SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ginekomastia - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 385

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 20 lat Na forum 313 dni Przeczytanych tematów 106
Cześć,
Przychodzę tutaj z pytaniem dotyczącym ginekomasti. Najpierw przedstawie więc moją sytuacje.
Mam 19 lat (w tym roku będzie 20). Nigdy nie brałem sterydów ale zauważyłem zmiany w klatce piersiowej. Zawsze byłem chudy i nie miałem zbytnio masy mięśniowej. Zacząłem ćwiczyć i wszedłem na swoją pierwszą masę (nie była to czysta masa i było sporo jedzenia powszechnie uważanego za niezdrowe). Po jakimś czasie gdy już sporo nabrałem masy mięśniowej i tłuszczowej zauważyłem że sutki jakoś dziwnie wyglądają i że do normalnej formy wracają np. pod prysznicem lub jak je się trochę po dotyka. Pomyślałem więc, że to lipomastia i kontynuowałem masę. Aktualnie jestem na redukcji już trochę kg zredukowałem i jest to trochę mniej widoczne ale wciąż to widać i się tego wstydzę. Pod sutkami jest wyczuwalna jakaś twardsza tkanka więc niestety ale raczej okazuje się że to nie lipo tylko gino. I teraz mam kilka pytań:

1. Czy jest szansa, że gino w tym wieku jeszcze się cofnie? a jeśli tak to do jakiego czasu powinno się to stać?
2. Jakie środki farmakologiczne/leki byłyby dobre na ten problem?

W przyszłości chciałbym się podjąć operacji ale jest to duży koszt i myślę że w najbliższych latach nie będę w stanie sobie na to pozwolić... stąd chciałbym do tego czasu spróbować jakiegoś leczenia lekami, może akurat pomoże.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33009 Napisanych postów 23112 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277924
Daj zdjęcia , NFZ refunduje w wielu przypadkach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12016 Napisanych postów 160343 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234078
witaj.
tutaj mamy caly temat dotyczacy wlasnie ginekomastii
https://www.sfd.pl/GINEKOMASTIA_cz._4-t1054202-s766.html#post-20108789

Czy ginekomastia się cofnie zależy od przyczyny problemu. Jeżeli powiększenie piersi jest spowodowane zmianami hormonalnymi związanymi z dojrzewaniem, może cofnąć się samoistnie. Jednak jak problem trwa nieco dluzej, to niestety zazwyczaj ulega utrwaleniu

Leki farmakologiczne na ginekomastię są stosowane głównie wtedy, gdy przyczyna ginekomastii jest związana z nadmierną produkcją estrogenów. Niekiedy stosuje się inhibitory aromatazy (np. anastrozol) lub antagonisty receptora estrogenowego

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Przede wszystkim sugeruję zdiagnozować czy rzeczywiście masz ginekomastię, a nie już myślisz o operacji sutków. Podstawą w tym kierunku jest wizyta u lekarza specjalisty, badanie fizykalne i ewentualnie USG.

Z tego, co widzę, to nie bardzo zdajesz sobie z tego sprawę, ale tkanka tłuszczowa odkłada się na całym ciele. Również na sutkach, w sytuacji gdy bilans kaloryczny jest dodatni, a tak było w Twojej sytuacji. U większości osób lipomastia zanika przy niskim poziomie tkanki tłuszczowej. Z reguły poniżej 12 procent. Wielu zdjęcia sylwetki.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 20 lat Na forum 313 dni Przeczytanych tematów 106
domer
Przede wszystkim sugeruję zdiagnozować czy rzeczywiście masz ginekomastię, a nie już myślisz o operacji sutków. Podstawą w tym kierunku jest wizyta u lekarza specjalisty, badanie fizykalne i ewentualnie USG.

Z tego, co widzę, to nie bardzo zdajesz sobie z tego sprawę, ale tkanka tłuszczowa odkłada się na całym ciele. Również na sutkach, w sytuacji gdy bilans kaloryczny jest dodatni, a tak było w Twojej sytuacji. U większości osób lipomastia zanika przy niskim poziomie tkanki tłuszczowej. Z reguły poniżej 12 procent. Wielu zdjęcia sylwetki.


Właśnie zdaje sobie sprawę, że tłuszcz odkłada się na całym ciele dlatego jak też napisałem sądziłem że to po prostu tkanka tłuszczowa i zejdzie to na redukcji. Ale pod sutkami wyczuwam takie jakby "kulki" twardsze i przez to mniemam że to Gino. No chyba że to nie musi oznaczać odrazu Gino?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 20 lat Na forum 313 dni Przeczytanych tematów 106
monkey22
Daj zdjęcia , NFZ refunduje w wielu przypadkach


Mój aparat średnio radzi sobie jakoś ze zdjęciami sylwetki mało w nich szczegółów i wypłaszcza więc nie wiem czy widać. W rzeczywistości jest to znacznie bardziej widoczne. Sutek jest rozmyty, miękki i jakby układa się w kształt stożka










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 20 lat Na forum 313 dni Przeczytanych tematów 106
monkey22
Daj zdjęcia , NFZ refunduje w wielu przypadkach


Mój aparat średnio radzi sobie jakoś ze zdjęciami sylwetki mało w nich szczegółów i wypłaszcza więc nie wiem czy widać. W rzeczywistości jest to znacznie bardziej widoczne. Sutek jest rozmyty, miękki i jakby układa się w kształt stożka










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Obecność stwardnienia tkanki pod skutkiem jak najbardziej może oznaczać tkankę gruczołową i ginekomastię. W zasadzie tyle możemy napisać na ten temat. Nie da się stwierdzić nic więcej po wrzuconych przez Ciebie zdjęciach. Do tego niezbędne jest wykonanie badania USG, wraz z jego opisem. Jesteś jeszcze młody, więc w wyniku zmian hormonalnych, możliwe jest w tym wieku powstanie ginekomastii. Nie pozostaje nic innego, jak dokładna diagnoza oraz zadbanie o sylwetkę poprzez dietę i trening siłowy. Z roku na rok będzie coraz lepiej.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Badanie testosteronu

Następny temat

Rekonstrukcja więzadła krzyżowego - porady

WHEY premium