SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Full Tilt Poker oszukiwał graczy...

temat działu:

Poker Sportowy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 918

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 693 Napisanych postów 2612 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 88315
Miliony użytkowników witryny Full Tilt Poker były oszukiwane przez jej założycieli. Tak przynajmniej twierdzą autorzy pozwu cywilnego, który federalni prokuratorzy złożyli przed jednym z sądów.
Witryna Ful Tilt Poker pobrała od swoich użytkowników 390 milionów dolarów. Pieniądze te miały być przechowywane na bezpiecznych kontach bankowych tak, by użytkownicy mogli z nich korzystać w czasie wirtualnego pokera. Tymczasem okazało się, że pieniądze przelano na konta właścicieli i zarządzających witryną. Są wśród nich najbardziej znani pokerzyści na świecie.
Full Tilt nie był legalną witryną pokerową, a piramidą finansową - stwierdził prokurator Preet S. Bharara, którego biuro złożyło pozew. Prokuratura poinformowała, że na ślad oszustwa trafiono badając inne sprawy związane z Full Tilt i dwiema innymi witrynami - Poker Stars i Absolute Poker. Wszystkie trzy firmy mają swoje siedziby poza USA. Full Tilt pochodzi z Irlandii. W związku z powyższym odkryciem w kwietniu bieżącego roku amerykańskim obywatelom zablokowano dostęp do witryn, tłumacząc, że naruszają one przepisy o defraudacji i praniu brudnych pieniędzy.
Użytkownicy Full Tilt, podobnie jak innych witryn dla pokerzystów, najpierw doładowywali pieniędzmi swoje wirtualne konta na witrynie. Wpłacone pieniądze, wraz z ewentualnymi wygranymi, miały być ciągle do ich dyspozycji i służyć do rozgrywek lub być wypłacane na żądanie. Gdy amerykańskie władze zablokowały dostęp do witryn, podpisano z nimi umowę, na podstawie której witryny miały zwrócić graczom ich pieniądze. Jednak w pewnym momencie witryna Full Tilt przestała dokonywać przelewów. Okazało się, że na kontach firmy skończyły się pieniądze, gdyż od kwietnia 2007 roku właściciele i zarządzający Full Tilt przelali na swoje prywatne konta 440 milionów dolarów.
Wśród osób, do których trafiły pieniądze graczy znajdują się pokerzyści ze światowej czołówki - Howard Lederer otrzymał podobno 42 miliony USD, Chris Ferguson wzgobacił się o 25 milionów i miał otrzymać kolejnych 60 milionów.
Wszystko wskazuje na to, że właściciele Full Tilt stworzyli olbrzymią piramidę finansową, a użytkowników uspokajali wypłatami na żądanie. Pokerzysta Greg Brooks, który od lat grał na Full Tilt powiedział, że ufał witrynie, gdyż regularnie odbierał wygrane przekraczające 100 000 USD. Teraz zdał sobie sprawę, że miliony, które zgromadził na kontach w Full Tilt najprawdopodobniej przepadły.
Prokuratorzy, którzy pozwali właścicieli i zarządzających Full Tilt żądają zwrotu nielegalnie zarobionych pieniędzy. Poszkodowani gracze będą mogli starać się o swoje pieniądze po zakończeniu procesu sądowego.


Autor: Mariusz Błoński

Źródło: New York Times

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 395
gdzieś doczytałem, że jedynie 5 mln $ zostało na wypłaty dla graczy( w czerwcu)
Ogólnie aby spłacić raczy trza by było minimum 360 mln $
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 6072 Wiek 1 rok Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 70684
szkoda mi graczy którzy mieli tam sporo pieniędzy, bo z tego co czytałem to niektórzy mieli naprawdę pokaźne sumki..
szkoda wszystkich którzy utracili nawet dolara, bo przecież to była druga co do wielkości firma oferująca pokera online na świecie, tak nie powinno się stać..
sam miałem tam konto na szczęście nie miałem tam dużo kasy..

ciekawo jak się cała sprawa potoczy, co z licencją, czy się znajdą inwestorzy którzy spłacą długi i przywrócą FTP do życia..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3287 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22879
Sam miałem tam konto i pieniądze, na szczęście nie duże. lubiłem ogólnie grać na FTP, szkoda tej platformy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 395
FTP otrzymał list intencyjny
Jak podaje serwis eGaming Review, pewna spółka należąca do branży e-gamingu podpisała list intencyjny zawierający szczegóły potencjalnego zakupu serwisu Full Tilt Poker.

Jeff Ifrah podkreślił w rozmowie z eGaming Review, że nie musi to być jednoznaczne z przeprowadzeniem transakcji. Według Ifraha niektóre zapisy zawarte w liście intencyjnym są wiążące, ale mimo to inwestor nadal ma możliwość odstąpienia od umowy.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, to gracze otrzymają swoje pieniądze. List intencyjny jest ważny do 30 września.

Czy ujawniono tożsamość francuskiego inwestora?
Francuski serwis informacyjny MediaPart.fr poinformował o tym, że Laurent Tapie jest członkiem grupy inwestycyjnej zainteresowanej zawarciem umowy z Full Tilt Poker.

Laurent Tapie jest synem Bernarda Tapie, bardzo słynnego i niezwykle bogatego biznesmena, który często gości we francuskich mediach.

Bernard Tapie przez wiele lat był właścicielem firmy Adidas, a na swoim koncie ma również kilka sukcesów w świecie sportu. Jego zawodowa drużyna kolarska zwyciężyła w Tour de France, a w czasach, gdy Tapie był właścicielem klubu piłkarskiego Olympique Marsylia, pięciokrotnie sięgnął po mistrzostwo Francji oraz triumfował w Lidze Mistrzów w 1993 roku.

Nie byliśmy w stanie znaleźć wystarczająco dużo informacji na temat Laurenta, ale możemy zakładać, że przy zawarciu tej potencjalnej transakcji z pewnością będzie mu pomagał jego słynny ojciec. Należy mieć na uwadze również to, że te informacje nadal nie zostały potwierdzone, a tożsamość inwestora nie została oficjalnie upubliczniona.

Jak zawsze PokerStrategy.com będzie na bieżąco informować o wszystkich wydarzeniach związanych z Full Tilt Poker.
Źródło: pl.pokerstrategy.com
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sierpniowa Liga SFD - wyniki

Następny temat

Turniej dla deponentów z Walizkami

Wheya