SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW rzeźba do ciężarów prosze o pomoc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1442

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 527
Siemka
Znalazlem na forum dosyc ciekawy plan FBW. Jest ciekawy poniewaz jestem w stanie go wykonywac ze wzgledu na sprzet(dodatkowo posiadam drazek). Mam pytanko do was moze ktos napisac mi jakie ciezary do danego ćwiczenia. Z fbw jestem zielony i nawet nie wiem jak ciezary dobrac Prosze zilustrowac mi ile kilo do danego cwiczenia chodzi mi głownie o redukcje tłuszczu i rzeźbe. Aktualnie mam tylko 50kg ciezarow, ale to sie zmieni w nastepnym tyg dlatego chcialbym wiedziec ile mi bedzie potrzebne. Jezeli ma ktos inny pomysl czym mozna zastapic jakies cwiczenie, co wyżucić bo może za dużo tego z gory dzieki za udzielenie rady.

Płeć : M

Wiek : 18

Waga : 90kg

Wzrost : 186cm

Cel treningowy : redukcja tłuszczu/rzeźba

Staż treningowy na siłowni : 1,5mcy

Uprawiane inne sporty : rower/rower treningowy

Dostęp do sprzętu : sztanga/sztangieli/drążek

Dieta : 3 posiłki w ciągu dnia

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : brak/odstawione



A
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 2s
Tricepsy:
- WYCISKANIE "FRANCUSKIE" JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE 2s
Plecy:
- Martwy ciąg NA PROSTYCH NOGACH 2s - z czasem zamienie go na drążek- dobry pomysl?
- PODCIĄGANIE SZTANGI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE) 2s
Nogi:
- PRZYSIADY WYKROCZNE 2s
- HACK-PRZYSIADY2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s

B
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Wyciskanie sztangi sprzed głowy 2s
Tricepsy:
- .WYCISKANIE "FRANCUSKIE" JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE 2s
Plecy:
- Wiosłowanie sztanga 2s
- Unoszenie z opadu 2s
Nogi:
- Przysiady ze sztanga 2s
- "NOŻYCE" 2s -
Bicepsy:
- UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO 2s
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 527
ok wielkie dzieki teraz zakapowałem;p teraz zostaje mi sprawdzic jakim ciezarem dam rade zrobic 11-12 powtorzen i moge smialo zaczynac trening;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3841
Przykladowo zebys w MC mogł zrobic 5-8 powtorzeń docelowym ciezarem, sztanga i wiosło podobnie, uginanie więcej powtórzen.

Dokładnie Ci nikt nie powie bo kazdy bierze inne cięzary, juz Ty sam za miesiąc, dwa bedziesz uzywał innych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 527
Docelowym cieżarem- chodzi ci o to ile dam rady podniesc tak?;] Btw. reszta ćwiczeń na rzeźbe może być lżejszym ciężarem?? A i jeszcze jedno jak na rzeźbe robie to oprocz wiosłowania, przysiadów i MC 20 powtorzeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3841
takim zebys byl w stanie zrobic te 5-8 powtorzen, najlepiej z zapasem minimalnym

Ilosc powtorzen zalezy od grupy miesnia np na lydki , bicepsy , część barków robi sie wiecej powtorzen


POZATYM nie zredukujesz sie bez diety, 3 posilki niestety nie przejdą- chyba ze sie uprzesz ale nie bedzie zdrowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Nie ma sensu tak kombinować, na tym stopniu wytrenowania

50kg, mało, dokup ze 30 i na początek powinno wystarczyć(nie każdy dźwiga po paru miechach już np 100kg w przysiadzie)

Jednak progres u początkujących jest szybki...

3 posiłki ? Chcesz się zagłodzić ?

dział Odżywianie/Odchudzanie, ułóż odpowiednią dietę.

Wysiłek aero/interwał, 1-3x w tyg

Poczytaj
http://www.body-factory.pl/showthread.php?p=88609#post88609

Plan obstawiałbym bym taki "

Przysiad 3x10
RDL 2x10
Wyciskanie poziomo 3x10
Wiosłowanie w opadzie 3x10
Military press 2x10
Podciąganie podchwytem 3xmax

3x w tyg

Każde pow wykonane 100% technicznie

Zapas 1-2pow w serii

Przerwy pomiędzy seriami 1,30-2min

Pomiędzy ćw do uregulowania tętna

zdr

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 527
Ok dzieki jak narazie zastosuje sie do rad "spaiter-a". 3x w tygodniu wykonywać te same ćwiczenia i najwazniejsz przez ile aż do uzyskania efektu?

Przysiad 3x10
RDL 2x10
Wyciskanie poziomo 3x10
Wiosłowanie w opadzie 3x10
Military press 2x10
Podciąganie podchwytem 3xmax
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Tak, dopóki bedą postępy możesz śmiało ćwiczyć tym planem

zdr

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 527
A i jeszcze jedno mnie interesuje, cieżar - ile dam rady na danym ćwiczeniu czy sa jakies bariery jezeli chodzi o rzeźbe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Ciężar taki, abyś miał 1-2 pow w serii

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 527
teraz to nie ogarniam;/ moglbys wyjasnic bo sie troche zgubilem. Napisales mi wczesniej zestaw(oczywiscie bardzo dziekuje za niego napewno sie przyda;p), ktory interpretuje tak:
3x10 tzn. 3 serie, kazda serie po 10 razy, wiec o co chodzi 1-2 powtorzen w serii?? btw. chyba ze zle interpretuje to nie bijcie xd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
3 s po 10 pow robisz

W każdej serii dobierz ciężar tak, abyś miał zapas 1-2 pow.

zdr

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening masa 4 dniowy

Następny temat

Trening na mase do oceny.

Wiecej