SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW prośba o ocenę, korektę.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 738

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 85
Na siłowni ćwiczę od 5 miesięcy, cały czas FBW. Trenuję też amatorsko p. nożną dwa razy w tygodniu plus mecz. Efekty FBW są, poprawiła się rzeźba, rekord na w wyciskaniu na ławce poszedł w górę o...30 kg w te 5 miesięcy. Ale po zrzuceniu tłuszczu i wyrzeźbieniu się, chciałbym nabrać masy mięśniowej. Obecnie trening wygląda tak:
Przysiady ze sztangą
Martwy ciąg
Wyciskanie na ławce poziomej
rozpiętki stojąc
pompki francuskie
Uginanie ramion ze sztangą stojąc.
Wszystkie ćwiczenia robię w systemie 4x20. Co myślicie? Zwiększyć ciężar a zmniejszyć obciążenia? Co do dodatniego bilansu kcal to już zacząłem to stosować.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Za te rozpiętki stojąc dałbym jakieś wyciskanie na barki.
20 powtórzeń to za dużo. Wklej także uzupełnij ankietę bo nic o sobie nie napisałeś.


Zmieniony przez - Viren w dniu 2016-05-24 20:57:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 85
1 .WIEK: 25 lat
2 .WAGA: 70 kg
3 .WZROST:175 cm
4 .WYMIARY:
-Biceps: 37
-Klata:100
-Udo:
-Talia:83
5 .STAZ NA SILOWNI: 5 miesięcy
6 .CEL SUPLEMENTACJI: zdobycie masy mięśniowej
7 . DOTYCHCZAS STOSOWANE SUPLEMENTY/ODŻYWKI: kreatyna, bcaa
8 .POZIOM BF% (mniej więcej jeśli naprawdę nie wiesz umieść fotkę):
9 .TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIECIA (TYP BUDOWY): Tendencja do łapania tłuszczyku w rejonie brzucha
10 .WYNIKI SILOWE (tutaj możesz się POPISAĆ ile wyciskasz na ławce, ile bierzesz na przysiad a ile na MC)
-Klata: 90
-Przysiad: nie sprawdzałem
-Mc: - nie sprawdzałem
11 . Czy masz dietę?: TAK
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Można zrobić dwa zestawy tak aby rozdzielić przysiad od mc i dodać kilka ćwiczeń dla różnorodności.
Kreatyna jest zbędna na tym etapie.

A:

Przysiad
Wiosłowanie sztangą
Wyciskanie poziomo
unoszenie sztangielek na boki
+ coś na biceps

B:

MC
Podciąganie na drążku
Wyciskanie skos sztangielki
wyciskanie żołnierskie
+ coś na triceps

4 serie po 10 powtorzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 85
Muszę chyba zwiększyć też ciężar. Przykładowo klatkę robię 4x20 ciężarem 60kg, przy rekordzie 90. I chyba za łatwo mi to idzie. Podobnie z innymi partiami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Z czego wynika to 20 powtórzeń w serii sporo tego. Na tym sensownej siły nie da się zbudować. Ja bym zszedł z ilością powtórzeń niżej. I faktycznie zmienił plan

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 85
Ktoś mi tak kiedyś doradził. Macie rację, zwiększę ciężar, zmniejszę ilość powtórzeń. Czasem mam też wrażenie, że podczas treningu mięśnie nie dostają wystarczającego wpier...lu;D ale może to wynika ze zbyt małego obciążenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Na razie nie jest potrzebne 20 powtórzeń w serii. Daj w w zakresie 12-8 powtórzeń i będzie dobrze.
Ten trening co wrzucił Viren będzie dobry

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witam i o zdrowie pytam. Korekta i pytania co do treningu.

Następny temat

Plan I kilka pytań

WHEY premium