SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gainer+bialko a dieta

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2738

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 533 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2060
Olimp Super Whey Gainer 4000 + Hi Tec Protein 90%
108zl + 59zl + 8zl = 175zl
3000g + 750g
70g/dzien 20g/dzien
43dni + 37dni => miesiac i 10 dni

17 lat, 183cm, 64kg, 160g bialka, 45g tluszczu, 440g WW
na silownie zaczalem dopiero chodzic

Dieta (jeszcze nie skonczona):

1 (19g/5g/41g)
Mleko 1,5% 100g
Platki owsiane 50g
Twarog chudy 50g

2 (19g/5g/41g)
Chleb pelnoziarnisty 160g
wedlina 50g

3 (24g/11g/102g)
Zwyczajny obiad
Banan

<<TRENING>>

4 (53g/2g/144g)
Makaron 125g
Twarog chudy 75g
gainer 70g

5 (47g/13g/66g)
Chleb pelnoziarnisty 120g
100g (2 jajka) calych jajek oraz 66g bialek
bialko 20g

Lacznie 164g/45g/440g

Czy przy tej diecie wybralem dobre suplementy? Czy tez radzicie cos innego?
PS. Jaka jest przewaga bialka Hi Teca nad ovopolem? Bo wiem, ze ovopol jest najtanszy, ale jesli jakosciowo lepszy (w czym sie to przejawia?) jest Hi Tec, to chcialbym sie namyslic,
PS2. Hosse, daj szanse odpowiedziec innym :P

"Jestem szczęśliwy. Znów cieszę się życiem."
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3695 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 35058
"Wychodzi 3,39zl za 80g"

Jeśli znajdzie glukoze w markecie to będzie oki ale jak ma kupwać w powyższej cenie to niech lepiej zainwestuje w carbo.



Hosse

Hosse

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3735 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17159
Ovolop białko jajeczne a Hi Tec jest to zbiór białek roślinnych
Ovolop jest tani i dobry , a Hi tec równierz ale droszy Różnia sie one Bv czyli przyswajalnością jajeczne czyli ovo ma 88 a Hi tec coś około 95 nie pamiętam dokładnie, Bv czyli jak szybko organizm strawi i dostarzy białka do komórek Co do białek ja bym sie mimo to zastanowił nad jakąś serwatką ale to puźniej. Najpierw ćwicz na sucho przez 3 miesiące treningu i przy diecie będziesz miał takie wyniki że mucha nie siada!!

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Wejdz na pajacyka http://www.pajacyk.pl 

¤¤ członek-mafia.suple.hardcor.pl ® ¤¤

¤¤ Wejdz na pajacyka http://www.pajacyk.pl ¤¤

Mam braki jak każdy , staram sie je zawsze minimalizować, aby pomagac sobie i innym®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Zasadniczo sie zgadza,ale hi tec 90 to nie tylko białka rośklinne ale i zwierzęce.Bv ma coś koło 125.Ale w przypadku autora bv nie ma aż tak dużego znaczenia.Smiało kupuj ovopol.Ja dorabiałem na ovopolu,a poczatklującym nie jestem,i szlo bardzo dobrze.
Dieta dobra,tylko za dużo nieco bialka.Obetnij z 20 gram dziennie,nie strawisz tego.Ja osobiście sądze że dla początkujących 1.5 grama na kilo wagi wystarczy w zupełnopści.Więcej nie jesteś w stanie przyswoić ani wykorzystac,a mozesz miec problemy z trawieniem.Węglowodany powinny stanowić priorytet w początkowym okresuie treningów,więc śmiało obetnij białka i zasuwaj wegle.
ps. na sniadanko masz za mało weglowodanów własnie
Nie potrzebujesz w ogóle tych suplementów przy dobrej diecie przez długi czas.Będzie szło aż sie zdziwisz.jeśli od początku treningów wychodzisz od odpowiedniej diety to rozwalasz swoich kolegów którzy kupują odrzywki,ternuja i nic ik nie idzie poza kasą.Słuszna konceopcja i skuteczna.

MIĘTKI To co najlepsze w kulturystyce jest niewidoczne dla oczu..Respect for all!

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3735 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17159
Co do Bv małe sprostowanie
Bv to nie szybkości wchłaniania,ale procent azotu uzyskany z trawienia i wykorzystany do odbudowy tkanek.

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Wejdz na pajacyka http://www.pajacyk.pl 

¤¤ członek-mafia.suple.hardcor.pl ® ¤¤

¤¤ Wejdz na pajacyka http://www.pajacyk.pl ¤¤

Mam braki jak każdy , staram sie je zawsze minimalizować, aby pomagac sobie i innym®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 533 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2060
Jesli wyrzucic na ta chwile (powiedzmy miesiac probny, tak?) gainera i bialko, to wychodzi mi 122g/45g/400g.
Po wstaniu z lozka i wysikaniu sie postanowilem sprawdzic swoja wage, kiedy jestem na czczo.
Wyszlo mi, ze waze 62kg czyli to jest moja waga bez zalegajacych w zoladku posilkow. Ciesze sie, bo i tak jest to wiecej o 2kg niz mialem wczesniej :D Te 2kg zarobilem w ciagu pierwszego tygodnia treningu. Czy jesli bedzie sie to utrzymywac (bede rosl), to moga zostac te teoretyczne niedobory (ilosc gram a zapotrzebowanie)? Nawet mi to pasuje, bo suplementy sa dosyc drogie... Ale czy nie bedzie sytuacji, ze jakbym bral takiego gainer'a to moglbym wykorzystac swoje naturalne predyspozycje i jeszcze dopalic je gainerem?

"Jestem szczęśliwy. Znów cieszę się życiem."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
Zwiększ ilość węglowodanów na śniadanie, ewentualnie po wstaniu z łóżka wypij porcję gainera. Staraj się jeść warzywa, trochę owoców. 2-3 razy tłusta rybę. Poza tym do płatków możesz wrzucić trochę orzechów itd. Nie zapominaj o tłuszczach pochodzenia roślinnego - np. łyżka oliwy z oliwek do sałatki nie zaszkodzi. Zarówno gainera jak i białko które wymieniłeś możesz stosować.

Pozdrawiam

Piotr Folęga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 533 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2060
Pinter: No to moze zrezygnuje na razie z dodatkowego bialka, na rzecz wiekszego opakowania gainera, tego 4,5kg. Bralbym 50g na sniadanie (tak jak radziles, dzieki czemu byloby juz troche tych WW na poczatek dnia) + orzechy oraz 70g po treningu. Lacznie 161g/56g/474g. Bez orzechow mialbym 45g tluszczu, ale mowicie, ze warto brac (inni tez tak twierdza) tluszcze z nasion, orzechow, itp. wiec mi to chyba nie zaszkodzi? To tylko 20g orzechow...
Wyrzucilem bialko bo miętki pisze, ze i tak nie przyswoje takiej ilosci, a bez niego i tak mam juz te 160g bialka dziennie. Moze byc? Czy tez "doboostowac sie" jeszcze 20g bialka przed snem? Tyle, ze wtedy bedzie juz 180g...
PS. Jakies jablko albo inna gruszka to w ciagu dnia zjem :)

"Jestem szczęśliwy. Znów cieszę się życiem."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 533 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2060
1 (30g/20g/100g)
Mleko 1,5% 250g
Platki owsiane 50g
Twarog chudy 50g
Banan 200g (jako zrodlo WW)
Orzechy wloskie 20g (jako tluszcze, choc w ogolnym bilansie, mam przez to duzo tluszczu)

2 (19g/5g/41g)
Chleb pelnoziarnisty 160g
wedlina 50g

3 (24g/11g/102g)
Zwyczajny obiad
Banan

<<TRENING>>

4 (61g/6g/137g)
Makaron 125g
Twarog chudy 110g
gainer 70g
Mleko 1,5% 250g (do gainera)

5 (21g/12g/44g)
Chleb pelnoziarnisty 80g
100g (2 jajka) calych jajek oraz 33g bialek

Lacznie 155g/62g/470g

Komentarz:
No... dieta jest juz prawie skonczona (prawie, bo moze byc problem z mala iloscia bialka w ostatnim posilku, ale o tym pozniej).
Zamiast gainera na sniadanie dalem po prostu banana i wychodzi taniej :)
Dolozylem tez mleka, zwlaszcza po treningu, w koncu musze w czyms rozpuscic gainera. To mleko ma byc z lodowki?
Niby mam malo bialek w ostatnim posilku, ale bedzie on ok. 21. Poprzedni zas jest ok. 18, a niektorzy koncza swoj ostatni posilek o 19, wiec chyba moze byc?
Jak doloze odzywke przed sen to bede mial lacznie 175g bialka, czyli za duzo.

A jesli jest problem, ze za malo bialka przed snem, to mozna zrobic tak:
wyrzucic twarog z I posilku, zmniejszyc ilosc twarogu przy makaronie do 75g i dolozyc odzywke 20g na noc.
No i napiszcie, ktore rozwiazanie jest lepsze? Korygowac diete i dolozyc odzywke, czy zostawic jak jest i cieszyc sie zyciem?

No i czemu pisze w tym dziale a nie w Odzywczym (tam tez moze to zalacze)?
Chodzi tylko o to, czy ta dieta dobrze laczy sie z gainerem. Jesli wszystko jest w porzadku, to w koncu bede mogl dac spokoj ukladaniu diety :D
PS. Tylko prosze, niech ktos odpisze na moj problem z odzywka/iloscia bialka na noc.

"Jestem szczęśliwy. Znów cieszę się życiem."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Nie dodawaj białka.Nie ma takiej potrzeby-i tak masz już za dużo.Pisałem powyżej już dlaczego.
Nie masz wcale za malo bialek w nocnym posiłku-do tych 2 jajek dodaj do chlebka po plasterku wedliny i np. sera(nie zaszkodzi Tobie) i juz masz z głowy! Nie potrzebujesz zakupów.Banany to dobry pomysł.Po treningu- jak nie chcesz wydawać kasy na gainera,to po prostu wypijaj wode z glukoza(50 gram) i bedzie dobrze.Potem dobry posiłek,np. ryż z kurakiem i juz jest git.
Gainer,jak pisales nie dopali ci możliwości.na starcie nawet jest zbedny moim zdaniem.Najpierw rozepchaj zołądek dieta i stałym jedzeniem,a nie płynnym posiłkiem.Nie przyzwyczajaj organizmu do dodatkowego ulatwienia jakim jest gainer,poczekaj jeszcze kilka miesięcy,potem możesz już się wspomóc.Taki układ zapewni Ci rozwój ciągły i zminimalizuje zastoje ewentualne.Odrzywki dokłada się w momencie,gdy juz po diecie nie idzie,albo gdy za nic nie dasz rady diety trzymać.Tak jest najlepiej i z punktu wiudzenia przyrostów,jak i portfela.jak idzie waga,to po cholege na początku pakowac kase?Idzie ci waga,bo zaczynasz,masz dobrą diete-masz murowany szybki efekt.trening Ci skorygowałem.Masz wszystko co potrzeba,uśmiechnij się,popatrz w lustro i uwież jak szybko zmienisz swoją sylwetke,postępując MĄDRZE.Gdybym ja zaczynał z taka pomoca i dietą,to aż strach pomyśleć..Początek to okres najszybszych efektów,najlepszy okres do wykorzystania w treningu.Dlatego trzeba z niego wycisnąć co sie da,jak najdłużej się da.Odrzywki?Poczekaj...zadzialają ...
Pozdro.

MIĘTKI To co najlepsze w kulturystyce jest niewidoczne dla oczu..Respect for all!

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 533 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2060
no to mnie miętki bardzo ucieszyles :D wielkie dzieki :)
a powiedz... ta glukoze to skad wziasc?

"Jestem szczęśliwy. Znów cieszę się życiem."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 164 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4295
poszukaj w markecie okolo 2 zl za 200g nie kupuj w aptece bo jest drozej

pozdro
"Wstan powiedz nie pije sam i nikt ci nie powie....ty samotny pijaku"

pozdro
"Wstan powiedz nie pije sam i nikt ci nie powie....ty samotny pijaku"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

znow kreatyna :)

Następny temat

Szkoła buuuuu:P Czym zastapic Posiłek???

WHEY premium