SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Garb-jakich cwiczen unikać?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7573

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
wiek 23 lata
Witam
Mam pewien problem. Gdy zacząłem dorastać zacząłem się garbić, uprawiałem duzo sportu nie zwracałem na to za bardzo uwagi. Jednak ostatnio zaczęło mi to przeszkadzać. Prze ostatni rok staram sie prostować robie zwisy na drązku i wydaje mi się że jest lekka poprawa, ale garb nadal widać najbardziej gdy sie schylam.Mma zamówioną wizytę u ortopedy ale to dopiero za 2 miechy, nie chce w tym czasie przerywać treningów. Ćwiczę treningiem PUSH/PULL, lubie ćwiczenia wielostronne na dużych obciążeniach, ale natknąłem się na info ze przy grabie lepiej unikać ćwiczeń obciążających kręgosłup. Czy musze zrezygnować z MC i przysiadów???
Jkich cwiczeń unikać przy garbie???
Czy wogole jest szansa zeby w moim wieku pozbyć sie go albo jeszcze zminimalizować? Podejrzewam że lekarz zbyt wielu rad odnośnie treningu mi nie da, a rzuci tylko lepiej zeby Pan przestał ćwiczyć..

Wrzuce foto pleców tutaj średnio widać garbienie, ale lekkie dysproporcje w plecach widać

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 139 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 248
Szansa oczywiście jest. Masz 23 lata i powinieneś zacząć dbać o jakość swojego siedzenia. Ja osobiście używam BackJoy i klękosiadu. Klękosiad mam w pracy a backjoya wszędzie. Używałem kiedyś pajączka ale nauczyłem się siedzieć w tak krzywej pozycji że nie piszczał :)

dobry stabilizator jest jak dobra żona nigdy Cię nie zawiedzie:)
Mogę załatwić taniej produkty www.zamst.pl:) 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
staram sie cały czas prostować nawet siedzac robie dużo rozciągań właściwie codzien kilka luźnych zwisów na drązku, narzazie odpuściłem przysiady robie je na maszynach

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 139 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 248
ale ty musisz mieć ćwiczenia rehabilitacyjne i korygujące... od uzywaia siedzisk po ćwiczenia typu "koci grzbiet"
Jak masz prace siedzącą polece siedzisko, nakładkę BackJoy. Jeśli masz dużo czasu wyszukaj na YT ćwiczeń na kręgosłup i w taki sposób ćwicz fachowo a nie zwisy na drążku... W necie znajdziesz milion ćwiczeń mniej lub bardziej pomocnych. Szukaj opinii na temat filmików

dobry stabilizator jest jak dobra żona nigdy Cię nie zawiedzie:)
Mogę załatwić taniej produkty www.zamst.pl:) 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 139 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 248


dobry stabilizator jest jak dobra żona nigdy Cię nie zawiedzie:)
Mogę załatwić taniej produkty www.zamst.pl:) 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wzrost

Następny temat

Ból w lewym kolanie

WHEY premium