SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Floyd Mayweather vs Carlos Baldomir

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2662

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994


W Nowym Jorku odbyła się konferencja prasowa promująca zaplanowany na 4 listopada pojedynek o mistrzostwo świata wagi półśredniej organizacji WBC pomiędzy Floydem Mayweatherem Jr. (36-0, 24 KO) a Carlosem Baldomirem (43-9-6, 13 KO).
Pretendent do tytułu, Mayweather, zapewniał, że poważnie traktuje swojego najbliższego rywala. „Nie lekceważę Carlosa Baldomira."- oświadczył „Piękny Chłopiec"- „Czy on zasługuje na walkę? Oczywiście! Antonio Margarito nie zasługuje. Carlos Baldomir zasługuje na walkę. Dowiódł swojej wartości. Jest oficjalnym mistrzem świata wagi półśredniej."
„Mój czas nadszedł, nie lękam się Mayweathera, właściwie to nie mogę się doczekać, aż spadnie na niego moja pięść."- odgrażał się Baldomir uważanemu przez wielu za najlepszego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe Floydowi Jr. - „Jego piękna buzia nie pomoże mu, gdy wejdzie do ringu, a ja zacznę udowadniać światu, że mogę być jeszcze lepszy niż w ostatniej walce. Jestem bardzo pewny siebie i pokażę mu, że jestem najlepszym półśrednim na świecie; i tak pozostanie."
Bokser.org


Konferencja prasowa Baldomir-Mayweather Jr. (video)
http://www.boxingtalk.com/pag/article9572.html

Ja obstawiam wygraną Floyda na punkty.

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1853 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20162
Tez mi sie tak wydaje. Na pewno bedzie to bardzo ciekawa walka

"Bicepsy to możesz sobie wyrobić na siłowni,ale jaja się ma albo nie" JLB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
Starcie geniusza z rzemieślnikiem

27.10.2006. Tak chyba można określić pojedynek Floyda Mayweathera z Carlosem Baldomirem. Jednak czy będzie to właściwa prognoza przed nadchodzącym pojedynkiem? Przyjrzyjmy się nieco bliżej bohaterom walki wieczoru 4 listopada w słynnej Mandalay Bay w Las Vegas.


29-letni Mayweather jest uznawany przez duże grono fachowców za najlepszego obecnie pięściarza bez podziału na kategorie. Do tej pory nie znalazł pogromcy na zawodowym ringu. Imponuje niesamowitą szybkością, refleksem oraz wyszkoleniem technicznym. Zdobył tytuły mistrza świata w czterech różnych kategoriach wagowych. Posiada ogromne rzesze fanów na całym świecie, którzy uważają go za bokserskiego geniusza.

Lecz jest jedno "ALE" - to już czwarta nowa kategoria wagowa, w której występuje Floyd. Wraz z przyborem masy nie jest już tak szybki i zwinny jak był kategorię niżej. Także samoistnie niweluje się jego przewaga warunków fizycznych i siły nad rywalami. Gabaryty i siła ciosu przeciwników ciągle rośnie. Doskonale zobrazowała nam to jego ostatnia walka, z Zabem Judah. Mayweather nie miał już miażdżącej przewagi szybkości nad rywalem i napotkał niemałe trudności z jego pokonaniem. Ostatecznie wygrał ten pojedynek przez decyzję sędziowską.

Teraz jednak na jego drodze stanie "fighter", który może bezlitośnie wykorzystać wady Mayweathera. 35-letni Argentyńczyk zdobył tytuł mistrza świata wersji WBC po nieoczekiwanym zwycięstwie nad Zabem Judah. Zupełnie wcześniej nieznany szerokiej publice Baldomir zszokował bokserski świat, najpierw odbierając mistrzowski pas renomowanemu rywalowi, a następnie skutecznie broniąc go w starciu z faworyzowanym Arturo Gattim. Co więcej, Baldomir całkowicie zneutralizował Gattiego i osiągnął w ringu zdecydowaną przewagę, ostatecznie dwukrotnie posyłając Kanadyjczyka na deski w dziewiątej rundzie!

Carlos Baldomir to niezwykle twardy, nieustępliwy, pracowity bokser, który potrafi z zadziwiającą precyzją realizować zamierzoną taktykę. Co więcej jego "naturalną wagą" jest welterweight, zaś "Pretty Boy" pochodzi z kategorii do 130 funtów.

Argentyńczyk jest bardzo pewny swej wygranej, uważa że znokautuje Mayweathera, który według Carlosa jest łatwiejszym przeciwnikiem niż pokonany już przez niego Judah.

Zdecydowanym faworytem bukmacherów jest Mayweather, jednak wśród ekspertów zdania na temat zwycięzcy są podzielone. Brak zdecydowanego faworyta dodaje konfrontacji Mayweathera z Baldomirem dodatkowego smaku. Możemy zatem być pewni wspaniałej bokserskiej uczty!

boxing.pl

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994


Mayweather i Baldomir zważeni




04.11.2006. Nie było problemów ani dodatkowych podejść podczas oficjalnego ważenia przed walką Floyda Mayweathera i Carlosa Baldomira. Obaj zmieścili się w limicie kategorii półśredniej. Mayweather ważył 66,2 kg, a Baldomir - 66,7 kg, tyle ile wynosi limit. Walką dziś w nocy polskiegop czasu, w Mandalay Bay (Las Vegas).

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1966 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23192
Floyd bez wiekszych problemow obronil tytul.Tak wygladala punktacja :

Judge: Chuck Giampa 120-108
Judge: John Keane 120-108
Judge: Paul Smith 118-110

Floyd zostal wybrany najlepszym bokserem w rankingu magazynu "The Ring",natomiast Tomasz Adamek nie uwzgledniony w ubieglym roku zostal sklasyfikowany na 70 miejscu na 100.

Dopóki żyję dopóty walczę,
dopóki walczę dopóty jestem człowiekiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
Tak jak myślałem Floyd na PKT. Zastanawia mnie 1 rzecz czy Floyd ma zamiar dalej skakać tak z kategorii do kategorii i kto teraz będzie jego następnym przeciwnikiem

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994


Mayweather Jr pokonał Baldomira, teraz chce już tylko jednej walki!!!!!!



Uważany przez większość ekspertów za najlepszego aktualnie pięściarza bez podziału na kategorie wagowe Floyd Mayweather Jr (36-0, 24 KO) pokonał wczoraj jednogłośnie na punkty Carlosa Baldomira (43-9-6, 13 KO). Stawką pojedynku był należący do wczoraj do Baldomira pas mistrza świata wagi półśredniej federacji WBC.
Przebieg pojedynku najlepiej oddają sędziowskie karty punktowe, na których przewaga „Pięknego Chłopca Floyda” wyniosła 120-108, 120-108, 118-110, co oznacza, że spośród trzech arbitrów jeden dopatrzył się przewagi Baldomira w dwóch rundach, a pozostali dwaj wszystkie 12 przyznali Mayweatherowi Jr.
Na konferencji zorganizowanej po walce nowy czempion wagi półśredniej, roniąc łzy, oświadczył, że stoczy na zawodowym ringu jeszcze tylko jedną walkę, a potem zakończy karierę.
„Pozostała mi tylko jedna walka i to będzie koniec.”- wyznał Mayweather Jr- „Od dawna o tym mówiłem, ale nikt nie chciał mi wierzyć. Właściwie to myślałem o zerwaniu ze sportem już po walce z Zabem. Zrobię jeszcze jedną walkę i odchodzę. Kocham ten sport. Zostałem obdarzony talentem do tego, co robię i jestem teraz bardzo szczęśliwy. Nie potrzebuję już więcej boksu i nie potrzebuję już więcej pieniędzy.”
Na razie nie wiadomo, z kim miałby się zmierzyć Floyd w pożegnalnej walce, ale najpewniejszym kandydatem do roli przeciwnika wydaje się być Oscar De La Hoya (38-4, 30 KO), który po tym, jak w maju zdobył pas WBC w wadze super półśredniej, nokautując Ricardo Mayorgę, również złożył oświadczenie, że przed przejściem na emeryturę chce stoczyć jeszcze jeden, ostatni pojedynek.
Bokser.org

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1853 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20162
To by bylo cos pieknego.

Walka dwoch mistrzow przed progiem emerytury

"Bicepsy to możesz sobie wyrobić na siłowni,ale jaja się ma albo nie" JLB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1966 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23192
Mam nadzieje,ze dotrzyma slowa i odejdzie u szczytu slawy i chwaly nie rozmieniajac swoich osiagniec na drobne.Walczy od 10 lat - kilka dni temu minela wlasnie rocznica od momentu kiedy Floyd stanal pierwszy raz w ringu jako zawodowiec.Zycie pokaze czy uda mu sie dotrzymac slowa,bo niewielu bylo mistrzow co potrafilo tak postapic.

Dopóki żyję dopóty walczę,
dopóki walczę dopóty jestem człowiekiem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Michalczewski po raz drugi się ożenił

Następny temat

CHODZI O DOBRE RĘKAWICE :)

WHEY premium