SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fala/ konsekwencja, cierpliwość , przemiana

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 31106

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3685 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31715
Jeszcze raz dziękuje kochani jesteście
Kinguś fajny gdaczek , Żyrafciu właśnie właśnie

W końcu pospałam dłużej niż 3h a wieczorkiem szykują się biegi i w ogóle biorę teraz kilka dni urlopu - to sobie pośmigam

Obli będę cisnąć a jak trzeba będzie to krzycz i syp karniakami


Zmieniony przez - Fala23 w dniu 2010-06-17 13:00:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1473 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7072
No to teraz bedziesz szalala na treningach Czekam na wypiski i jakies zdj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 536 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4310
Moje Gretulacje Falko) /Well done! I teraz do roboty Ciekawa jestem jak ci idzie zaczelyamy sie odchudzac w tym samym czasie pewnie juz laska jestes;-P podrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3685 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31715
Patka będziemy szaleć zdjęcia e tam przecież filmik obiecałam ale jeszcze duuuuużo pracy przedemną

Mkroza dziękuję a jeśli chodzi o figurę a raczej jej brak to jeszcze kawałek czasu ... Pozdrawiam


Rozpiska

Menu 16.06.2010

I posiłek - koktajl białkowy ( mleko, jogurt grecki, płatki migdałowe, owsiane, truskawki, whey)
II posiłek - kura, ciecierzyca, warzywa, pestki dyni, pasta
tahini
.
.
.
.
III posiłek - indyk, warzywa, awokado, grejpfrut
IV posiłek - tuńczyk, jajko, groszek zielony, oliwa, warzywa
TBC

+x2 tran, herbata zielona

B=146 T= 57 W=102 Kcal=1500

TBC - mało pamiętam układy z obciążeniem w szybkim tempie i tradycyjnie brzuch

Menu 17.06.2010

I posiłek - koktajl białkowy( mleko, jogurt grecki, płatki migdałowe, owsiane, truskawki, whey)
II posiłek - kura, ryż brązowy, warzywa, pasta tahini
III posiłek - indyk, warzywa, grejpfrut, lniany
IV posiłek - pstrąg, oliwa, warzywa (będzie)
+x2 tran, herbata zielona, mnich, kozieradka

B=145 T=56 W=104 Kcal=1500
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 685 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4380
gratuluję i ja. i zazdroszczę:) ja dopiero we wrześniu:( no, ale jeden etap życia za tobą, życzę by było lepiej z każdym dniem nawet gdy wczorajszy nie jest zły:)

Nie pij zielonej herbaty. Patrząc na przemiany biochemiczne w organizmie nie jest wymagana. Jeśli bardzo lubisz- ok. Jeśli pijesz tylko z powodów dietetycznych, a raczej mając na myśli cel- redukcyjny- zostaw w spokoju= odstaw. Organizm posiada grom mechanizmów jakie idealnie nadają się do redukcji bf. Kwestią jest tylko UMOŻLIWIENIE im pracy. Nie wymagana jest stymulacja zewnętrzna. Owszem pija się zieloną herbatę i... kawę, ale każdy jej efekt jest paradoksalnie lekko nienaturalny. Od regulacji bf jest tak naprawdę przemyślane jedzenie( podstawowe, bez wspomagaczy) i dobrany trening. Tak jak tabata i hiit aktywują najbardziej elementarne mechanizmy metaboliczne tak można to też osiągnąć dietą.
Dążę tak czy inaczej do tego, że zielone herbaty, kawa itp. jako w miarę częsty element diety nie są wcale wskazane. Zresztą naprawdę nie jest to mój wymysł, powtarzam praktycznie np. Pumę, prześledź jego wypowiedzi, a zobaczysz.
Więc- kawa i zielona herbata- rzadko, bardziej dla smaku jeśli już niż z powodów walki z bf.

Słowo też do whey'a. Od 3 lat zgłębiam sprawy wpływu białka dostarczanego w postaci suplementów na organizm, a w szczególności na nerki( jako że sam miałem problem po intensywnym sezonie startów i przyjmowania dziesiątkami kg różnych ,,białek")
Radzę uważać na ilość. Cokolwiek jest napisane na opakowaniu, zawartość nigdy w pełni nie będzie tak naturalna jak białko naturalne. Zaczynając od kwestii tego, że w wielu przypadkach omija się część procesów trawiennych, a kończąc na niechcianych dodatkach jakie zawsze się znajdą. Swego czasu badali takie odżywki na zajęciach w AK. Med. i nie byli zachwyceni zaczynając od wchłanialności po efekty dłuższego przyjmowania(spodziewane po obserwacji). Ale ogólnej mody na uzupełnianie ja nie zmienię. Jeśli możesz naprawdę lepiej zjeść normalny posiłek i dopalić z niego kcl ruchem aerobowym lub podobnym niż korzystać z wheya. Nie przekraczaj też 40-50gr jednorazowej dawki, a nawet taką przyjmowałbym na twoim miejscu w dóch rzutach w odstępie jakichś 30min.


Tyle dywagacji ode mnie. Może wiele zwolenników suplementów się ze mną nie zgadza, ale opieram się na praktyce i opinii prawdziwych lekarzy jacy tym faktem się interesowali( nie rodzinnych konowałów). :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Grimgir doradzasz osobie ktora chce po porstu zlikwidowac swoja nadwage, a nie fitnesce przygotowującej sie do zawodów.
wiec nie przenos rad dla zawodników do działki normalnego, normalnie żywiącego się człowieka
Herbata zielona jest uważana za zdrowy antyoksydant nie wiem dlaczego sie czepiasz takich rzeczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 685 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4380
doradzając, bynajmniej nie miałem na uwadze zawodniczki:) ale normalną dziewczynę z celem.
Z wszelkich po prostu informacji wynika, że organizm zupełnie nie potrzebuje specyfików w podobie zielonej herbaty. Fakt jest dobrym antyok. ale paradoksalnie używane notorycznie, dzień w dzień nie jest wskazana. Dlatego tak, a nie inaczej napisałem:) Zresztą zapytałem też jak i dlaczego ją pija- bo jeśli dla smaku i nie będą to większe ilości, a filiżanka 1 na dzień, dwa to może chyba być. Większych bym unikał. Takie moje zdanie, po prostu je wyraziłem. Są lepsze antyoksydanty o lepszych i zdrowszych efektach działania nie zaburzające metabolizmu ani nań nie wpływające tak mocno jak herbata.
Jak chce się żyć zdrowo to po prostu: zielone herbaty, kawa itp. mogą istnieć tylko dla smaku i rzadko.
Nie wydaje mi się żebym wprowadzał rewolucję gdyż powtarzam utarte spojrzenia na kwestię organizmu, który właściwie odżywiony i poruszony sam się reguluje w sposób o niebo lepszy niż z naszą pomocą.
Ale spierać się nie będę;) żeby nie było:) ot taka moja dygresja by nie przesadzać tylko i nie pić jej za dużo:)

Zmieniony przez - grimgir w dniu 2010-06-17 19:50:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
No wiesz, mysle ze sa osoby ktore by sie z toba nie zgodzily i sa to znane osoby.
Jak juz jestesmy w temacie to jeden z lekarzy dietetyków pracujących rowniez dla Poliquina (J. Bowden) w swojej książce zaliczył herbatę zielona i czarna do najzdrowszych produktów na swiecie a co za tym idzie poleca jej regularna konsumpcje
Myślę ze jesteśmy za malutcy by w tematach w których, świat badaczy nie jest zgodny wyrabiać sobie definitywne zdanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 685 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4380
ooo:) a nie masz jakiegoś linka lub czegoś;) lubię czytać takie ,,rzeczy". Ja lubiłem zieloną herbatę, ale zbyt wiele właśnie znanych osób ją odradzało z powodów zdrowotnych jako napoju zupełnie niepotrzebnego dla organizmu w częstszych dawkach.
Chętnie poczytałbym co nowego zbadali, hehehe:):)

Swoją drogą, i już kończę ten wstrętny spam;) właśnie to jest najgorsze, że gdy pan A mówi jedno to nieraz pan B( nie mniej znany) mówi coś zupełnie innego. Co chwila są nowe badania negujące te sprzed sekundy. czasem ciężko już nadążyć, bo czasem naprawdę jest 180stopni rozbierzności. Jak swego czasu z kurzymi jajkami( dzięki Bogu tu doszli wreszcie do konsensusu naukowego, choć może jutro co innego napiszą).

Pogrzebię w temacie Bowdena, dobrze będzie skonfrontować jego argumenty z innymi ,,badaczami":)
Dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Kup jego ksiazke "150 najzdrowszych potraw na świecie".
http://www.amazon.com/150-Healthiest-Foods-Earth-Surprising/dp/1592332285/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1276799130&sr=8-1

Ktos madry powiedzial, ze kierowanie sie mozgiem w temacie jedzenia zawsze sie zle kończy. To zoladek jest tym co wie co nam potrzebne, a swiat je roznie i wartto na to popatrzec. Wsrod najstarszych tego swiata ludzi przeważają jedzący malo, w większości odżywiający sie po wegetariańsku (nie sa wegetarianami jako tako, ale jedza malo miesa bo po prostu go nie maja w nadmiarze) Wsrod grup długowiecznych przeważają mamy mieszkancow Kaukazu, w skladzie ich diety dominują produkty mleczne, Japonczycy sa najdłużej zyjacymi w krajach rozwiniętych - pija duze ilosci zielonej herbaty

Nie ma co kombinować, czytać tysiące badan tych co z tego zyja, bo dzis marchewka jest niezdrowa, jutro bedzie znow zdrowa.

Jeżeli sie wywali slodycze z diety to juz jest największy i najważniejszy krok w kierunku zdrowia

Pozdrawiam znad 3 dzisiaj szklaneczki herbaty oolong A ponieważ jest wspaniała i aromatyczna na pewno nie odmowie sobie jeszcze jednej

Zmieniony przez - obliques w dniu 2010-06-17 20:28:30
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny

Następny temat

FBW --->prosze o pomoc czy dobrze ułożyłem

Wiecej