SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW na masę - Do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 674

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1223
Bez zbędnego biadolenia.

Wiek: 16
Cel: Masa

Przygodę z siłownią zacząłem w tegoroczne wakacje od kiepsko ułożonego FBW. Niedługo po wakacjach zmieniłem plan na split, jednakże nie chodziłem systematycznie na siłkę, poza tym dużo ćwiczeń było nieodpowiednich. Po dość obszernej lekturze SFD uznałem, że lepiej będzie, jeśli wrócę do FBW, zwłaszcza że formuła treningu bardzo mi się podoba. A teraz do rzeczy.

Treningi 3 razy w tygodniu (wtorek, czwartek, sobota). Dwa zestawy ćwiczeń.

Trening A

Nogi: Przysiad ze sztangą na karku - 4s. (12-15)
Plecy: Wiosłowanie sztangą - 4s. (10-12)
Klatka: Wyciskanie sztangą płasko - 4s. (10-12)
Barki: Wyciskanie sztangielek - 3s. (12-15)
Biceps: Uginanie ramion ze sztangą - 3s. (10-12)
Triceps: Wyciskanie francuskie leżąc - 3s. (10-12)

Trening B

Nogi: Przysiad przedni - 4s. (12-15)
Plecy: Martwy Ciąg - 4s. (10-12)
Klatka: Wyciskanie sztangielkami na skosie - 4s. (10-12)
Barki: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia - 3s. (12-15)
Biceps: Uginanie ramienia ze sztangielką o kolano - 3s. (10-12)
Triceps: Pompki na poręczach - 3s. MAX

W dni wolne od treningu ćwiczenie na drążku w celu poprawy kiepskich wyników.

Proszę o ocenę. Pozdrawiam.

Zmieniony przez - piecus w dniu 2010-12-24 14:21:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1136 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8078
w B możesz dorzucic jeszcze drążek na najszerszy, bo motyle masz tylko w A.i jakas dziwną masz progresje.dlaczego zwiekszasz ilosc powtórzen a nie zmniejszasz ? ten drążek jak to nazwales na poprawe kiepskich wyników robił bym po treningu a nie w dzien nietreningowy.pozwól sie regenerować mięśnią.Uważam tez że na duże partie wystarczą po 3 serie a na małe po 2.Ogólnie plan na mój gust okey.

... a 7 dnia Bóg stworzył siłownie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1223
Hmmm... Chyba nie do końca rozumiem niektórego rodzaju używania symboli. W przypadku powtórzeń chodziło mi raczej o to, że w tym przedziale powtórzeń będę się mieścił. Tak to zamierzam operować stałym ciężarem i w miarę doświadczenia zacząć się bawić w progresję, ale też i regresję. Co do liczby serii - dokładnie studiowałem porady dżordża, aczkolwiek w moim odczuciu 3 serie na duże i 2 na małe to trochę za mało. Wyjdzie w praniu. Proszę o jeszcze ewentualne porady. Dzięki, leci sogacz ; )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1136 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8078
dokladnie wyjdzie w praniu.Każdy organizm reaguje inaczej.czemu niechcesz odrazu zastosować progresji ? chcesz zrobić taką ze tak powiem rozgrzewka najpierw i pobawic sie stałymi ciezarami ?

... a 7 dnia Bóg stworzył siłownie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1223
Otóż to. Nie miałem jak dotąd dobrego planu i nie chcę się rzucać od razu na wszystko. Do tego jest we mnie coś z perfekcjonisty, więc na razie pobawię się stałym ciężarem. Ok, wielokrotne dzięki : >
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split do oceny/poprawy

Następny temat

Cwiczenia na brzuch

WHEY premium