SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

GLUKOZA / OLIMP DEXTRO JUICE - dla nieświadomych??

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10789

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3610 Napisanych postów 36535 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260889
ja chyba tez

moze ktos to potwierdzic lub zaprzeczyc? -> tauryna = wyrzut insy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Taurine and methionine stimulated insulin release at the same magnitude as leucine, whereas cysteine had no effect. In conclusion, taurine enhances insulin secretion by fetal islets, at least in vitro.

Stimulatory effects of taurine on insulin secretion by fetal rat islets cultured in vitro.

Cherif H, Reusens B, Dahri S, Remacle C, Hoet JJ.

nie wiem jak to sie ma do ludzi (stopien) ale sadze ze stymuluje wyrzut z duzym prawdopodobienstwem - niestety w pracy nie mam podrecznikow pod reka ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3610 Napisanych postów 36535 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260889
czyli stawiajac priorytet na spalaniu fetu -> tauryna idzie w odstawke?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
i wszystkie inne aminokwasy ?? ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3610 Napisanych postów 36535 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260889
nie chce dokladac oliwy do ognia.. przestraszylem sie tym stwierdzeniem ze 1g tauryny jest zdolny do wyrzuty insy jaki mozna zaobserwowac przy 10g wegli.. jezeli tak jest to ja podziekuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
a tu poczekam na Slawka aby to potwierdzil bo ja tego znalezc nie moge u ludzi (stopien) jak pisalem wyzej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Tu trzeba uspokoić Elita. Insulina tuczy tylko wtedy, gdy jest stymulowana węglowodanami. Dla tego, że wtedy pakuje węgle do tkanki tłuszczowej i je estryfikuje - czyli magazynuje w molekułach tłuszczu zapasowego. Przy niebecności węglowodanów nie tuczy, a nawet działa paradoksalnie - odwrotnie. Ten efekt nie został, jak dotąd, dostatecznie dobrze wytłumaczony. Jednak środki hipoglikemiczne redukują takankę tłuszczową, a egzogenna insulina może prowadzić nawet do jej zaniku - lipodystrofii.
W pewnym stopniu związane to jest z faktem, że wzrost poziomu insuliny przy braku węgli uruchamia mechanizmy regulujące glikemię. Uwalniane są wtedy hormony podnoszące poziom cukru (uwalniające glukozę z glikogenu) - noradrenalina, adrenalina i glukagon - a wszystkie one są jednocześnie hormonami lipolitycznymi.
Tak więc tauryna, przy diecie niskowęglowodanowej, raczej pomoże redukować feta.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Nooo i wszystko jasne.
A więc, jeśli dobrze zrozumiałem nie jest najlepszym pomysłem przy redukcji przyjmowanie tauryny w obecności węglowodanów (np. carbo+tauryna po treningu) ??

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3610 Napisanych postów 36535 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260889
kurcze sam juz nie wiem musze to przemyslec...........
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Po treningu można - bo wtedy i tak nic nie stymuluje insuliny. Gneralnie - przy redukcji trzeba uważać z węglami.

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak dawkować ?

Następny temat

kreatyna

WHEY premium