SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW do poprawy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 483

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

21 lat

Waga

59 kg

Wzrost

179 cm

Cel treningowy

masaaaa :)

Staż treningowy na siłowni

z dobry tydzien juz bedzie

Uprawiane inne sporty

nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

póki co przeczytałem ten temat: http://www.sfd.pl/Dla_pocz%C4%85tkuj%C4%85cych_i_nie_tylko-t314751.html i staram się powoli zmianiac nawyki zywieniowe

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak, jedynie

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36
Witam
Przeczytałem wszystkie tematy dla początkujących i odkryłem ze przez pierwsze 2-3 miesiące(dopóki jest progress) powinienem robić FBW. Z podwieszonych tematów, wszystkie plany są na "wolnym ciężarze"(?), co mi średnio pasowało bo technicznie muszą być one wykonywane wzorowo. Gdzieś między tematami znalazlem cos takiego:

klatka: wyciskanie sztangi, lawka poziomo
nogi: przysiady ze sztanga na barkach ---->taka maszyna gdzie siedzimy nisko i do gory wypychamy ciezar
plecy:sciaganie drazka do karku
barki: wyciskanie sztangi zza glowy -----> tez maszyna do wypychania do gory(znajomosc osprzetu silowni zerowa....)
triceps: pompki na poreczach -----> sciaganie drazka na wasko
biceps: uginanie ramion ze sztanga stojac ----> sztangielki ze skretem nadgarska
wszystko 3 serie po 10-12 powtorzen na tym samym ciezarze.


Chcialem wprowadzic pare zmian w cwiczeniach na same partie miesni(jak widac) . Ale FBW z zalozenia ma sie skladac z cwiczen wielostawowych, aby nie tylko docelowe miesnie mialy pracowac, a jak najwiecej(chyba). Cwiczenia na maszynach wydaja sie przyjemniejsze, ale cwiczenia sa bardziej celowane w konkretne miesnie. Dokladajac cos do tych zmian, albo pare innych cwiczen ma ten plan jakis sens? Czy wziac po prostu jeden z planow podwieszonych i nie ma ze boli, ogladac filmiki, podgladac "starszych" kolegow i sie uczyc techniki?
Dodam ze na silownie chodze 3 razy w tygodniu.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html

Każdy kiedyś zaczynał, przecież nie będziesz unikał podstawowych ćwiczeń z powodu obawy przed nie poprawną techniką.

Spokojnie, popatrz filmiki instruktażowe, doskonal swoją technikę. Poproś kogoś aby spojrzał z boku. Poprawi Cie jeżeli będzie taka konieczność.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36
No właśnie czytałem ten temat. Wywiazala sie pozniej "klotnia" czy 3 cwiczenia to nie za malo i takie tam...
a to co wstawilem z tymi zmianami to sobie moge w d*** wsadzic?

"Przysiad
Wyciskanie sztangi leżąc
Martwy ciąg

3x w tygodniu.

Tylko tyle i aż tyle.
Wszędzie 4/5s po 12/15 powtórzeń. "

Jeszcze takie pytanie, kolejnosc tych cwiczen tak jak jest napisana? Czy jest jakas ogolna zasada?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Tak jak jest napisana
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Koszykarska Masa DT (balmarek)

Następny temat

Jakie ćwiczenia na tę partię ciała

WHEY premium