SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fosfokreatyna

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3950

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Sławku

kiedyś o fosfokreatynie napisaleś:
"Otwartą kwestią są również możliwości zastosowania fosfokreatyny w kontuzjach sportowych i zespołach przeciążeniowych związanych z uprawianiem sportu"

czy ta kwestia się jakoś wyklarowała - prowadzono jakieś badania???


------------------------------
*Nie ma granic możliwości, są tylko bariery do przełamania*

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
To było chyba 7 lat temu. Wtedy ekstrapolowałem wyniki badań fosfokreatyny dożylnej (Neoton) na fosfokreatynę doustną (MLO). Dopiero potem okazało się, że fosfokratyna doustna dzie działa, bo w przewodzie pokarmowym hydrolizuje do kwaśnych fosforanów i nieaktywnej kreatyniny.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
heh

Rzeczywiście sciagnelem to ze strony MLO

A co z efektem tzw "nabuzowania" i szybkiego przypływu energii po doustnym zastosowaniu fosfokreatyny?
Bo wiem że taki efekt występuje


------------------------------
*Nie ma granic możliwości, są tylko bariery do przełamania*

Zmieniony przez - BYK w dniu 2003-11-27 15:31:31

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
Z tego co czytalem to chyba dalej sprinterzy stosuja fosfokreatyne, Slawku jak to jest czy sie myle?

===============================================
>>>Moderator działu BOK SFD, Zapraszamy na zakupy: https://sklep.sfd.pl
===============================================
Michał G. "GÓRAL" Pomogłem, wejdż na http://www.pajacyk.pl Dzięki
.:: Członek mafia.suple.hardcor.pl ::. >>> Doradca w Suplementacji <<<

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19304 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158764
Bul pisal ze to bral i nic mo nie dalo...ja zostane przy jegoo opini i nawet nie tkne tego...:P

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Nic mu nie dalo w jakim sensie?
Masy? (tu bym się nie zdziwil ze nic nie dalo)
czy krótkotrwałego przypływu energii przy wiekszej dawce?


------------------------------
*Nie ma granic możliwości, są tylko bariery do przełamania*

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19304 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158764
poczekajmy niech Bul napisze sam..ale jak pamietam ani masy ani sily...jak pamietam po tej kretkce moga wyskoczyc syfki ale to mi sie tylko obilo o uczy temu nie ejste co do tego pewny...

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Nie mogą a wyskakują
Nie syfki ale raczej czerwone plamy


------------------------------
*Nie ma granic możliwości, są tylko bariery do przełamania*

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czerwony plamki ? A skad sie to bierze ? z jakiej przyczyny ?


"Trening i wiara zrobią ze mnie cara"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fosfokreatyna jest jedna z najwazniejszych substancji biologicznych.Mozna powiedziec ze kontroluje niemal wszystkie procesy zyciowe.Jezli udaloby sie zwiekszac jej poziom w miesniach, poprawa parametrow sportowych bylaby fenomenalna.Jednak jezeli jakas substancje organizm uwaza za wazna, to za wszelka cene stara sie precyzyjknie kontrolowac jej poziom - z jednej strony ogranicza jej mozliwosc ucieczki , z drugiej kontroluje naplyw do srodowiska wewnatrz komorkowego.Jednak wazne jest takze zachowanie sie czasteczki fosfoktreaty w przewodzie pokarmowym.Otoz tutaj fosfokreatyna hydrolizuje sie, tak jak we wnetrzu komorki, zostaje zuzyta.
Czesc fosfokreatyny moze sie jednak wchlaniac droga biernej dyfuzji , jednak jest to znikomy proces, aby odczuc jakiekolwiek dzialanie.
Co gorsze w trakcie hydrolizacji powstaja rodniki fosforanowe i pewna ilosc udownionej kreatyny, ale wieksza czesc tworzonych molekul to kreatynina... Ta czesciowo sie wchlonie ale zamiast dopomoc, zaszkodzi:)
Owszem fosfokreatyne moze byc uzywana, ale tylko jako wlewy dozylne i wykorzystywana glownie jako bardzo drogi lek nasercowy!
Po za tym, to ze mamy juz troche fosfokreatyny w krwiobiegu o niczym nie przsadza, poniewaz do wnetrza komorki przedostaje sie zaledwie kilka procent(nie pamietam ile )
Tylko monohydrat dziala, ktory sluzy miesnia do produkcji wewnetrznej fosfokreatyny.Podobna sytuacja wystepuje przy hmb, gdzie aktywna metabnolicznie substyancja jest hmg(hydroksymetyloglutaran), jednak miesnie wysycamy hmb, jego prekursorem, gdyz hmg jak fosfokreatyna praktycznie nie wnika do miesni :)




JESZCZE TU WROCE

UWAGA bo dam wam zaraz jak Kasparow mata


Zmieniony przez - McRaYvEn w dniu 2003-11-28 17:21:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
MC, dzięki za pomoc! Nie pamiętam, gdzie to opublikowałem?...

S. Ambroziak

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Katalog Olimp-u

Następny temat

Co mam brać żeby mi przybyła masa mięśnowa i siła ????

WHEY premium