SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fbw do oceny i poprawy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1015

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

26

Waga

80

Wzrost

183

Cel treningowy

Masa, siła

Staż treningowy na siłowni

po dwu letniej przerwie, trenuje trzeci miesiąc

Uprawiane inne sporty

spacery, prace działkowe, mam nadzieje, że będzie powrót na sw

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

wyliczone zapotrzebowanie B/T/W + 200kcal

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

fbw 5x5 bill star

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

sprawdzenie maksów jeszcze przede mną
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 374 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5113
Witam, takie FBW trzy razy w tygodniu będzie dobre? Lepiej dokładać co tydzień, czy z każdym powtórzeniem? Do tej pory robiłem 5x5 to dokładałem po każdym powtórzeniu. Ilość powtórzeń i serii w danych ćwiczeniach może być taka? Obecnie mój priorytet to poprawa góry klatki.

A
- przysiad 5x5
- wiosłowanie 5x5
- wycisk na skosie dodatnim 3 x 12,10,8
- unoszenie sztangi wzdłuż tułowia 3 x 12,10,8
- uginanie ze sztangą 2x12,10,8
- wycisk wąsko 2x 12,10,8
- łydki 3x20
- brzuch

B
- przysiad 5x5 zaczynam od 50 kg i dokładam co serie
- martwy ciąg 5x5 zaczynam od 40 kg i dokładam co serie
- wycisk sztangi na płaskiej 5x5 dokładam co serie
- unoszenie hantli do przodu 2-3x 12,10,8
- unoszenie w opadzie 2-3x 12,10 8 ?
- wyciskanie francuskie 2x 12,10 8 ?
- drążek podchwytem 3x max
- łydki 3x20
- brzuch

C
- przysiad 3x 5 ze zwiększaniem ciężaru, czy 12,10,8?
- wycisk na skosie dodatnim (mniejszy skos niż w A) 3x 12,10,8
- drążek nachwytem 3x max
- wyciskanie sztangi w staniu 5x5
- wiosłowanie 2x 12,10,8 ?
- pompki na poręczach 2x max z obciążeniem
- uginanie z hantlami 2x 12,10,8
- łydki 3x20
- brzuch
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 714 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3894
C całkowicie bym usunął. W A zamiast wiosłowania bym dał podciaganie nachwyt. W A bym zostawił tricka w B bicka. I mysle ze byloby dobrze. Dopiero po jakims dłuższym czasie mozna sie bawic z rozbudową. W trakcie tyhc 3 miesiecy progres siłowy jest :D?

gg: 43028048

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 374 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5113
C usunąć i co dać na trzeci dzień? Progres jest. Przykładowo nogi miałem strasznie zastane(w końcu dwa lata bez siłowni) i jak zaczynałem to 40 kg na przysiad miałem , dziś kończyłem serie ciężarem 85kg, to dwa razy tyle co dwa miesiące temu. Waga również na plus, nie zalałem się, a skoczyło z 77 do 80 i zaczyna mi się podobać sylwetka już powoli. Trochę planów przerobiłem, ale to było dwa lata temu, wtedy regularnie siłka prawie rok, ale tez nie chce za bardzo mieszać, tylko dopracować fajny plan i lecieć nim :)

Zmieniony przez - jjfight w dniu 2015-06-01 23:29:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 714 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3894
No jak się widzi efekty motywuje bardziej wiec tak trzymaj. Co do tego co w trzeci dzien to robisz A i B na przemian. np. PON- A, WT-WOLNE, SRODA-B, CZw- wolne, PIATEK-A, SOB i niedziela wolne, poniedziałek- B, WT-wolne, sroda A, PIATEK B itd.

gg: 43028048

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 374 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5113
Ok, mogę tak zrobić, że na zmiane będzie A,B,A. A te serie zostawić, czy lecieć dalej 5x5 tak jak teraz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 714 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3894
Ja bym robił 3 serie jednym ciezarem po 8-12 powt. I progresował z tygodnia na tydzien ciezar. Ale to ogolnie musisz tez po sobie sprawdzic co dla Ciebie jest najlepsze. jeden Ci doradzi tak, drugi tak, a tak naprawde dłuzej potrenujesz to sam bedziesz wiedział juz na co postawic. Oczywiscie jakis tam ogólny kierunek tutaj dostaniesz ale zawsze staraj sie zastanowic co dla Ciebie osobiscie bedzie najlepsze. pozdrowienia

gg: 43028048

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 374 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5113
Dwa lata temu jak ćwiczyłem regularnie, to robiłem klasyczne fbw 3x w tygodniu. Wtedy miałem wszędzie po 12,10,8 x 2 lub 3 i ciągnie mnie do tamtego, chociaż teraz to 5x5 tez mi sie podoba. Wydaje mi się, że masa i siła szła mi wtedy szybciej, chociaz teraz tez nie jest źle. Masz rację, pasuję mi przemyśleć co dla mnie lepsze. Zrobie sobie taki dzień 8-12 powt i zobacze jak samopoczucie :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ektomorfik trening, mało kosztowna dieta, problem z "łapami"

Następny temat

FBW 5x5

WHEY premium