SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fizyczne,psychiczne,finansowe,społeczne skutki długotrwałego masowania lub redukcj...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 739

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Nazwa śmieszna z pozoru...ale do meritum.
Ostatnio siedzieliśmy sobie na lekcji biologii w grupce "osób aktywnych fizycznie".Wywiązała się ciekawa dyskusja.
Organizm dąży cały czas do homeostazy-wiadome,więc całoroczne masowanie,czy odchudzanie jest dla niego ogromnym przeciążeniem. W mojej głowie ostatnimi czasy zaświtała myśl-"sterydy!"...
Dla mnie osobiście "masowanie" to katorga,przede wszystkim psychiczna."Kupiłem suple-muszę się starać", "o już 22.00 trzeba iść w kimę,bo się anabolizm nie załączy,a jutro będę padnięty".
Fizycznie też nie jest miło pochłaniać +800/+1000kcal więcej.Zawsze gdy staram się zwiększyć masę zachowuję się jakbym miał się przygotowywać do MR.O i robię się nieprzyjemny dla otoczenia,pomijam już to,że cierpią na tym moje oceny i nauka w szkole,a matura się zbliża.
Przeglądałem swego czasu dział doping i "bezpieczne" 2 tygodniowe cykle z użyciem popularnej metki(10mg rano po przebudzeniu,2 tyg non stop,odblokowanie zbędne,potem ew następny cykl za 4tyg).
Ćwiczę pod raw powerlifting,siła rośnie konsekwentnie,drobnymi kroczkami,ale zawsze do przodu i zdaję sobie sprawę z tego,że jeszcze długa droga przede mną.Z nabieraniem masy jest gorzej(jest 87kg,a dążę do 105,wzrost 172).
Wydaje mi się takie 2 tygodniowe cykle są o wiele zdrowsze ;) to nie problem "spiąć się" przez 2 tyg,mieć wszystko dopięte na ostatni guzik,a potem spokojnie przez kilka tyg jechać sobie na zerowym bilansie i cieszyć się treningiem,nie zawalając przy okazji reszty aspektów życia :) nie chodzi oczywiście o to,by zrobić w roku 8 takich cykli,choć to możliwe,ale powiedzmy 4.
4x2/3kg masy =8/12kg
Znam skutki uboczne,stosowania metanabolu,jak i sterydów ogółem,ale wydaje mi się,że przedstawiona wyżej opcja jest i tak "zdrowsza"(w każdym aspekcie życia) niż masowanie cały rok(z przeciętnymi skutkami dodajmy).

Jakie jest Wasze zdanie ?
[jeżeli moderator uzna,że temat nie nadaje się do "zdrowia" to proszę o przesunięcie do "alternatywnej drogi",bądź "dopingu"]

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bol pleców z lewej strony

Następny temat

Problem z plecami

WHEY premium