SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Glutamina, uwaga!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 36303

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Skoro tak na Ciebie działa to zdecydowanie bym się trzymał suplementacji.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7
Niestety - trzeba przyjąć na klatę informacje gościa zakładającego ten wątek z tak obszernym wyjaśnieniem objawów.
Zakupiłem proteiny z Glutem, objaw przedawkowania gluta był taki, że
1. nierównomierne bicie serca,
2. potliwość,
3. nadmierna aktywność nerek. (lałem jak strażak na akcji)

po trzeciej dawce średnio raz dziennie (w zalecanej 30g) rano bez śniadania poszedłem sobie poćwiczyć. Już pod koniec ok 1h później efekt był taki że żołądek był za mały na tak dużą ilość wody jaką chciałem wypić. Przez dwa dni piłem i lałem, serce waliło. Szukałem w głowie powodów. Do czasu, aż ponownie zacząłem szukać po składzie suplementu i glutaminian został nominowany jako powód. Już raz tak miałem, ten sam objaw, gostek faszerował tym bułki...
Zacząłem szukać po składzie i objawach " glutaminian nadmierne pragnienie" , "odżywki pragnienie" i trafiłem tutaj. Mimo iż ktoś napisał że to odgrzewany kotlet po 15 latach informuję że w Polsce już były 25 letnie konserwy to i ten kotlet jest coś wart... Zrobię jeszcze jeden test ale z mniejszą ilością tego dodatku żywieniowego mam nadzieję że efekt będzie lepszy niż konsekwencje.
Podanie 1x i 2x było z wodą - było ok.
3x z mlekiem 1,5% wszystkie te zażycia były po sobie dzień po dniu.
Więc nie dementujcie tego, nie krytykujcie opinii bo coś jest na rzeczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 113 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1191
Z glutaminianem sodu czy z glutaminą?Ja mogę powiedzieś od siebie,że też jak zaczynam brać bcaa+glutamina to pierwsze objawy częste oddawanie moczu,jakby działały moczopędnie no i te bicie serca(kołatanie)mam ale jak już mocno nasycę organizm 3 tygodnie i więcej i branie regularnie prawie codziennie.Na razie w ogóle odpuszczam te całe bcaa+glutaminę bo po przerwie 1.5 tygodnia nic mi to nie daje teraz ,organizm przestał reagować(?)a ja nie chcę jeszcze bardziej zwiększyć dawek.


Zmieniony przez - fakirr w dniu 2019-03-11 11:04:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 113 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1191
Drugie co mogę dodać to to,że większość to chemia i każdy organizm zareaguje inaczej,jeden mocniej,drugi słabiej a trzeci w ogóle.Mam kolegę,który jak wypije gazowany napój i ma jeden składnik E-coś tam to dostaje nagle czerwonych plam na twarzy,które mu po poł godzinie na szczęście schodzą a 100 osób wypije i nic im nie będzie co nie znaczy,że nie maja negatywnego wpływu na nasz organizm.Ja po jednym gainerze miałem mega suchoty przez tydzień i nie mogłem ugasić pragnienia po odstawieniu na 2 tygodni i znowu wzięcia dwóch porcji,objawy były o połowę słabsze co nie znaczy,że w ogóle ustały,mógłbym pomału przyzwyczajać organizm do niego ale nie wiem czy chcę tego.Organizm często sam "podpowiada" nam co nam trzeba albo co źle toleruje...


Zmieniony przez - fakirr w dniu 2019-03-11 11:16:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7
Chyba znalazłem reduktor tego świństwa - "Niekorzystne działanie glutaminianu redukują błonnik, olej sezamowy oraz witaminy C i E."
Dopijałem WPC PROTEIN PLUS
Profil aminokwasowy w porcji (33g) : L-Kwas glutaminowy 4512 mg


Zmieniony przez - Osi-Ris w dniu 2019-03-11 12:11:56
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o pomoc w rozpisce kiedy i w jakiej ilości brac odżywki

Następny temat

roztwory Carbo

WHEY premium