SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

GRUBAS 130 KG

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5984

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 426
Z duza waga mialem zawsze doczynienia, ale nigdy sie tak bardzo zaniedbalem,ze az doszlo do tego, ze jestem teraz mega grubasem.Nie mam jakis wielkich kompleksow dotyczacych mojej wagi ale raz,ze martwie sie o swoje zdrowie, dwa ze jestem mlody chlopak i chce jakos wygladac i funkcjonowac.
Wczesniej jakis rok temu mialem diete tez wazylem okolo 127 kg i kiedy wszedlem na wage to nie dowierzalem i postanowilem sie wziac za siebie jak najszybciej i wzialem sobie stara diete na grupe krwi,ktora polecil mi dietetyk jak bylem jeszcze mlodszy.Ogolem schudlem okolo 17 kg w 3 miesiace . / grajac w pilke (generalnie uprawiajac sport) i chodzilem na dodatek na silownie. Ale niestety przyszly wakacje i wszystko wrocilo zaczalem znowu zrec nie zdrowe jedzenie (pomijam fastfoody) glownie to byly slodycze,chipsy, slodkie napoje wypijane hektolitrami.Do tego doszla jeszcze milosc wiecie jak to jest macie wszystko w dupie nic wam sie nie chce caly czas na jakis spacerach kinach itp. Dlatego prosze was o pomoc bo chce cos zmienic w tym swoim zyciu poki mam jeszcze czas i jestem mlody,bo wydaje mi sie,ze pozniej bede miec jeszcze mniej czasu na wszystko i uwazam,ze to jest odpowiednia pora aby sie wziac za siebie.
Strasznie zmotywowal mnie ten Pan https://www.sfd.pl/Redukcja_filmik-t554469.html. do ktorego zreszta mam podobne cialo jak wazyl 120kg.

Dlatego bardzo bym was prosil o jakas diete dla mnie,myslalem o tej na grupe krwi. Jest on bardzo dobra,tyle ze nie umiem wymyslic sobie posilkow (sniadania i kolacje). Na obiad zawsze znajdke jakis ciekawy pomysl czy to indyk z warzywami czy piers z kurczaka itp.

Jezli,ktos stosował taka dieta albo ma jakies pojecie na ten temat to bede strasznie wdzieczny.

Z gory przepraszam za bledy, nie mam offica jak bym mial to bym napewno jej poprawil.

Pozdrawiam Mateusz



Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18 w pazdzierniku

Waga: 130

Wzrost: 194

Obwód klatki: 124

Obwód ramienia: 43

Obwód talii: 126

Obwód uda: 78

Obwód łydki: 46

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 34.5

Aktywność w ciągu dnia: Pracuje od 7 do 10/11 czasmi do 12. Sprzatam zamiatam myje itp.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: narazie zaden zamierzam jezdzic na rowere oraz zaczac bieganie. 3-5 raz w tyg.

Odżywianie: Generalnie to jadlem duzo slodyczy oraz pilem slodkie napoje w duzych ilosciach.

Cel: Chce sie dobrze czuc w swoim ciele

Ograniczenia żywieniowe: brak


Preferowane formy aktywności fizycznej: jazda na rowerze i lekki bieg,poniewaz skrecilem kostke niedawno.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: hmb i kiedys thermo speed

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: jak najbardziej.

Stosowane wcześniej diety: Dieta na grupe krwi

Zmieniony przez - 1malolat7 w dniu 2010-07-13 16:10:22

Zmieniony przez - 1malolat7 w dniu 2010-07-13 16:11:25

"Zycie to gra w ktorej ciagle bierzemy udzia"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 426
Dobra w poniedzialek dam tutaj diete do korekcji z wyliczonymi zapotrzebowaniami + moj planowany ruch fizyczny, i wrzuce foty. Zaczne co jakis czas wpisywac o moich dzialaniach :) Generalnie motywacja jest wielka bo zalezy mi na tym,zeby ogarnac sie bo juz dlugo sie zbieralem, ale przez dluzszy czas usprawiedliwialem sie skrecona kostka pff smieszne ale tak juz bywa.Najwyzszy czas zeby, wziac sie za siebie i gnac do przodu jak gdzies czytalem:

DO IT
DO IT GOOD
DO IT BETTER

Dodam jeszcze,ze ogarniczylem wszelkie napoje slodkie gazowane zastapilem woda naleczowianka delkitanie gazowana (bogata w mineraly :D ) i wypija litr wody cytrynowej naleczowianki okolo 80 kal. slodycze tez odstawilem, co najwyzej rano polowa jogurtu waniliowego (ale to czasem ) i to jest wszystko co jem z takich rzeczy. Ograniczylem do zera bo nie jestem jakims maniakiem obzeraczem itp. Jak mam nie jesc to nie bede jadl i nie bedzie mnie ciagnelo do tego.

Jem glownie kurczaka indyka + tunczyk i warzywa czasmi zjem rzeczy neutralne.

Zmieniony przez - 1malolat7 w dniu 2010-07-15 15:38:52

"Zycie to gra w ktorej ciagle bierzemy udzia"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 439 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4292
Chyba nie jestes powazny , diety za ciebie nikt nie ulozy jezeli naprawde zalezy ci na utracie wagi to rusz du** przeczytaj posty podwieszone rozpisz diete i daj ja do oceny. Jezeli nie chce ci sie rozpisac diety to z treningami i praktykowaniem jej bedzie ciezko. Procedura jest jedna ujemny bilans kaloryczny + trening aerobowy + trening silowy to budulce sukcesu.

Zmieniony przez - deskejt69 w dniu 2010-07-13 16:14:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 426
Jeszcze dzisiaj wieczorem wstawie diete do wgladu

"Zycie to gra w ktorej ciagle bierzemy udzia"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 439 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4292
Osobiscie schodzilem grubo ponad ze 100kg. Pierw zacznij bez zbednych spalaczy poczatkowo organizm bedzie reagowal na bodziec w postaci diety i ruchu , z czasem dolacz jakis lekki spalacz, ew zielona herbate , kofeine. Podczas biegania przy tej wadze radzilbym ci uwazac na stawy, sam tego doswiadczalem.Zapomnij tez o podjadaniu :) Pozdrawiam i zycze wytrwalosci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 426
Dzieki bardzo, dzisiaj wieczorem jeszcze wrzuce swoja diete do wgladu, a w poniedzialek wstawie zdjecia i zaczne prowadzic maly dziennik.

"Zycie to gra w ktorej ciagle bierzemy udzia"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 426
Siemanko, jestem w trakcie robienia diety przesledzilem wiekszosc rzeczy i teraz nie moge sie z zdecydowac czy mam jesc 3 posilki dziennie czy 5 ? Jedni pisza,ze 3 wystarcza drudzy znowu,ze 5 takze juz sam nie wiem.
Co do tej diety na grupe krwi to juz ja kiedys mialem i jadlem 3 posilki dziennie. I dalo rade z bieganiem schudnac 17 kg w 3 miesiace.Ale z tego co zaczaelm czytac to doszedlem do wniosku,ze byle jaka dieta jest bez sensu.

Tzn wymyslilem sobie cos takiego

Sniadanie : Chleb Zytni : 3 kromki,na to warzywa,ktore sa zapoatrzone w moja dieta, tunczyk z olejem slonecznikowym okolo 100g i troche orzechow wloskich mysle o 20/25 g bo czytalem za za duzo jesc nie mozna bo troszke czysci

Obiad : Filet z indyka okolo 200g/ warzywa + ryz brazowy lub kasza kuzkuz?

Kolacja : salatka z warzywami i serem feta + 2 kromki chleba co o tym sadzicie?

Powiedzcie mi co sadzicie o tych proporcjach, powoli sie ucze takze prosze bez ciezkich dissow :)

Zmieniony przez - 1malolat7 w dniu 2010-07-14 14:20:03

"Zycie to gra w ktorej ciagle bierzemy udzia"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1895
3 posiłki to mało :) 5-6-7 :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 953
wrzuć jeden posiłek między śniadaniem a obiadem, i między obiadem a kolacją. I oblicz swoje zapotrzebowanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 277
Ja przez rzucanie fajek , z 83, wszedłem na 97 kg. Jak w końcu się wkurzyłem, to zacząłem biegać (na początku 10 minut dziennie,a po pół roku około 50 minut),po prostu mniej jeść(ograniczyłem ilość,bo niestety ciężko mi przestrzegać diety)i teraz leci trzeci rok(przerywam bieganie na sezon zimowy)i jest o 22 kg mniej. Dodat tytlko ,że 17 kg. poszło w trakcie pierwszego roku. Niby nie jest tak szybko jak w reklamach, które zapewniają spadek około 10 kg w miesiąc, ale z efektów i tak jestem zadowolony. Życzę powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 439 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4292
1malolat7 , Odpusc sobie taka diete, nawet jezeli zaczniesz chudnac to i tak waga wroci ze zdwojona sila, 6 posilkow weglowodany rano + okołotreningowo. Na kolacje Twaróg z oliwa. Do kazdego posilku warzywa. Dodaj tluszcze jako zrodlo bialka najlepsza bedzie piers. Wylicz zapotrzebowanie kaloryczne to podstawa ja mam -300kcal i jest niezle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 426
deskejt69 dlaczego waga wroci ze zdwojona sila? no dzisiaj albo jutro postaram sie dokladnie wyliczyc wszystko.

"Zycie to gra w ktorej ciagle bierzemy udzia"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kompulsywne jedzenie niszczy mi życie :-(

Następny temat

Dieta, suplementy oraz plan do oceny

WHEY premium