SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gainer + białko + carbo

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1347

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 107
Cześć

Moja dieta to normalne posiłki w domu kowalskich, czyli ok.1800kcal. Z wielu powodów nie jestem w stanie nosić na uczelnie/do pracy pudełek z jedzeniem, stąd też kupiłem odżywki :
Białko
Gainer
Carbo

Na chwilę obecną dawkuję to w następujący sposób :
Gainer 1 dawka od razu po śniadaniu ok. 8
Gainer 1 dawka na drugie śniadanie ok. 11:30
Carbo (tylko dni treningowe) 1 dawka chwile po treningu ok.15 (do godziny po treningu zjadam normalny posiłek czyt.obiad)
Białko 1 dawka ok. 30min przed snem.

Po wyliczeniu wszystkiego co jem w ciągu dnia (kcal/białko/węgle) to wartości są odpowiednie dla diety na masę. Z racji na budowę ciała, która niewątpliwie jest ektomorficzna staram się jeść 4 regularne posiłki po ok.600kcal każdy.
Czy w/w dawkowanie jest prawidłowe - można to lepiej rozplanować?

Dziękuje :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
Witam ,
liczyłeś swoje zapotrzebowanie kaloryczne , ustaliłeś jakiś rozkład makroskladnikow ? Dla mnie zdecydowanie za dużo prochu . O ile może być problem z uzupełnieniem białka to z weglowadami takiego problemu nie powinno być . Pamiętaj jesZcze ze jest tłuszcz który rownież jest potrzebny i można nim dobrze podbijać kalorycznosc .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
niestety bazowanie na tak duzej ilosci proszkow moze byc klopotliwe w budowaniu formy, o ile makroskladniki moga sie zgadzac o tyle niekoniecznie ich jakosc, czy wartosc odzywcza sam gainer nie posiada takich skladowych, jak np kawal miesa z paczka dobrej kaszy
3

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Co to jest dla Ciebie jedna dawka ?
Np można wziąć 2 gainery na jednym będzie napisane porcja 100g a np drugi to będzie mutant mass gdzie masz napisane porcja 260g więc jest 160 g różnicy, ale nadal to będzie jedna porcja.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 107
@anubis84 dawka/porcja taka, jaka widnieje na zlinkowanych produktach.

Na chwile obecną uzupełniam braki proszkami i poniekąd stąd też moje pytanie czy nie mija się to z celem - wiadomo, na ile mogę to staram się dorzucić do codziennego menu jak najwięcej normalnych posiłków, bo nawet na zdrowy rozsądek proszek nigdy nie zastąpi normalnego jedzenia. Pytanie tylko czy właściwie rozplanowałem te dodatki :)


Zmieniony przez - fojtek95 w dniu 2017-10-03 22:27:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
no dobra ale jeśli byś kupił innego gainera w/w już przezemnie mutant massa nadal byś jadł jedną porcję z opakowania tj 260g, 260/70=3,7 czyli prawie 4 razy więcej ?

Odzywki stosujesz wg braków a nie tego co na opakowaniu jest napisane
3

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
No to robisz błąd . Takie dawkowanie odzywki „ na oko „ jest kiepskim rozwiązaniem . Plus minus musisz wiedzieć czego Co brakuje w diecie i wtem sposób uzupełniać .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 107
O ile najłatwiej mi dostarczyć zdrowych tłuszczy to w diecie brakuje mi białka oraz węglowodanów. Jeśli dobrze rozumiem to głównie kaloryczność powinna pochodzić z węgli i tłuszczy, tak? I stąd też, jako niestety główne źródło uzupełnienia węglowodanów pełni u mnie gainer.

Po wyliczeniu zapotrzebowania, a posiłków+suplementacji wychodzi mi dziennie +/- 2500 kcal / 130g białka / 330-350g węgli (węgle kuleją)


Zmieniony przez - fojtek95 w dniu 2017-10-03 22:51:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
a tluszczy ile? mozesz wykorzystac sporo form produktow weglowodanowych w formie blendowanej jak kasza, ryż, a nawet na upartego makaron, kto co lubi

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki stack wybrać?

Następny temat

Kreatyna, Choroba, przerwa

WHEY premium