SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Głodówka, a redukcja tkanki tłuszczowej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3548

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Niestety jeżeli metabolizm dostał w kość po Twoim wcześniejszym odżywianiu, to musisz liczyć się teraz z konsekwencjami z tego wynikającymi. Poza tym, sugeruję jednak skupić się na obwodach ciała mierzonych co jeden, dwa tygodnie rano na czczo i zapisywanych, a nie na masie ciała. Kilogramy nie da miarą efektów kształtowania sylwetki.

https://potreningu.pl/artykuly/poprawa-kondycji/jak-monitorowac-swoje-efekty-treningowe-5365

W jakim sensie nie wiesz czym podbijać kalorie? Przecież masz ogromną ilość źródeł składników odżywczych.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 56 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1511
domer
Niestety jeżeli metabolizm dostał w kość po Twoim wcześniejszym odżywianiu, to musisz liczyć się teraz z konsekwencjami z tego wynikającymi. Poza tym, sugeruję jednak skupić się na obwodach ciała mierzonych co jeden, dwa tygodnie rano na czczo i zapisywanych, a nie na masie ciała. Kilogramy nie da miarą efektów kształtowania sylwetki.

https://potreningu.pl/artykuly/poprawa-kondycji/jak-monitorowac-swoje-efekty-treningowe-5365

W jakim sensie nie wiesz czym podbijać kalorie? Przecież masz ogromną ilość źródeł składników odżywczych.

I bardzo ograniczony budżet niestety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
W takiej sytuacji polecam w dużej mierze bazować na jak najwyższych źródłach składników odżywczych, szczególnie jeżeli chodzi o źródła białka. To właśnie one są najdroższe w naszej diecie. Dobrym rozwiązaniem będą np. podroby: wątróbka, żołądki, czy serca. Poza tym nabiał, jajka, udka, wieprzowina. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:

https://potreningu.pl/artykuly/dietetyka-i-zdrowe-odzywianie/dieta-na-mase-na-kazda-kieszen-663

https://potreningu.pl/artykuly/dietetyka-i-zdrowe-odzywianie/dieta-na-mase-na-kazda-kieszen-663

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 56 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1511
Mija miesiąc odkąd trzymam bardziej kaloryczną dietę i przestaje dostrzegać jakiekolwiek pozytywne aspekty tego rozwiązania. Prócz ciągłego tycia i coraz większego zalewania się, nie widzę nic na plus. Jestem bardziej ospały, mam coraz mniej sił na treningi, gdy wcześniej to nie występowało. Siedzę na 2400-2500 kcal i powoli dostrzegam, że jest to dla mnie złe. Prócz treningów, raczej w tygodniu nie mam wzmożonej aktywności, najwyraźniej jest to dla mnie zdecydowanie za dużo.

Wszystkie podstawowe badania mam w normie (te które ogarnąłem na nfz - morfologia, kreatynina, mocz), nie udało mi się zrobić testosteronu i tsh, bo w związku z covidem zażyczyli sobie kosmiczne ceny.


Zmieniony przez - Mateusz848 w dniu 2021-02-18 21:17:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Jeżeli jedząc tak małe ilości kalorii powodują u Ciebie głównie otłuszczenie organizmu, to coś musi być nie tak. Masz zapisane pomiary obwodów ciała przez ten okres? Niezbędna jest kontrola tego. To ile kalorii teraz spożywasz to ilość bliska zapotrzebowania kalorycznego, zdrowej i aktywnej fizycznie kobiety. W sytuacji, gdy ewidentnie widać, że coś jest nie tak. Szczególnie po wcześniejszym okresie głodówki, nie pozostaje nic innego jak wykonać dokładne badania hormonalne. Można to zrobić tylko prywatnie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 242 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8208
Jest jeszcze opcja, że nie do końca kalorie są liczone dokładnie. Czy to masa nie do końca taka, czy pomijanie pewnych rzeczy, czy inny powód, wszystko możliwe. I jest to częste zjawisko, nawet zawodowi dietetycy często zaniżają spożywane kalorie:

https://weightology.net/do-dietitians-accurately-report-their-food-intake/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 56 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1511
Raczej staram się to dobrze pilnować, mam już jakieś posiłkowe schematy których się trzymam. Wszystko wrzucam na wagę, potem do dziennika - produkty też w większości mam wpisane ręcznie, nie stosuje gotowców z dziennika. Mam bardzo siedzący tryb, pewnie muszę wrócić do biegania, bo zaprzestałem to robić wraz z początkiem nowej diety, a internetowe treningi HIIT raczej mi nie pomagają. A co do badań, to nie sądzę, by to była jakakolwiek możliwa przyczyna moich problemów, bym miał więcej objawów, czy to tarczycowych czy innych. Nie wiem czy źle nie reaguje na nadmiar węglowodanów.


Zmieniony przez - Mateusz848 w dniu 2021-02-20 18:43:57
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny.

Następny temat

Zapotrzebowanie kcal i dieta

WHEY premium