SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gdybym był zdrowy, stoczyłbym z nim drugą walkę już teraz – Anthony Smith o rewanżu z Jonem Jonesem

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 457

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2583 Napisanych postów 23356 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 337390

Anthony Smith Instagram

„Gdybym był zdrowy, stoczyłbym z nim drugą walkę już teraz” – Anthony Smith na temat rewanżu z Jonem Jonesem

Anthony Smith jest pewny, że gdyby był zdrowy, mógłby od razu stoczyć pojedynek rewanżowy z mistrzem wagi półciężkiej Jonem Jonesem.

Smith i Jones zmierzyli się na gali UFC 235 i to Jones wyszedł z pojedynku zwycięsko przez jednogłośną decyzję. Od tego czasu Lwie Serce poddał Alexandra Gustafssona, a Bones pokonał Thiago Santosa przez niejednogłośną decyzję.

Aktualnie nie ma żadnych wyróżniających się pretendentów do następnej walki z Jonem Jonesem. Smith uważa, że mógłby wypełnić tę pustkę jednak koontuzja mu na to nie pozwala.

Anthony Smith
"Naprawdę nie myślałem o tym zbyt wiele. Po prostu staram się zachować pozytywne nastawienie przez okres rekonwalescencji. Zrobiłem krok wstecz w stosunku do rywalizacji. Po prostu nie miałem na tym punkcie obsesji. Gdybym jednak był zdrowy, myślę, że już teraz mógłbym stoczyć tę walkę. Jest powód, dla którego inni ludzie tego nie dostali".


Anthony Smith ma do czynienia z dokuczliwą kontuzją dłoni. Po tym, jak pierwsza operacja nie powiodła się, musiał przejść drugą, która utrzyma go z dala od Oktagonu do końca roku.

Anthony Smith
"Nie mam wyboru. Musiałem przejść kolejną operację ręki. Tak naprawdę, musiałam wznowić proces rekonwalescencji dwa tygodnie temu. Musieli powtórzyć operację ręki, usunąć poprzednią płytkę i wstawić nową. W tym momencie to nie zależy ode mnie. Moja ręka nie jest w takim stanie w którym powinna być. Myślimy o powrocie w styczniu".


Kiedy Smith wróci do gry, będzie miał oko na rewanż z Jonesem. Wierzy, że jest lepszy niż w pierwszej walce, i nadal wierzy, że mógłby zdetronizować mistrza. To, jak potoczyłaby się druga walka, to wielka niewiadoma, ale Anthony Smith będzie starał się doprowadzić do starcia rewanżowego.

Anthony Smith
"Zazwyczaj Jon ma tendencję do poprawy, gdy walczy z kimś po raz drugi. Pokazał to również w walce z Gustafssona i DC. Obydwaj mamy za sobą 25-minutowy pojedynek. Po prostu się nie pokazałem wtedy wszystkiego i zrobiłem rzeczy, o których mówiłem, że nie zamierzam robić. To się nigdy wcześniej nie zdarzyło, ale wyniosłem z tego o wiele więcej niż Jon.

Oczywiście, ta walka wyglądałaby zupełnie inaczej za drugim razem i on wciąż daje mi więcej informacji o sobie. Dał mi jeszcze kolejne 25 minut z walki z Thiago i to mi pomaga, ponieważ walczyłem z nimi obydwoma. Kiedy widzę, jak Thiago coś robi, wiem, jakie to uczucie. Obserwowanie reakcji lub reakcji Jona jest dla mnie bardzo pomocne. Otrzymuję z tego wiele informacji".


Jak widać podczas okresu rekonwalescencji, Anthony Smith nie marnuje czasu i analizuje swoją walkę z Jonem Jonesem oraz inne walki mistrza wagi półciężkiej. To z pewnością wyjdzie na plus byłemu pretendentowi w potencjalnym pojedynku rewanżowym.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nate Diaz twierdzi, że jego walka z Jorge Masvidalem byłaby pojedynkiem o nieoficjalny tytuł mistrza

Wiecej