SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW na masę z pełnym pokryciem partii mięśniowych

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 512

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Postanowiłem zacząć trenować systemem FBW i poniżej przestawiam ćwiczenia oraz zestawy powtórzeń.

Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach 3s
Plecy: Wiosłowanie sztanga 3s
Klatka: Wyciskanie sztangi na skosie 3s
Barki: Wyciskanie sztangi z za glowy 2s
Biceps: Uginanie ramion ze sztanga 2s
Triceps: Wyciskanie sztangi wasko 2s

Niektóre z ćwiczeń są na jedną część partii mięśnia np. wyciskanie sztangi na skosie. I tu moje pytanie, czy do poszczególnych partii powinienem dodać zarówno ćwiczenia które będą także na inne części partii? Przez to trening wydłuży się znacząco ale także pokrycie danego mięśnia będzie większe.

Dodatkowo dodaję ankietę. EDIT: najwyraźniej system jej w pełni nie wczytał -.-

PS. Ćwiczenia użyczyłem z podwieszonego tematu georgu.

Zmieniony przez - Skyler w dniu 2014-11-17 08:43:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
No jak zauważyłeś, nie ćwiczysz wszystkich mięśni.

Albo weź sobie 5 x 5 i skup się na poprawie parametrów siłowych + dodawaj/rotuj ćwiczeniami uzupełniającymi, albo bierzesz plan bardziej rozbudowany (gdzie masz 1-2 ćwiczenia na partę), albo bierzesz trening dzielony, w którym dzielisz ciało na duże części, np. góra-dół.

Wszystko zależy od stażu i wyników.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Postanowiłem dodać kilka ćwiczeń do każdej partii aby wykonać pełne pokrycie. Dzięki za radę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cukrzyk dieta trening

Następny temat

jest mi mało! pomocy

WHEY premium