SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Głod przy diecie na mase

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 838

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 21 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 307
Siema mam problem taki iż od zakończonej redukcji 2mies. temu na masie 4200kcal jedząc czysto + dużo warzyw i błonnika często doskwiera mi głód. Co robić i jaka może być przyczyna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020281
Cześć!

Przyczyn takiej sytuacji może być naprawdę wiele. Część z nich może być indywidualna, a część nie.
Pierwszą z przyczyn może być fakt, że spalasz więcej kalorii i potrzebujesz ich więcej.
Obliczałeś swoje zapotrzebowanie? Skorzystaj z tego wzoru https://www.sfd.pl/-t276436.html

Kolejna z przyczyn może być taka, że spożywasz za mało białka i tłuszczu w porównaniu do węglowodanów. Białko i tłuszcz są makroskładnikami odpowiadającymi za sytość dlatego warto aby były na odpowiednim poziomie. Tłuszcz dodatkowo spowalnia trawienie dzięki czemu pokarm wolniej opuszcza żołądek i możesz czuć się najedzony dłużej. Powinieneś dostarczać 2-2,5g białka na 1kg masy ciała, zaś kalorie z tłuszczu powinny sięgać 20-30% dziennej ilości kalorii.
Polecamy również: Masa mięśniowa - budowanie muskulatury

Kolejna z rzeczy, która może mieć na to wpływ, to fakt, że bardzo szybko spada Ci poziom cukru we krwi i przez to możesz się czuć głodny. Dodanie tłuszczu jak wspomniałem wyżej powinno załatwić temat.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1214 Napisanych postów 1582 Wiek 35 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 7060
glikemie w ciagu dnia kontrolujesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Bez wątpienia przy tak wysokiej podaży kalorii głodny nie powinieneś chodzić. Szczególnie, że jak dobrze rozumiem będąc na redukcji głodny nie byłeś. Jest to dość dziwne, że zwiększając kalorie chodzisz głodny. Myślę, że podałeś na swój temat zbyt mało informacji. Najlepiej jakbyś dokładnie wypełnił formularz ankiety działu znajdujący się w linku poniżej:

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html

Następnie kilka przykładowych dni diety zgodnie z opisem w regulaminie działu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 21 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 307
Białko mam na poziomie 2.5gr na 1kg Tłuszcz 20%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020281
A śledzisz glikemie? albo sprawdzałeś krzywą insulinową?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 293 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4140
kimis090

Siema mam problem taki iż od zakończonej redukcji 2mies. temu na masie 4200kcal jedząc czysto + dużo warzyw i błonnika często doskwiera mi głód. Co robić i jaka może być przyczyna?


Ja miałem tak samo. Jedząc 3400 kcal nie byłem głodny, ale miałem zwolniony metabolizm(spalałem o wiele więcej, niż 3400 kcal) i skutki uboczne np. gorszy sen. Potem byłem na masie i zaczynałem od 4200 kcal, a nawet połowy tej aktywności nie miałem co przy 3400 kcal i ciągle budziłem się w nocy, bo byłem głodny. Mase zakończyłem na 5000 kcal, które dawały mi sytość i dobre samopoczucie. Oczywiście nie jestem ekspertem, ale wtedy wykonałem sobie kilka badań m.in. na poziom cukru i wszystko było w normie, więc głód był wynikiem braku kalorii w diecie, a nie problemów wewnętrznych, czyli ze zdrowiem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyjście z redukcji + kolka na treningu

Następny temat

Ilość kcal, a przyrost tkanki tłuszczowej

WHEY premium