SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Glicerol - anabolikiem

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 275093

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1095 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12342
Specyfik w postaci litra wody z 10-12 g gliceryny zacząłem pić ok 1,5-2 h przed treningiem. Sukcesywnie małymi łyczkami. Po ok pół godziny zacząłem czuć suchość w ustach, ale nie jest to w żaden sposób dyskomfortowe. Do rozpoczęcia treningu kibel odwiedziłem z 5 razy w trakcie treningu nie czułem potrzeby. Trudno mi określić czy potliwość się zwiększyła bo ze mnie zawsze sie leje strumieniami.

Siła - w przypadku wyciskania na płaskiej w porównaniu z ubiegłym treningiem, ok 10% więcej obciążenia w każdej serii (progresja). Pierwszy raz od jakiegoś czasu robiłem wiosłowanie podchwytem więc nie wiem dokładnie jak z ciężarem, ale wcześniej takim nie robiłem przy czym powtórzenia dokładne i powolne, no może w ostatniej serii kilka ostatnich z szarpnięciem. Fajnie później czułem najszersze.

Pompa - po tricepsie i bicepsie miłe uczucie, pompa mocniejsza niż zwykle, ale nie jakaś ogromna, no ale robię FBW, być może w przypadku splitu było by lepiej.

Kondycja - trening był bardzo przyjemny mimo tego, że się nie oszczędzałem, z jakimś większym entuzjazmem niż zwykle podchodziłem do kolejnych serii. Po zakończeniu czułem 'zmęczenie mięśni', ale tak ogólnie to nie byłem wyczerpany. Padało na zewnątrz więc nie mogłem zakończyć treningu tak jak zwykle, rundką truchtu pod las i z powrotem, ale w poniedziałek to sprawdzę

Podsumuje: dawno mi się tak fajnie nie ćwiczyło, byłem bardzo zadowolony z treningu

Zmieniony przez - W4MP w dniu 2010-06-20 11:37:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
i o to m.in w tym chodzi !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1095 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12342
spróbuje w poniedziałek do tego litra wody wlać resztę (~20g), może nie będzie rewolucji żołądkowych chociaż czy jest sens skoro 10g działa?

Zmieniony przez - W4MP w dniu 2010-06-20 11:54:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1903 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12352
Na forum Sławka wrzuciłem link do podsumowania badań nad suplementacją glicerolu. Sam też poczytałem kilka artykułów w e-literaturze fachowej. Nie ma reguły, ale zalecana dawka przed treningiem (dająca wymierne rezultaty, co do których nikt nie będzie miał wątpliwości) - w zależności od masy - powinna wynosić od 25ml (w 8 porcjach, zaczynamy 2,5h przed treningiem, kończymy 1h przed treningiem) do nawet 75ml w 24 porcjach (!). Niektórzy eksperci wskazują też, że istotny jest stosunek ilości glicerolu do wody, w której ma być rozpuszczony (75ml w 1,5l). Co istotne, porcja w trakcie treningu nie zdąży na nim przynieść nam korzyści.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
o ile pamietam wiekszosc badan jest robiona na sportowcach wytrzymalowsciowych oraz maly dodatek - poziom zawodowy - myle sie ?

nie czytalem linka ktorego wrzuciles u Slawka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1903 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12352
Owszem, najwięcej badań przeprowadzono na "athletes" (i to hard-training) - u nich też glicerol cieszy się największą popularnością - minimalizuje dehydratację i przez to wydłuża możliwości wysiłkowe. Natomiast przyjęty po treningu (oczywiście z wodą) przyśpiesza rehydratację, więc i regenerację. W lipcu będę miał okres cięższych przygotowań, wypróbuję większe dawki i na siłowni, i na bieżni.

Zmieniony przez - ADRIANUS88 w dniu 2010-06-20 14:42:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
No to podzielisz się pewnie wrażeniami.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1903 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12352
Rzecz oczywista. Mam tylko nadzieję, że odpowiednio duże dawki nie będą mnie przeczyszczały w trakcie treningu, heh. Dotychczas próbowałem z dawkami rzędu 20ml (4x5ml co 15 min., ostatnia dawka na 1h przed treningiem) i było ok pod tym względem, tzn. przeczyszczało dopiero po treningu


Zmieniony przez - ADRIANUS88 w dniu 2010-06-20 22:04:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Z teorii wynika, że - dla unikania efektu laksacyjnego - nie tyle ważna jest bezwzględna ilość glicerolu, co odpowiednie jego stężenie w roztworze (bodaj 5%). Sam zresztą o tym wyżej pisałeś...

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
dodam tylko (jesli chodzi o badania)

minimalizuje dehydratację i przez to wydłuża możliwości wysiłkowe

wyrzymalosciowe

co w przypadku eksperymentu z 'suplem Slawka'
przeklada sie glownie na wieksza wytrzymalosci miesniowa (wiecej powtorzen)

co oczywiscie moze miec swoje dalsze konsekwencje - tak bardzo oczekiwane
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanko

Następny temat

Glicerol a anabolizm

WHEY premium