SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

GINEKOMASTIA

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 789118

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3531
zalezy skad jestes jedz do miasta wojewodzkiego tam maja napewno klinike chirurgii plast. i oparzen. lub do zwyklego sszpitala. lub prywatnie. w panstwowych placowkach zrobia ci to gratis ale zrob wywiad z lekarzem operujacym umow sie co i ile wytnie itd z gory. potem bedzie za pozno.pzdr. ps. w prywatntych szkoda kasy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 132
dziekuje ci za przemyślałem twoje to co pisałes o tym ze to moze to przejdzie samo ale nie wiem czy wytrzymam jeszcze tyle czasu bo narazie słabo to sie zapowiada dzieki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 110 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4385
ja tez mam gino i już mnie to tak wkur.. że szkoda gadać. ani człowiek bez koszulki nie połazi, nic. a za dwa tygodnie jade nad morze... ku#wa w szpitalu mogą mnie zoperować dopiero we wrześniu. póki co to moge dać pare porad dla tych którzy są na początku drogi.

na początke trezba sprawdzić czy rzeczywiscie jest to ginekomastia. chwyć sie za pierś całą i jesli czujesz w środku takie twardzsze cuś (nie jest to mięsień, jak sie postarasz to możesz trzymajać za to twarde cudo napiąc klatke i wtedy zauważysz że to cos jest oddszielone od mięśnia klatki) to masz ginekomastie.
1. będzie jednak potrzebne usg gruczołu piersiowego, bo lekareze nie uwierzą póki tego usg nie zobaczą. terminy w polskich przyhodniach - od miesiąca do dwóch, prywatnie nawet dzis za 60 zł. polecam drugą opcję. trzeba mieć skierowanie od internisty.
2. z wynikiem usg wal od razu do szpitala!!!!!! o co chodzi? idż do poradni chirurgicznej w szpitalu najbliższym i zapsiz sie na wizyte do chirurga. tam powiedz mu żę masz gino i czy nie móglby już jakiegoś konkretnego terminu ustalić na zabieg, czy sie tym zajmował juz kiedyś itp.
3. mam zdolnosci wizjonerskie i wiem że on ci powie, żę nic nie będzie robić bez badań hormonalnych. a ty mu powiedz że najdalej za 2-3 tygdonie przyniesiesz wyniki badań horm. i żeby już ci ustalać ewentualny termin na zabieg w szpitalu (przecież jakby badania byly nie tak jak trzeba, to co za problem dla niego poprostu wykreślić cie z llisty oczekujacych na operacje). jak nie będzie chciał, to kotwica mu w skrzela. trzeba bedzie stracić te 2-3 tygodnie. za 2-3 dni weź kolejne skierowanie od internisty (zaponiałęm powiedziec na początku zę jest potrzebne) i zpaisz sie znowu na termin gdzieś tak 3 tygodnie od poprzedniego)
4. po wyjsciu ze szpitala wal od razu do przychodni endokrynologicznej. do państwowej bardzo dlugo sie czeka (w Wawie 3 miechy nawet) możesz spróbować na chama - np. poczekać pod gabinetem do końca godzin przyjeć, a potem wejsć na bezczela i poużalać się nad sobą, powiedzieć co i jak i że chcesz zrobić badania. jeśli będzie dobrze, to sie tobą zajmie, jesli nie to trzeba będziei isć prywatnie, bo 3 miechy z tymi #@%* sutkami to jest horror (cały czas o tym wiem) wizyta od 70-150 zł. tam powiedz o co biega powinni cie zbadać, obyć trafił na endokrynologa który sie zna na naszej sprawie (możesz go uprzednio zapytać przez telefon). moge podpowiedzieć badania jakich hormonów są potrzebnne. uwaga wypisuje (symbolami): FSH, LH, Testosteron, Prolaktyna, DHEA-S04, FT4, TSH. ja zrobiłem badania tych hormonów w laboratorium prywatnym i dałem ponad 200 zł. na wynik czeka sie tydzień. jesłi dostałeś skierowanie od lekarza państwowego (jakimi kruczkami sie do niego dostać pisałem troszke wyżej to mozęsz zrobić państwowo, wtedy powinno byc o wiele taniej, ale nie całkiem za darmo chyba, bo czesc tych badań jest troche skomplikowana.
5. z wynikami trzeba bedzie jescce raz wbic sie do endokrynologa żeby upewnił cie że masz dobre wyniki (zakłądamy zę tak jest). wtedy walisz do szpitala do chirurga, mu kartke z wynikami na stół i teraz tylko zabieg. podobno w niektorych szpitalach czeka sie poł roku. w niektórych 2 miechy. w prywatncyh klinikach zrobią ci to jutro - za 4 tysiące. bo to Polska właśnie

jeszcze raz podsumuwojąc koniecznie potrzrebne są takie papiery jak badanie usg gruczołu piersiowego i wyniki badań hormonalnych


przydatne porady -
endokrynolodzy - tak jak było powiedznae w inncyh pspotach, nie wszycycy znają sie na tym. mi jedna kobieta próbowala wmówic iż mam gino dlatego że jem kurczaki poczym zapytała mnie czy zgadłą że rzeczywisćie dużo ich jem. ja oczywisće, że nie... na masówce.... na dodatek mozę sie zdarzyc że trzeba będziez badać jądra wieć bez krępacji. nie tkaie rzeczy człowiek byłby w stanie zrobić by sie tego*****###stwza pozbyć. na dodatek mogą namawiać do brania jakiś leków dla kobiet (wyzęj już o tym ktos pisał) - ale skutecznosć niegwaratnowana, wybór nalezy do ciebie). mogą ci tez móic że zabieg nie jest refundowany przez służbe zdrowai. przytakuj, ale mów se w głowie że to nieprawdfa. bo to nieprawda. jest refundowany.
chirurdzy - ci mogą wmawaic iż zabieg nie jest potrzebny bo masz małą gino i bedzeisz z tym żył od końca życia, albo straszą cię nie wiadomo jakimi bliznami (a ztego co sie orientuje z artykułow z netu, to podobno z bliznami jest całkiem lajcik). nalegać, nalegać nalegać.
operacja - podobno trzeba po niej przeleżeć noc w szpitalu dla pewności. warto0 jeszcze nadmienić iż iektóe szpitale wymagają obowiazkowo szczepienia przeciwko żółtacze. niektóre ni wymagają ale jeśłi jesteś przeezorny warto je zrobic. operować jednak mozna dopiero po 6 tyg. od przyjecia pierwszej dawki, czyli po dawce drugiej. więc jeśli dopoiero zaczynasz przygde z ginekomastią zrób ją odrazu jak to przeczytasz, zposzczędisz sporo czasu.

kwestia psychy. wuyzęj padło zdanie iż gino psuje życie. po części (ale tylko) jest to prawda. ja od czasu kiedy uświadomiłęm sobie że mam to cudo (mam to od 4 lat i nikt mi nie poweidzał żę to chorboa, że mozna to usunąć, po prostu myślałe m że mi sie tam tłuszcz zbiera) inaczej myśle. ale głowa do góry. pomaga maksymalne wytprostowanie pleców (sciągniecie łopatek) cycuchy wydajać sie wtedy mniejsze - chyba że już chodzszi prosto, bo ja wczesniej sie troche garbiłem. koszulki lepiej dobierać z grubszych tkanin - nie widać wtedy aż tak sterczących sutek

mam nadzieje żę post sie przyda. sorry za błędy ort. ale starałem sie szybko pisać. najważniejsze to pamiętać że od tego sie nie umiera, i że napewno sie kiedyś tego pozbędziemy. DO GÓRY GLOWA!. Przecież nie bedziesz sobie psuł najlepszych lat myślami o gino.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 110 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4385
P.S. zapomniałe dodać że gino może powstawać w wyniku brana powąznych leków w dziecińśtwei. warto zanieść do endokrynologa np. nazwy leków które brałeś w dziecństwie (chodzi o leki przy powaznych schorzeniach)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
a Ty jesteś już po operacji??
ile masz lat??

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 110 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4385
właśnie nie jestem jeszcze po operacji i wciąż czekam. mam 19 lat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 110 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4385
apropo blizn - w poście z poradami pisałem że niektórzy chirurdzy straszą dużymi bliznami - otóz niedawno dowiedziałem się że nie tylko straszą - oni są gotowi je zrbić przez niewiedze. w celu wyjęcia gruczołów mogą zrobić za***iste rozcięcie na klacie (takie jakby "kubańskie uśmiechy" po lewej i prawej stronie - co jest podbno rażącym błędem). radze wieć wziąść poprawke na umiejętności naszy chirurgów i zapytać przed zabiegiem co mają zamiar z nami zrobić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 234
No ja niestety tez to mam i to i to chyba najdluzej z was bo juz jakies 10 lat!!! Teraz mam 22 , ale dokupi nie zaczalem pakowac (wczesniej bylem dosc szcuply) to jakos mi nie przeszkadzalo, teraz kiedy rozbudowalem sobie klatke te nabrzmiale sutki staly sie bardziej widoczne ( czyli od jakis 3 lat). Na samym poczatku poszedlem do lek rodzinnego i powiedzial ze szybko samo przejdzie, no ale jakos nie przeszlo. Wiec niedawno postanowilem wrocic do tego tematu, toche poczytalem o tym problemie bo nie bardzo wiedzialem wczesniej co to za choroba i do jakiego lekarza. Poszedlem wiec do endokrynologa - ten zrobil mi usg samych sutkow jak i watroby, sledziony,nerek, jajek itd. Popatrzyl na monitor i mowi ze gruczol wyglada normalnie i w zasadzie to nic tam nie ma i on by tego nie ruszal , w gabinecie bylo dosc chlodno i wtedy faktycznei wygladaly calkiem spoko, ale spoodziewalem sie ze tak akurat moze byc i zrobilem sobie wczesniej foto komorka po kilku minutach spedzonych na sloncu, wyciagam mu koma pokazje foto no i wtedy to faktycznie cos nie tak, zrobil jeszcze raz to usg ale dalej nie stwierdzi powiekszonych gruczolow. Na koniec dal mi skierowanie na badania krwi. Ja zdziwony ze w sutkach wszystko ok poszedlem do poradni chorob sutka tam mila pani zrobila mi usg i znowu to samo "tam nic nie ma". Wczoraj odebralem wyniki krwi i z tego co znalazlem na necie to chyba wszystko ok,. To ja juz nie wiem, gruczoly normalne , wyniki ok a sutki wygladaja fatalnie. Endokrynolog jest teraz na urlopie mam do niego isc w przyszlym tygodniu zobaczymy co on powie. Ale cos czuje ze bedzie operacja. Moze cos wam powiedza moje wyniki -Aspat 15 (norma 5-37);Alat 12 (n 10-41);Bilirubina 8 (n 3,4-17);Testosteron 6,5 (n 2,8-8,0);Estradiol 18 (n 12-75), TSH 1,9 (n 0,4-4) czyli dosc niski poziom Alatu i Estradiolu a sytki moga rosnac kiedy te 2 sa podwyzszone tak przynajmniej znalazlem na necie, chociaz i tak wszystko w normie. Heh to juz nie wiem. Gdyby ktos juz wiedzial ze jemu tylko operacja pomozu to znalzlem strone kliniki z nowego yorku - jest tam mnostko artykulow i fotem przed i po zabiegu a takze w trakcie i sadze ze nei zaszkodzilo by pokazanie tego chirurgowi kte bedzie operowal, bo jak gosciu na co dzien wycina wysrostek to moze sutkow za pieknie nie zrobic , chyba ze ktos ma kase na plastyka. Ok to podaje linki 1. http://www.plasticsurgery4u.com/procedure_folder/male_breast/puffy_nipples_male_breast.html 2. http://www.plasticsurgery4u.com/procedure_folder/male_breast/gyno_tuberous_breast_men.html 3.http://www.plasticsurgery4u.com/procedure_folder/male_breast/redo_gynecomastia_surgery.html . ak ktos wrazliwy to na 3 link nie nie zaglada , ja powiem szczerze ze jak to zobaczylem to mi sie przez chwile odechcialo takiego zabiegu.No ale zobaczymy co ze mna bedzie. Mam jeszcze prosbe do forumowiczow jesli ktos mial gino i juz ie ma to zeby podeslal fotki przed,po i opisal jak sie pozbyl (operacja czy kuracja hormonalna) - podzielce sie swoim doswiadczeniem niech inni z tego skorzystaja bo sami wiiecie jak sie z tym go...em zyje, no troche sie rozpisalem, mialem jeszcze wrzucic linka do swoich zdjec ale musze wyjsc z domlu takze wrzuce pewnie jutro zebyscie powiedzieli co o tym sadzice, dziwie sie ze nik wczesniej swoich nie wrzucil, ok pozdrawiam i zycze zdrowia

biegly

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 110 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4385
dobry link!
foty operacji rzeczywiście bardzo nieprzyjemne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 234
No tak jak mowilem zapodaje foty :

http://img351.imageshack.us/my.php?image=35nx.jpg
http://img351.imageshack.us/my.php?image=16oh.jpg

No teraz najgorszy okres bo zamiast pobujac sie na plazy to trzeba chodzic w koszulkach, ja naszczescie wypatrzylem sobie w jednym sklepie taka nawet dosc dopasowana ze akurat ma naszywki na piersiach takze bez skrepownia moge w niej pochodzic, a nie tylko w koszulach

Ravgod a Ty czekasz na ten wrzesien? I bedzie Ci to robil "zwykly" chirurg? nie dalo sie zalatwic jakiegos plastyka? A cos Cie to bedzie kosztowac? Pozdro

Zmieniony przez - biegly w dniu 2005-07-22 22:51:05

biegly

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

zastrzyk przeciwtezcowy

Następny temat

Coś z kolanem

WHEY premium