SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FILMIK TAJ VS. TAEKWONDO

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6521

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1388
Janusz Gutkowskiego rzeczywiście trudno nie zauważyć , a co do Mariusza Steckiewicza, to uważam że nożne techniki ma liche, dlatego preferuje układy gdzie jest mało kopnięć (nie to co Jarek Suska).

Pozdrówka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


chyba trochę niedokładnie oglądaliście ten filmik w którym taekwondoka zmierzył się z mouy thaiem. taekwondoka miał czerwony pas, a najwyższym pasem w taekwondo jest pas czarny. więc nie był to taekwondoka na najwyższym poziomie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 58 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2381
a ja proponuje spojrzec na date postu:P

"(...)to co nas nie zabija sprawia ze jestesmy silniejsi, o doswiadczenie bogatsi...rozsadniejsi.." MOR W.A. "bledy"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
v3gas ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 6008 Wiek 14 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38264
Moze sie czepiam ale czy jest cos takiego (z zalozen technicznych) jak low kick na kolano czy frontkick w jaja, modo3 o tym wspomnial ?? Ja o takich strefach (jesli chodzi o te kopniecia) nie slyszalem...

--------------------
v3gas -> vegas
--------------------
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 58 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2381
z tego co wiem to w walce sportowej nie mozna kopac lowkickow na kolano ani front na jajka. mozna uszkodzic sobie piszczel a przeciwnikowi kolano takie kopniecia sa niebezpieczne, oczywiscie nie zawsze jest to mozliwe ale jezeli przeciwnik ustawi kolano pod odpowiednim katem to z piszczelem moze sie stac cos zlego- w innym wypadku to noga sie po prostu sklada jak scyzoryk:D

"(...)to co nas nie zabija sprawia ze jestesmy silniejsi, o doswiadczenie bogatsi...rozsadniejsi.." MOR W.A. "bledy"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
v3gas ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 6008 Wiek 14 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38264
domyslam sie
Ale mae geri kopie sie na trzy strefy kopie sie na dwie strefu (o ile mi wiadomo) tj. splot sloneczny i glowe (zadko stosowane), natomiast uderzenie na krocze to kin geri (sorki za pisownie), ewentualnie ushiro-geri-keage (zadko stosowane). Roznica jest duzo m.in powierzchnia uderzajaca maegeri-chusoku, kingeri-haisoku. Natomiast kopniecie na kolano to o ile sie nie myle sokuto-osae-uke (podobne troche do yokogeri, natomiast mawashi geri gedan (lowkick) to idzie na udo.

Moze sie myle ale mnie tak uczono (jeszcze na karate). Sorki ze sie czepiam moze autor chcial zobrazowac jak wygladaja te techniki (sa one podobne), a moze zeczywiscie takowe istnieja....

Pozdrawiam

--------------------
v3gas -> vegas
--------------------
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ninja

Następny temat

Filmy kyokushin

WHEY premium