SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW do oceny (na hantalch)

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2002

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 128
Cześć
Mam 22 lata i przyszła pora coś zmienić.. Swego czasu biegałem sporo robiłem w miesiącu 15-20 treningów i to prawie rok ale przyszedł czas, że byłem chory itp potem jakieś wymówki i od grudnia ani jednego treningu i pojawił się tu i tam problem. Przed ogólnym bieganiem miałem wagi 105 kg i zjechałem prawie 20 ale oczywiście tłuszcz został na brzuchu, boczkach, nogach i to średnio wygląda.
I tutaj postanowiłem wprowadzić sobie plan treningowy FBW (na hantalch bo niestety nie mam dostępu do siłowni w okolicy a nie opłaca mi się jezdzić do miasta..)


Tak więc plan wygląda tak :
A.
Nogi: przysiady z hantlami 4 serie po 15 powtórzeń
Plecy: podciąganie sztangielki w opadzie (wiosłowanie): 4 serie 15 powtórzeń każda ręka Klatka: wyciskanie sztangielek na taborecie 4 serie do 15 powtórzeń
Łydki: wspięcia na palce jednonóż 4s - max powtórzeń
Barki: wyciskanie sztangielek siedząc 4s 10-15 powtórzeń + unoszenie hantali do przodu 3 serie po 10
Triceps: pompki odwrotne na krześle 4s - max powtórzeń
Biceps: uginanie przedramion ze sztangielkami stojąc ze skrętem dłoni 4s 12-15 powtórzeń Brzuch : brzuszki 5-6 serii min 15
scyzoryk 5-6 serii min 15
unoszenie nóg do góry i spięcie brzucha 5-6 serii po 12
Nadgarstek : uginanie nadgarsktów podchwytem w siadzie 4 s po max do palenia

B.

Nogi: wykroki z sztangielkami w miejscu 4 serie po min 12
Plecy: przenoszenie sztangielki w leżeniu na taborecie 4 s po 12powtórzeń
Klatka: Pompki 3 serie po 15 + wyciskanie sztangielek na taborecie 2 serie po 15 powtórzeń
Łydki: wspięcia na palce jednonóż 4s - max powtórzeń
Barki: Unoszenie sztangielek w opadzie 4s po 10-12 + unoszenie hantali bokiem 3 serie po 10
Triceps: pompki odwrotne na krześle 4s - max powtórzeń
Biceps: uginanie ramienia ze sztangielką w podporze o kolano 4 s po 15
Brzuch : brzuszki 5-6 serii min 15
scyzoryk 5-6 serii min 15
unoszenie nóg do góry i spięcie brzucha 5-6 serii po 12
Nadgarstek : uginanie nadgarsktów podchwytem w siadzie 4 s po max do palenia


I kolejność : nogi,klatka,plecy,barki,triceps,biceps,przedramie i brzuch będzie dobrym rozwiązaniem ?

Dziękuje za pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 128
ktoś jeszcze się wypowie co do tego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Nie ma co barków tak trenować jak wszędzie dajesz po jednym tak i tutaj zrób.
Na dwójki nie masz nic, zamiast tego przenoszenia hantla, daj mc na prostych nogach i sobie 2 w 1 zrobisz i dwójki i plecy. Zamiast jednych pompek na krzesłach mozesz dać francuza hantlą

Kolejność, od największych do najmniejszych, nogi, plecy lub na odwrót, klatka, barki ręce, brzuch można na końcu dac.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Dokup chociaż drążek. Te pompki to z ciezarem rozumiem??

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 128
No ale niesety ciężko mi jest się podciągnąć na drazku. Nie wiem czy dałbym z 2-3 razy chyba że jakieś łatwiejsze wykonanie jest. Pompki to tylko z własnym ciężarem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
prostsza wersja inverted row, na drążku tez możesz robić same negatywy. czy kupić gumę powerband która Cię odciąży

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Nie ma znaczenia ze teraz nie jestes w stanie sie podciagnac jakos duzo razy, chcesz sie rozwijac czy nie? Drazek plus pompki z kg i masz lux trening praktycznie calej góry ciała.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
w planie B możesz dołożyć inverted rows. Nie potrzebujesz do tego niczego czego by nie można było dostać w każdym sklepie./ Kawał kija mocniejszego,dwa krzesła i już. A samo ćwiczenie dobrze przygotuje Cię do podciągania na drążku.

Jedno jeszcze mnie "razi" Robienie na małe partie jak bic czy przedramię tyle samo serii i ćwiczeń co na spore nogi czy grzbiet. To wg mnie do poprawki.

Ile kg mają te Twoje hantle?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 128
Zamówię sobie faktycznie ten drążek widziałem na allegro za 30zł to chyba na początku się nada taki ?
QUEBLO
Czyli co zmienić na 3 serie np ?

Mam dwa hantle (ważą z 5-6kg) do tego 4 talerze po 5kg i 4 po 1,85kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
jak robisz po jednym ćwiczeniu to te największe partie rób w 4-5 seriach a te najmnijesze w 2-3

a taki drążek za 30zł-rozporowy jak mniemam? To zawsze ryzyko że kiedyś z nim spadniesz, choć ryzyko nie oznacza oczywiscie pewności. U wielu osób drążek się trzyma, choć nawet z obciążeniem robią.
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hantle zamiast sztangi

Następny temat

Ławka z Modlitewnikiem - Czy warto za taką cenę ?

WHEY premium