SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Forumowicze rozwiejcie wątpliwości i powiedzcie coś na temat diety

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

Ilość wyświetleń tematu: 820

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Płeć

M

Waga

84

Wzrost

178

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

20

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

szkoła

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

3x siłka i aero w tygodniu

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

-

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1230
Witam :)
Cel redukcja, zapotrzebowanie kcal 3300
1.Chcę abyście ocenili dietę, czy coś z tego będzie
2.Czy moglibyście coś doradzić zamiast twarogu, albo, jak go jeść, aby był ,,jadalny"
3.Czy tuńczyk w puszce z oliwą z oliwek można jeść często?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e10ab7fda2d491d3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ea68aba24f399feb.html
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Dieta monotonna, kwasotwórcza, deficytowa w potas, wapń, magnez, witaminy A i D, kwasy omega 3.

Twaróg zastąpić można mięsem, rybami, jajami, albo podać go z kanapkami z razowego pieczywa, z ryżem i owocami na słodko, ze szczypiorkiem i pomidorem na ostro, etc...

Tuńczyk z puszki nie częściej niż raz w tyg

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2013-01-06 07:27:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1230
co rozumiesz poprzez monotonna? Myślisz, że cały czas będę jadł to co tutaj napisałem? Akurat osobiście myślę, że wapna mi tutaj nie brakuje, a potas mam z warzyw typu pomidory, buraki :) witaminę A,D też będę dostarczał poprzez ryby różnego rodzaju. Nie będę ciągle jadł ryżu białego, tylko ziemniaki, kasze, makarony. Warzyw nie uwzględniałem, ale mam sporo:) Dzięki za porady dotyczące twarogu:) Po tym co tutaj napisałem dieta jest w miarę dobra??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Wapnia masz około 400 - 500mg max, zapotrzebowanie jest 2 x większe. Potasu masz około 2 - 2,5g - to samo potrzebujesz przynajmniej 5g. Brakuje jeszcze witaminy B1 no i niacyny jest ledwie 20 - 30% zapotrzebowania. Tak wiec ta dieta co rozpisałeś dla mnie nie jest OK. Ale jeśli twierdzisz, że wszystkie niedobory wyrównasz, dietę będziesz urozmaicał, to może być. Monituj masę ciała i obwody i patrz czy nie leci zbyt szybko / wolno - i w razie potrzeby wprowadzaj zmiany.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2013-01-06 09:16:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 286 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4301
Jeśli chodzi i ten twaróg to można jeść na słodko jak i na słono :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 286 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4301
Na słodko
twaróg + jogurt
Na słono
do twarogu dodaj szczypiorku jakiegos ogórka przypraw dodaj jogurtu naturalnego i bedzie dobry :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Na słodko
twaróg + jogurt
- jeśli jogurt owocowy - to raczej jest to słaby pomysł...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 286 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4301
Ja daje przykład on wybiera co mu odpowiada :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
rozumiem, tyle że jogurt owocowy nie jest po prostu "dobrym przykładem". równie dobrze mógłbyś koledze polecić żeby posypał sobie twaróg cukrem..

w szklance takiego jogurtu jest około 8 - 10 łyżeczek cukru.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2013-01-06 12:36:16
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla sportowca na pozbycie się kg

Następny temat

Dieta redukcyjna i BMR.

WHEY premium