SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Garda i zbijanie ciosów.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6223

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2754
Witam!
Wiem jest podobny temat jeden punkt niżej,a raczej podobny z nazwy.
Mam problem z ustawieniem gardy,większość ciosów mi wchodzi.Poprawiałem ,sluchałem wskazówek,a problem dalej ten sam.
Do tego przy szybkiej wymianie ciosów twarz jest prawie zawsze odsłonięta.
Jeżeli ktoś mógłby mi podesłać materiały w ,których jest pokazana i opisana prawidłowa garda byłbym wdzięczny. I oczywiści ustawienie ręki defensywnej w momencie wyprowadzenia ciosów(proste,haki,sierpy).
Siła mojego uderzenia pozwala mi spokojnie na wyprowadzenie ciosu kończącego się nokautem jednak defensywa kuleje.

Może propozycje treningów pod kątem defensywy(sparingpartner zawsze się znajdzie)?

W razie niejasnosci,trenuje w sekcji,treningi z elementami defensywy i zbijania ciosów są,jednak brakuje zdecydowanie sparingów ,żeby to wszystko weszło w nawyk.

Pozdrawiam.

"Idź na całość albo idź do domu"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3680 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13048
Skoro nie załapałeś jak ktoś Cie poprawiał i jak słuchałeś wskazówek (domniemam trenera) to jak chcesz złapać czytając( czyjeś wyjaśnienie) bądź oglądając filmik?
Skoro trenujesz w sekcji to proś trenera żeby Ci to tłumaczył i Cie poprawiał aż do skutku, od tego tam jest. Wiadomo, że nie poświęci Ci całego czasu, ale jeśli poprosisz go żeby zwracał na to uwagę to zawsze coś kontem oka u Ciebie wychwyci i będzie mógł poprawić.
Poza tym gdzie ty ćwiczysz, że nie masz sparingów?
Ja mam sparingi na każdym treningu, od pierwszego treningu

Brazilian Jiu Jitsu
Warning: Choking Hazard

"Sport to połamane kości a nie twarz w reklamach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Podczas sparingu skupiaj się na prawidłowym utrzymywaniu rąk. Nie bij na pałę, nawet spokojniej a techniczniej.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2754
Poprawiać mnie poprawia oczywiście.Jednak ja zazwyczaj musze sam troche podpatrzeć ,żeby załapać o co chodzi.Koledzy z treningów to niezbyt dobre przykłady,mają problem słuchać ze zrozumieniem ,a co dopiero pilnować u siebie techniki.
Może inaczej. W gardzie jedna ręka ma być wysunięta do przodu czy obie mniej więcej w jednej linii?Widziałem już tyle kombinacji ,że trudno mi się połapać.

"Idź na całość albo idź do domu"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Garda to sprawa indywidualna każdy trzyma ją tak jak mu najwygodniej.Co do ustawiania rąk przy uderzeniach gdy jedna bije druga powinna być przy nosie ale to powinieneś już wiedzieć.A te błędy w defensywie pewnie wynikają z małej ilości sparingów bo w teorii możesz wszystko pięknie umieć ale jak po mordzie na sparingu nie dostaniesz to się nie nauczysz.Żeby to poprawić to możesz też tak robić że umawiasz się z kolegą i on cię cały czas atakuje a ty się bronisz,zaczyna bardzo powoli i z czasem coraz szybciej.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 684 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25245
Glowa nisko, przy prostych podbrodek wtulony w ramie, z reszta przy sierpach podobnie chyba ze machasz weselniaki

Cel jest droga. Droga jest celem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2754
Dzięki za pomoc.Z Waszych wskazówek wynika ,że robie wszystko prawidłowo.Zapewne to rzeczywiście sprawa braku sparingów.
@Swamprage
Zapewniam Cie,że weselniaków nie uderzam ;D.Trener jest zbyt na to uczulony i nic takiego nie przejdzie;)

"Idź na całość albo idź do domu"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 92 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 193
ze świata MT.




jest też część II.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2754
Dzięki jeszcze raz za wskazówki.Dzisiaj na treningu było już dużo lepiej.Ćwiczyliśmy wymiane ciosów w bliskim dystansie ,zero timingu,jedynie wzajemna wymiana ciosów .Wiadomo przy takim ćwiczeniu zawsze jest tak ,że wejdzie jakaś część uderzeń,ale jak mówiłem było już dużo lepiej.
Sam poćwicze jeszcze zbicia,uniki,garde i myśle ,że będzie ok;)

Pozdrawiam;)

"Idź na całość albo idź do domu"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Interwały

Następny temat

SZTUCER , Proszę o porady

Wiecej