taki na szerokosc barkow. Przy takim chwycie wyciskam 120kg. Apok napisal, ruch do gornej polowy? Czyli jak? I jak moglby wygladac przykladowy trening na mase, z naciskiem na wewnetrzne klatki, biorac pod uwage dosc mocny triceps?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Na szerokość barków to nie jest wąski chwyt - tylko średni. Wąski to dłonie przy sobie. Różnica polega na tym, że w naprawdę wąskim pracuje prawie sam triceps. U ciebie pracuje też klatka, z naciskiem na część przy mostku - ale po prostu masz braki w wyciskaniu szerokim. Włącz teraz do programu wyciskanie w szerokim chwycie i po jakimś czasie nadrobisz.

1) Wyciskanie na płaskiej szeroko (ponad 90 stopni w ramieniu)
2) skos sztangielkami
3) rozpiętki płaska

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 100
Okej dzieki wielkie. A co do sztangi, to zwiekszac ciezar i robic 12/10/8/max powtorzen??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 100
I jeszcze warto bym dodal, ze szczegolnie slabo rozbudowana mam czesc srodkowa klatki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 175
Witam. Przez ok 3 tyg. robiłem następujący plan
1)hantle na skosie w jak najszerszym uchwycie
2)hantle na płaskiej z obrotem na szerokość barków
3)brama
stwierdziłem jednak że bardziej potrzebuje w planie ćwiczenia na dół i część zewnętrzną klatki, bo w porównaniu do reszty wypadają raczej mizernie...co mogę w planie zmienić??

Samozadowolenie jest wrogiem postępu

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dla wyjaśnienia

Następny temat

Jaki ciężar?

Wiecej