SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fatt w gore a tbw odwrotnie...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 571

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

29

Waga

82,5

Wzrost

175

Cel treningowy

Delikatna redukcja i polepsyeniem formz miesni

Staż treningowy na siłowni

5+6msc

Uprawiane inne sporty

obecnie brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

ok 1900 kcal

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

kreatzna 3g dyiennie , bialko , wit i min , d3+k2

Ostatnio przerabiany plan

FBW
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 11 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 325
Witam

Mam dość dziwny problem. W ostatnim miesiącu zmieniłem plan z fbw 3 razy /tyg na góra dół 4razy/tyd. Jednocześnie od 3 tygodni mam przymusowy urlop i cały dzień tryb siedzący. Tak jak jeszcze 2 msc temu tluszcz sukcesywnie malal o 1% na ok 2tyg a masa mieśniowa delikatnie szła w górę to w tym momencie masa mięsniowa delikatnie spada a tluszcz idzie o ten 1% w gore co 2 tyg. Wyniki wg Tanity.

Profil :

Wiek: 29
Wzrost: 175
Waga: 82,5
Staż : 5 msc
Su[lementacja : 3g kreatyny dziennie , Białko , witaminy i minerały , d3-k2 , przedtreningówki niestety dość często
Fatt% 17,5

Trening obecny : Góra w poniedziałki i czwartki , Dół wtorki i piętki

Góra:

Wyciskanie na płaskiej - 3s
Wyciskanie hantli na ławce skos górny 45% - 2s
Wznosy boczne hantlami – 4 s
Pompki na poręczach – 4s
Podciąganie na drążku – 3s
Wiosłowanie lub maszyna - 2s


Dół :

Przysiad – 4s
Martwy – 3s
Uginanie na maszynie – 5s
Wspięcia na palce - 4s


Ilość powtórzeń to 8-10
Większość serii robię bez zapasu ( Może tu jest problem? )


Dieta:

8.00: 40g owsianych + pół banana + garść borówek + łyżka masła orzechowego * 150ml mleka


11:00: Jajecznica z 3 jajek + 100g ciemnego pieczywa i plaster sera i szynki oraz pomidor

Ok. 12.40 trening


Przed 14.00 50 g gainera i 25g białka


15:00 Serek wiejski lub czasem pucha tuńczyka z warzywami


17:30 Obiad czyli jakiś ciemny makaron/ryz/kartofle + mięso100g i surówka


21:00 100g ciemnego pieczywa + plaster sera i szynki + pomidor + np.: makrela 80g

23.30 – 7.30 sen


Tak to mniej więcej wygląda 

Autosugestie moje to pomyśleć nad zmniejszeniem intensywności treningu ( dać zapas 2 powt na serie) i to ,że w trakcie dnia z fizycznego zamieniłem się na siedzącego.
Dorzucic jakas aktywnośc umiarkowaną w trakcie dnia?

Trochę się rozpisałem ale może w ten sposób łatwiej ktoś będzie mógł coś podpowiedziec

Pozdrawiam !



Zmieniony przez - marekbod w dniu 2016-12-14 10:36:26
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Diete poprosimy tak, https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html, a najlepiej w odpowiednim dziale. Badania na tanicie to raczej ciekawostka, niż rzetelny pomiar, liczą sie obwody. Masz fotki? Jak masz bf 17 % to trzeba redukować, bo jesli masz nadwyżke kcal, to one ida w tłuszcz, nie w mieśnie.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 11 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 325
Fot aktualnych brak. Dietę wrzuciłem ogólnikowo i w tym dziale bo chodziło mi o sugestie odnośnie treningu. Wcześniej dieta się sprawdzala.Dlatego upatruje problemu w metodach treningowych lub wolnym pracy. A nie patrząc na tanitę to obwody Ida delikatnie w górę ale sam wygląd na „oko” w lustrze to odczucia ze tluszcz nie rośnie a wrecz odwrotni e a za to definicja delikatnie na plus. I jak tu być mądrym.

Dorzucam diete. W nietreningowe jedyna różnica to brak szejka potreningowego. W tym dziale głównie chodziło mi o kwestie treningu i aktywności dziennej a co do samej diety najwyżej dam temat w dietetycznym dziale :)





Zmieniony przez - marekbod w dniu 2016-12-14 12:52:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 92 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1316
Nie przejmuj się wynikami wagi, mam tej samej firmy i patrzenie na jej wyniki podczas treningu doprowadzało mnie do szału:) Ona generalnie mierzy poziom wody i na tej podstawie ocenia masę mięśniową (spróbuj zmierzyć nią bf, a potem wypić litr wody i wejść jeszcze raz), dlatego też wynik np. rano a wieczorem może różnić się nawet o 2%. Ale to nie jest super rzetelny pomiar i nadaje się do oceny bf (i to z marginesem co najmniej 2-3%) osoby nie trenującej. Jeśli chcesz na podstawie takiej wagi oceniać bf i jego zmiany co do pół procent, to niestety raczej się nie da. Zdaje się, że nawet jest napisane w instrukcji, że ona się nie nadaje do monitorowania osób uprawiających intensywnie sporty. Także mierz się lepiej w pasie raz na tydzień:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Dieta jest słaba. Kalorii mało. I przy takiej małej ich ilości 50 g odżywki białkowej plus niewiadomo po co na redukcji - gainer. Za duzo chleba, szynki sklepowe do wywalenia - 15 g nie zabija, ale odżywiać też nie odżywia. Na pewno nie nalezy tego traktowac jako źródła białka. Po treningu pełnowarościowy posiłek a nie wiejski z rzodkiewką. Moim zdaniem masz mało kcal, z niespecjalnie wartosciowych produktów i organizm się broni przed utratą tłuszczu, bo jest niedożywiony.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 11 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 325
Hmm wszelkie zródła podają aby od razu po treningu uzupełnić zapas glikogenu dlatego gainer.

Z tym chlebem zmniejszyć o połowę czy zamieniać na inne zródło?
Myślałem nad po treningu 50g ryżu parboiled i 100g kurczaka hm?

A co do kalorii to się zastanawiam czy siedząc cały dzień na tyłku potrzebuję ponad 2tys kcal ?

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi

Ps.: na góra-dół robienie bez rezerwy każdej serii to zly pomysł czy nie ma to wpływu?



Zmieniony przez - marekbod w dniu 2016-12-14 22:13:38
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prośba o pomoc z planem treningowym

Następny temat

Trening na odchudzanie - prosba o pomoc z planem

WHEY premium