SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW do poprawek

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 719

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2351 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45122
Witam , sprawa jest następująca, na siłowni moge być tylko w sobote , w pozostałe dni moge ćwiczyć w domu , ale mam sufit nisko i wszystkie ćwiczenia typu push press odpadają. Brakuje mi też poręczy. Dlatego ułożyłem coś takiego , i mam pytanie czy zestaw A moge wykonywać 2 razy w tygodniu a zestaw B raz ? To z uwagi na ograniczenia sprzętowe.

Wiek 17
Waga około 90kg
Wzrost 197cm
Dieta jest
Suple - od tygodnia mono
Przeciwskazania brak
ostatnio robiłem split , efekty ok waga 3kg do przodu , chce zmienić bo będe miał tylko 3 dni treningowe oraz chce wzmocnić kondycje pod SW
ciężary - mc kończe na 110kg z zapasem , przysiad głęboki ok 90kg z zapasem , WL 60 pare kilo z zatrzymaniem x pare powtórzeń.
Celem jest masa , zwiększenie wytrzymałośći i zachowanie szybkośći.

Zestaw A
Przysiady ze sztangą na barkach 5x5
WL 5x5
Wiosło sztangą 5x8

Uginanie ze sztangą 3x10kg
Unoszenie hantli na boki 3x12-15

Zestaw B
Martwy ciąg klasyczny 5x5
Wyciskanie sztangi stojąc z wybiciem 5x5
Przysiady ze sztangą z przodu 5x5

Pompki na poręczach 3xmaks
Drążek podchwytem 3xmaks

Łydki po każdym treningu 1 ćwiczenie , na brzuch też mam plan.

Mam jeszcze 2 pytanie czy zamiast aerobów , moge po treningu siłowym wypić bcaa i zrobić coś w stylu interwałów , 5 x 2-3 minuty na worku ? Stopniowo zwiększana ilość rund i ich długość. Przerwy między rundami 30-60 sekund , w tym czasie jakies rozciąganie itp.

-

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
ale mam sufit nisko i wszystkie ćwiczenia typu push press odpadają.

A potem piszesz, że

wyciskanie stojąc z wybiciem

TO w końcu - możesz czy nie?

Mam jeszcze 2 pytanie czy zamiast aerobów , moge po treningu siłowym wypić bcaa i zrobić coś w stylu interwałów , 5 x 2-3 minuty na worku ? Stopniowo zwiększana ilość rund i ich długość. Przerwy między rundami 30-60 sekund , w tym czasie jakies rozciąganie itp.

Mógłbyś, gdybyś wiedział jak to zrobić.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2011-09-30 10:59:47

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2351 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45122
Jeden trening w sobote mam na siłowni i tam moge , nie moge w domu.

Co do interwałów , co rozumiesz pod pojęciem "gdybyś wiedział jak to zrobić" ?

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
Gdyby był właściwy %HR w pracy i odpoczynku.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2351 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45122
Ok przeczytałem to i teraz tak. Dalej nie wiem czy moge trenować zestaw A dwa razy na tydzień a zestaw B raz w tygodniu ?
I co z tymi interwałami , bo raczej myślałem że duża intensywność musi byc.

Poza tym źle się chyba zrozumieliśmy. Moim głównym celem jest masa a nie SW. SW ćwicze i chce poprostu zachować kondycje i szybkość , ale najbardziej zależy mi na masie , i tym sie prosze kierowac sprawdzając trening , tak mam diete na plusie

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"tak mam diete na plusie" i świetnie bo o to chodzi

celem masa twoim ??? dziwne myslałem że zalezy ci na lepszych wynikach siłowych , żeby stac sie lepszym zawodnikiem , mASA??? to JEDZ!!!

TRENING zestawami żonglujesz a/w/b/w/a itd

A.
przysiad 5x5
wyciskanie 5x5
wiosłowanie 5x5

porecze 3 x max
łydki

B.
przysiad 5x5
wycisk żołnierski 5x5
martwy ciag 5x5

drazek 3 x max
brzuch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2351 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45122
Tomasz wielkie dzięki za zainteresowanie , tylko że to sie nie uda powtórze to co napisałem w 1 poście.
Na siłowni jestem tylko 1 dzień w tygodniu , pozostałe 2 to trening w domu , mam sztange , ławke , stojaki , drążek , obciązenie. Brak poręczy i sufit nisko. Dlatego pytam czy mogłoby to wyglądać tak : AAB AAB AAB.... bo niestety niemam innej możliwośći. Dlatego skleiłem coś takiego:

A ( w domu na mój sprzęt )
Przysiady ze sztangą na barkach 5x5
WL 5x5
Wiosło sztangą 5x8

Uginanie ze sztangą 3x10
Unoszenie hantli na boki 3x12-15

B full siłownia
Martwy ciąg klasyczny 5x5
Wyciskanie żołnierskie lub push press 5x5
Przysiady ze sztangą z przodu 5x5

Pompki na poręczach 3xmaks
Drążek podchwytem 3xmaks

Myśle że już troche ćwicze , nie jestem kompletnie zielony więc moge sobie wykonać 5 ćwiczeń na trening. I Teraz robić to na zasadzie objętościówki czyli np MC 100kg x5 wszystkie 5 seri czy RAMPA ? Myślałem żeby dać stały ciężar bo rampy raczej niemam z czego zrobić jak na przysiad pewnie wezme maks 100kg , ale w MC zrobiłym sobie już rampe , może tak być ?
Wiosło dlatego 8 ruchów że wtedy mam tak dobrany ciężar że dobrze mi to wchodzi , 5 ruchów wydaje mi sie akurat na wiosło mało , ale jak musi być 5 to będzie.




Zmieniony przez - snake126 w dniu 2011-09-30 17:45:43

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
snake126

"pozostałe 2 to trening w domu , mam sztange , ławke , stojaki , drążek , obciązenie. Brak poręczy i sufit nisko"

no i git ważne że tyle , podstawowy jest wiec można coś zrobić.

zamiast poreczy mozesz wykonać pompki w podporze tyłem z dodatkowym oczywiscie obciazeniem , lub wyciskanie w waskim uchwycie.

skoro masz sufit nisko wykonuj na siedzaco pewnych spraw nie przeskoczysz.

"Wiosło dlatego 8 ruchów że wtedy mam tak dobrany ciężar że dobrze mi to wchodzi , 5 ruchów wydaje mi sie akurat na wiosło mało , ale jak musi być 5 to będzie"

ok plecy lubia wyższy zakres powtrzen

trenuj A/B/A ITD

5x5
1.50
2.70
3.80
4.90
5.100
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2351 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45122
Ok już wszystko wiem , Tomasz dzięki za pomoc , poszedł SOG ( tak wiem nie robisz tego dla sogów )

Edit : właśnie mi sie przypomniało , moge podciąganie podchwytem i poręcze zrobić 6-8 powtórzeń z ciężarem doczepionym do pasa , czy robić maks ?

Zmieniony przez - snake126 w dniu 2011-10-01 18:39:34

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
snake126

Jeżeli tylko dajesz rade z dodatkowym cieżarem to działaj.

pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początek ( pomocy! )

Następny temat

Plan. Początek.

WHEY premium