SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Freeride po mieście - jaki rower do 2500

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11535

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 620
Siemka, jaki rower polecacie do freeride po mieście ?
Najlepiej jakby rower był nowy ale wiadomo za 2,5 tyś nic extra nie będzie, ewentualnie potem dokupić coś np. amora z fox'a ;)
No więc...
Takie cuś mnie interesuje.

class="link" target="_blank">Tu wprowadź tekst linku...

Szybka jazda po mieście, zjazdy po schodach, trochę stuntu, skakania.
Najlepiej jakby rower był nowy, wiadomo... :D
I jaka rama ? Wiek 16, waga 70, 183cm wzrostu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 49
Poradników na necie co do składania roweru znajdziesz mnóstwo, jeśli jesteś szczegółowy i precyzyjny,masz narzędzia to powinieneś dać radę. Możesz mieć problem z przerzutkami (o ile bierzesz), ale na bank znajdziesz kogoś kto Ci ewentualnie pomoże :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 49
Zacznijmy od tego, że za 2,5 tys nie kupisz fulla ;) (czytaj, rower z tylnym amortyzatorem,damperem), więc od razu odpuść. Do jazdy takiej jak mówisz są rowerki typu dirt/street, nie muszą one wyglądać od razu jak gejowskie rowerki bez hamulców z siodełkiem prawie przy tylnej oponie.

Ogólnie jeśli chcesz nówkę za 2,5k z amorem fox'a, hamulcami tarczowymi i całkiem dobrą ramą itp to raczej nie ma co liczyć.
Ja Ci proponuję skoczyć do jakiegoś sklepu,gdzie rowery SKLADAJĄ, a nie tylko sprzedają, zapytać co mają na stanie, niekatowanego, często takie rzeczy używane są o wiele tańsze a w dobrym stanie.
Poskładaj, do 2,5 powinieneś się zmieścić.

Rower do freeride'u ma większą ramę, wygląda bardziej jak rower do jazdy i do skoków, do streetu niestety te rowery są mniejsze, więc albo dozbieraj tak do 4-5k to może fulla skręcisz jak dobrze trafisz.
Freeride to już prawie downhill, ramy podobne, trochę inna geometria, a jeśli nie wiesz to downhill to drogi sport. Najpierw popróbuj na hardtailu (rowerze bez tylnego amora),a później kup inną ramę i kombinuj, full na początek nie jest dobrym wyjściem.
Sam musisz dobrać w czym Ci będzie lepiej.

//
ew. popatrz na coś takiego:
http://sklep.dh-zone.com/sklep/rowery/dirt_street/prod/ns_bikes_clash_jr
:)

Zmieniony przez - VVigor w dniu 2013-07-22 17:00:25
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 620
Dzięki za odp. ale z tym amorem to chodziło, że oddzielne potem dokupię. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 49
Amor z fox'a możesz potem dokupić, suntour dupy nie urywa, ale jest ok do czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 620
A co myślisz o składaniu roweru ? Rama 1,5 -2k a potem reszta ? Tylko zależy mi żeby to była rama NOWA do DH !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 49
Jeśli chciałbyś rower do dh/freeride'u to na początek od razu nie radzę Ci brać fulla, ale jeśli już koniecznie chcesz to poluj na używaną glorkę (giant glory), a raczej ramę do niego.

/edit,kurde zawsze kliknę enter.
mam nadzieję, że mod mnie nie zabije;
http://allegro.pl/rama-giant-glory-fr-nie-fox-marzocchi-demo-i3399941228.html
tu masz ładną ramę, na fullu, do tego tylko amor, kiera,koła hamulce i inne pierdoły i możesz jeździć. Używana glorka cała kosztuje jak dobrze upolujesz (wersja 2010-2011) około 5tysięcy.


/ A tutaj masz większość części, nie wiem czemu tak tanio szczerze, ale niby jeżdżony tylko 3 razy w tamtym roku to chyba nie katowany, zawsze możęesz zadzwonić i się zapytać.
http://allegro.pl/giant-glory-fr-nie-fox-marzocchi-demo-i3399940572.html

btw; coś się tak uparł na nową ramę?
Zmieniony przez - VVigor w dniu 2013-07-22 20:33:45

Zmieniony przez - VVigor w dniu 2013-07-22 20:35:37

Zmieniony przez - VVigor w dniu 2013-07-22 20:35:53

Zmieniony przez - VVigor w dniu 2013-07-22 20:37:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 620
Wiadomo nowe to nowe :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 620
Nadal nie wiem co kupić, i czy wgl. kupić czy składać. Bo ktoś gdzieś mi napisał, że do mojego stylu jazdy pasował by bardziej rower ze sztywną ramą ( stunt, jazda po schodach, jazda na tylnym i przednim kole, skakanie, jazda przed centrum handlowe haha ) xD ale nie chcę roweru do dirtu ponieważ mi się nie podobają, siodełka przy samej oponie i wgl. -,- Fajne sztywne ramy NOWE są za 1000zł już, co preferujesz do mojego stylu ? Sztywniak czy z amorem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 49
No tak, ale niestety w dh części używane są o wiele tańsze. Jeśli chcesz nówkę to ew. ta z dartmoora: http://sklep.dh-zone.com/sklep/czesci/ramy/dh_fr/prod/dartmoor_shine_frame

całkie fajna rama, do dh nada się całkiem, ale typowo do dh nie jest, jednakże idealna do fr :) Ta rama Ci dość długo posłuży, tylko do tego jednak musisz kupić wszystko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 49
Już Ci odpowiadam, wg mnie do Twojego stylu jazdy lepszy byłby hardtail (czyli stała rama), coś z dartmoora, niestety street i dirt to są te pedalskie rowerki bez hamulców itp itd. mi też się nie podobają. Tutaj masz trochę ram: http://sklep.dh-zone.com/sklep/czesci/ramy/dh_fr/all?&filter[price]=640 - 2980

w twoim przedziale cenowym, jak nie tutaj to poszukaj na innych stronach, ram jest mnóstwo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 620
Widziałem tą rame fajnaaa lecz droga. Budżet mi na to nie pozwala ;) Jakbym dokupił resztę to bym wydał ponad 4k, czyli to nie dla mnie. :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pulsometr do triathlonu

Następny temat

Corratec Halcon czy nadaje się na ekstremalne zjazdy

WHEY premium