SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fotki i filmy z Waszych treningów.

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 79236

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777625
Nieźle ja dziś o tej wstawałem ale dziś dzień off bo coś naciągnąłem w grzbiecie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
szacun :) ja jak mam popołudniówkę w pracy to też robię rano trening ale to jest 8 nie 6 :) Nie wiem jak u Ciebie, ale mi się gorzej ćwiczy rano, szybciej się męczę, łapię zadyszkę i mam stan prawie przedzawałowy. Po południu ten sam trening jestem w stanie zrobić w dużo lepszym czasie i przy dużo mniejszym zmęczeniu. Sprawdziłam już to kilka razy i chyba poranne treningi nie są dla mnie. Głównie przez bardzo wysokie tętno które przyspiesza już na rozgrzewce tak że łapię ostre zadyszki .... nie wiem czym to spowodowane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777625
Gdzieś czytałem kiedyś, że organizm musi mieć ok 1,5 godziny żeby w pełni "obudzić" układ nerwowy. Ja najlepiej się czuje na treningu koło 15-16 ale też często trenuję rano


Zmieniony przez - rion10 w dniu 2018-04-20 10:53:22

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Lucyna86
szacun :) ja jak mam popołudniówkę w pracy to też robię rano trening ale to jest 8 nie 6 :) Nie wiem jak u Ciebie, ale mi się gorzej ćwiczy rano, szybciej się męczę, łapię zadyszkę i mam stan prawie przedzawałowy. Po południu ten sam trening jestem w stanie zrobić w dużo lepszym czasie i przy dużo mniejszym zmęczeniu. Sprawdziłam już to kilka razy i chyba poranne treningi nie są dla mnie. Głównie przez bardzo wysokie tętno które przyspiesza już na rozgrzewce tak że łapię ostre zadyszki .... nie wiem czym to spowodowane


To wszystko zależy od bardzo dużej ilości czynników. Ja od 7lat wstaję o 5 ranonl, dla mnie to norma.

rion10
Gdzieś czytałem kiedyś, że organizm musi mieć ok 1,5 godziny żeby w pełni "obudzić" układ nerwowy. Ja najlepiej się czuje na treningu koło 15-16 ale też często trenuję rano



Też to słyszałem. Mi się najlepiej trenuje o 14-15, ale póki co nie mogę sobie na to pozwolić. Dlatego trenuję o 6 rano
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777625
Ja z czasem się nieco przyzwyczaiłem do trenowania rano po 7 ale wstaję o 6 więc jakaś godzinka jest ale jednak wolę po południu nawet na lekkim zmęczeniu po dniu pracy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
rion10
Gdzieś czytałem kiedyś, że organizm musi mieć ok 1,5 godziny żeby w pełni "obudzić" układ nerwowy. Ja najlepiej się czuje na treningu koło 15-16 ale też często trenuję rano



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2018-04-20 10:53:22
nie znalazłam niczego takiego, na pewno widziałam że najlepszą godziną do aktywności fizycznej jest 18 .... ale to tylko teoria znam osoby które po południu czy wieczorem totalnie są bez formy, a rano treningi robią z lekkością. Ale widocznie taki mój organizm i chyba nie tylko mój bo wiele osób się skarży że poranne pory treningowe nie s dla nich. Może to też powód że mimo wszystko zdecydowanie częściej ćwicze popołudniu lub wieczorami i organizm się do tego przyzwyczaił. Może faktycznie jeszcze nie jest z rana na tyle rozbudzony a nagle dostaje strzał i krew zaczyna szybciej krążyć, serce szybciej pracuje a nie jest jeszcze organizm obudzony do wysiłku .... chyba ważne żeby znaleźć złoty środek i słuchać swojego organizmu :) Jak czuję, że już jest słabo to nie cisnę na maksa tylko odpoczywam, też nie ma co się zabijać, a trening ma być przyjemnością przede wszystkim :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Mi się rewelacyjnie trenowało o 6:00 pod warunkiem dobrego ładowania węgli dzień wcześniej, rano wpadała tylko bulletproof.
Nie czułem się słabiej ani nic - treningi były mocne. Jednak na tych popołudniowych o 17:00 była wyraźnie większa moc.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777625
Ja czuję rano taką sztywność w stawach i jak są ćwiczenia izolowane to nie ma tego mind muscle na poziomie. Muszę zdecydowanie więcej czasu poświęcić czasu na rozgrzewkę żeby trening był przyzwoity. A ostatnio jakoś nie ma chęci do rozgrzewki

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Tak jak pisalem, to zależy od wielu czynników. Jakość snu, jedzenia, nawodnienie ilość jedzenia, odpowiedni rytuał po wstaniu itp.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Crossfit, problem z przysiadem.

Następny temat

Kettlebell pod sporty walki

WHEY premium