SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ginekomastia lub lipomastia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 354

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 20 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 31



Witam,
Mam 16 lat i od kilku lat mam niedoczynność tarczycy związana z dojrzewaniem. Chodzę do endokrynologa, mam ustabilizowaną gospodarkę hormonalną, ponieważ biorę hormony.
Moim wielkim kompleksem są piersi. Chciałbym, żeby stały się męskie, a nie kobiece. Moje zagwostki i pytania :

1. Czy mam lipomastie czy gienkomastie?
2. Czy na czas kwarantanny powinienem robić ćwiczenia kalisteniczne ( bo nie mam ciężarów w domu) czy robić jakieś ćwiczenia spalające tłuszcz z klatki? Proszę podac opcje i przykłady takich ćwiczeń
3. Czy jeśli umiem ruszać piersiami to znaczy że pod warstwą tłuszczu ( o ile to lipomastia) są dosyć duże mięśnie "męskie"
?
Pozdrawiam

Ps. Chciałem dodać że mam lekka nadwagę, uda mam nawet umięśnione, bicek duży, ale pod tłuszczem, ale te nieszczęsne piersi :( . Waga : 74,4, wzrost: 181 cm
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699602
Zdjęcie się nie wczytało . W praktyce by rozpoznać ginekomastię nie wystarczy samo stwierdzenie obecności zgrubienia pod sutkiem czy powiększenia jego rozmiarów. Zaawansowana diagnostyka wymaga zastosowania badań obrazowych, fizykalnych i biooptycznych. Lipomastia optycznie daje podobne efekty do ginekomastii, polega jednak jedynie na odkładaniu się tkanki tłuszczowej w okolicy sutków bez zmian w obrębie gruczołów, zmiana ta dotyka zazwyczaj osób z wysokim poziomem tkanki tłuszczowej. Endokrynolog nie diagnozował problemu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 20 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 31
Diagnozował, tylko że w medycynie oni piszą ginekomastia. Bo u nich pisze się ginekomastia tłuszczowa ( inaczej właśnie lipomastia) i gruczołowa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z bicepsem

Następny temat

Niedoczynność tarczycy

WHEY premium