SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Foreman vs Holyfield Dokładny Highlight

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1414

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 4264 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 21651


Dokładne,długie fragmenty walki Holyfield vs Foreman+konkluzja.

Niesamowita szybkość Holyfielda i ciosy z wielu płaszczyzn i po raz kolejny-żaden współczesny bokser nie ma takich eksplozywnych kombinacji,Evander troszkę za bardzo w kilku momentach idzie w linii prostej do tyłu po ciosach George'a,zamiast po okręgu,ale widowisko po tym większe.

Generalnie George za bardzo chciał znokautować Holego,siadanie kondycyjne George'a nie wynika z racji starczego wieku,ale z nieumiejętnego rozłożenia sił.Po siódmej rundzie siadła koncepcja walki Foremanowi.Za bardzo nastawił się na pojedyńcze uderzenie nie wiedzial,że Holy jest tak twardy.

Holy na początku myślał,że Foreman jest słaby i chciał go "holować",ale po rundzie nr. 2 już nie.Dowodem na to jest piekielna kombinacja Holego w końcówce trzeciej rundy-Holy chciał skończyć robotę,ale George,to George-wziął,to wszystko na klatę niczym Rycerz potwora-smoka na klatę,by uratować ksieżniczke z zamku.

Generalnie problemem George'a było,to,że cały swój styl ustawił pod walkę z Mikiem Tysonem i gdy pojawiła się okazja walki z Evanderem,George miał za mało czasu na zmianę stylu,stąd tyle przestrzelonych ciosów w jego wykonaniu-na zawodnika takiego jak Tyson szykujesz ciosy uderzane nieco niżej niż na wyższych rywali,stąd George często walił swoich rywali po jajach,bo szykował je na korpus Tysona-niższego rywala gdyby George trenował normalnie,a nie pod jednego rywala z Evandera nic by nie zostało.Do tego Foreman zlekceważył siłę fizyczną Evandera,Foreman w tej walce jest o wiele słabszy fizycznie niż z Bertem Cooperem,ale na Holego i tak,to wystarczyło.

George zlekceważył nieco Evandera,bo Holy był uważany za Cruisera stąd np.przewińcie sobie do 4 minuty i tam zobaczycie,że Foreman za bardzo chcę oddać Evanferowi gdy ten uderza kombinację i niepotzebnie zbiera ciosy,wystarczyło sklinczować lub odepchnąć Evadnera,ale George nei obawiał sie siły ciosu Evandera i walczył głupio,a tak nei walczyłby np. z Tysonem.

Holyfield wygrał wszytskie rundy gdy dobrze sie poruszał,a przegrał wszystkie gdy stał w miejscu i bił sie Toe to Toe z Foremanem.

Moja punktacja 116-112 dla Evandera(bez odjecia punktu Foremanowi.Foreman za mało jabu,Evander za fużo razy ucieka w linii prostej,George zebrał dużo niepotrzebnych ciosów,bo nie miał respektu przed siła ciosu Evandera.

Foreman walczył do 48 r.,a Holyfield do 49r. życia w dzisiejszych czasach walczyliby do 60-tki...Fenomeny.

Evadner miewał skoki formy,Foreman lepszy gen.

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2013-11-16 18:26:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 4264 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 21651
PS.

Taka wskazówka i TIP.

Jeśli macie jakąś walkę i wiecie z wyprzedzeniem jaki wzrost ma wasz rywal,to trenujcie na tarczach i worku na wysokość jego głowy i korpusu,ciosy lepiej będą wchodzić w realnej walce.


Co do walki ludzie nie rozumieją,że jedno złe zejście,zły krok i wchodzi się pod rękę Foremana(patrzcie 10 runda),gdy Holyfield zapomina o nogach zbiera ciosy.

Foreman był o wiele lepszy niż się wydaje-płacił cenę za ustawienie stylu pod Tysona/Fraziera stąd przestrzelił tyle ciosów z Holyfieldem.

Natomiast Foreman z Briggsem,to już inny bokser,nie biję po jajach,ma atomowy jab szykuję się na Lennoxa Lewisa-Super Ciężkich,ale go zwałowali.

-Świetny jab
-Dobra obrona
-Swietne rozkładanie sił(ciosy George'a w 12 rundzie są najsilniejsze !)jakby sie strofował wcześniej
-Super agresja na agresję rywala i zduszenie jego atutów w zarodku jabem.

http://www.sfd.pl/DAVID_HAYE_VS_TYSON_FURY-t956705-s4.html

Foreman wpadł na pomysł,by ze swojego jaba zrobić tzw. Shutgun jab.Nad samym jabem dumał 30 minut dziennie(trening).

Pierwszym celnym jabem złamał nos Briggsowi w walce i Briggs zaczął uciekać po ringu.Za silny jab by walczyć z nim na lewe proste.Genialny w swej prostocie pomysł.A ucieczka po ringu męczy...

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2013-11-16 23:44:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 4843 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 40562
George Foreman to MONSTER! Po dziesięcioletnim rozbracie z boksem wrócił gruby, wolny ale nieludzko odporny na ciosy, o sile chyba nie trzeba wspominać bo tą zawsze miał potężną. Walka z Holyfieldem była doskonała ale zwycięstwo Evandera nie podlega tu dyskusji. Tak jak napisałeś Cezi parę razy Holy wdawał się w otwartą wymianę z Foremanem i to nie wychodziło mu na dobre. A to co George zebrał w tej walce i ustał bez mrugnięcia oka jest po prostu niesamowite.


Foreman jest w pewnym sensie nadczłowiekiem, facet w swojej całej karierze przyjął na prawdę masę potężnych ciosów na głowę i mimo tego cieszy się nadal bardzo dobrym zdrowiem. Fenomen i freak genetyczny

Po kilku latach od naszych dyskusji Cezi uważam ,że z Tysonem po odsiadce George miał szansę wygrać gdyż to już z pewnością nie był ten sam Mike Tyson ,który walczył np z Leonem Spinksem czy z Frankiem Bruno I. Mike był słaby psychicznie i Foreman ciągłą presją i niesamowitą odpornością mógłby go w końcu przełamać...


Wielka szkoda ostatniej walki Foremana ze wschodzącą gwiazdką Shannonem Briggsem. Oczywiście w tej walce George został ograbiony ze zwycięstwa a werdykt 113-117 wołał o pomstę do nieba.

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 4264 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 21651
Masssakra stary!Tego się nie spodziewałem Co prawda mówisz znowu tylko o Tysonie po 94r.,ale,to już postęp.Gościu z avatarem Tysona mówi,że z kimś tam mógłby przegrać-bezcenne.Może się kiedyś doczekam,że bedziesz,to samo mówił o Tysonie 87.Zmieniając temat-widziałes moj kanał i filmik o Tysonie-pory roku?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

---GEORGE FOREMAN---TOE TO TOE CZĘŚĆ 2

Następny temat

Foreman vs Frazier II Highlights

Fruzelina