SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW do oceny + plan na brzuch

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1769

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Mawashi z działu Trening w domowych warunkach.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2351 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45122
Prosze o ocene mojego planu fbw , mam do dyspozycji ławke płaską oraz hantle regulowane.

Wiek15
Waga78-82kg
Wzrost195cm
Cel do osiągnięcia masa mięśniowa oraz redukcja
Stażskończony ACT
Aktywność fizycznabiegam 2 razy w tygodniu w celu redukcji tkanki tłuszczowej , dodatkowo tenis stołowy zawodowo

Ćwiczyć zamieszam 3 razy w tygodniu , oto mój plan , prosze o poprawe

ZESTAW "A"

*Nogi - Przysiady ze sztangielkami w dłoniach 3s
*Klatka - Wyciskanie sztangielek na ławce poziomej 3s
*Plecy - Wiosłowanie sztangielką 3s
*Barki - Arnoldki 3s
*Triceps - Francuskie wyciskanie hantli jednorącz 3s
*Bicesps - Uginanie przedramion ze sztangielkami stojąc z rotacją zewnetrzną 2s

Zestaw "B"

*Nogi - Wykroki ze sztangielkami 3s
*Klatka - Rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej 3s
*Plecy - Martwy ciąg 3s
*Barki - Wyciskanie sztangielek 3s
*Triceps - Pompki w podporze tyłem 3s
*Biceps - Uginanie przedramion ze sztangliekami , uchwyt młotkowy

Dodaktowo po każdym treningu wspięcia na palce jednej nogi z obciążeniem dłoni na łydki oraz ćwiczenie na przedramie.
Mam zamiar ćwiczyć w poniedziałek , środe i piątek. Natomiasy we wtorek , czwartek i sobote ćwiczenia na brzuch. Ułożyłem coś takiego:
Brzuszki 3s
Scyzoryki 3s
Unoszenie nóg do pionu w leżeniu 3s
Skłony boczne ze sztangielką 3s

-

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moje uwagi:
- dales po 1 cw. na dana grupe miesniowa: za malo - dodaj przynajmniej po 1 cw. jeszcze na kazda grupe miesniowa. Tutaj masz linki do cwiczen: z pewnoscia cos znajdziesz:)
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
http://www.nasportowo.webpark.pl/atlas_cwiczen.htm
- brzuch cwicz raczej po treningu w pon., śr. i pt. i w kolejnosci: najpierw dol, potem skosne , na koncu gora.
- brak cwiczenia na prostowniki grzbietu
- na biceps 3 s

Rozgrzewki i rozciagania rozumiem nie opisales bo to oczywiste :)

Pewnie bardziej zaawansowani Ci dopisza wiecej uwag jeszcze. Ode mnie tyle.

pozdrawiam i powodzenia

DARNOK35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 395 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2210
To FBW - musi byc jedno cw na partie. Unikaj izolowanych cwiczen czyli np rozpietki sa dosc kiepskim pomyslem w FBW. Ogólnie trzeba sie skupic na duzych partiach i cwiczeniach wielostawowych, zatem takie partie jak lydki i przedramiona nie sa cwicznone w FBW osobno - pracują one i tak podczas pozostalych cwiczen. Można nawet zrezygnowac z cwiczen tricepsów i bicepsów skupiajac sie na nogach, plecach, klacie i barkach.

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2351 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45122
Rozgrzewka i rozciąganie oczywiście są , nie pisałem bo to akurat wiem jak zrobić ;)
Ok, łydki i przedramie wywale. Z bica i trica nie będe rezygnował , dam 3s na bica jak radził darnok. Co do klaty w planie "B" to zamiast rozpiętek dam jakieś pompki z różnymi roztawami nóg i rąk. A mam jeszcze pytanie co do powtórzeń , czy może dać 12-15 maks ciężarem jakim dam rade ?

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2351 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45122
Przerobiłem to troche i moglibyście mi powiedzieć czy jest ok ?

"A"

*Nogi - Przysiady ze sztangielkami w dłoniach 3s
*Klatka - Wyciskanie sztangielek na ławce poziomej 3s
*Plecy - Przenoszenie sztangielki za głowę 3s
*Barki - Arnoldki 3s
*Triceps - Francuskie wyciskanie hantli jednorącz 3s
*Bicesps - Uginanie przedramion ze sztangielkami stojąc z rotacją zewnetrzną 3s

"B"

*Nogi - Wykroki ze sztangielkami 3s
*Klatka - Wyciskanie sztangielek, skos górny 3s
*Plecy - Martwy ciąg 3s
*Barki - Unoszenie sztangielki w leżeniu 3s
*Triceps - Wyciskanie francuskie leżąc sztangielki oburącz 3s
*Biceps - Uginanie przedramion ze sztangliekami , uchwyt młotkowy 3s

Zakres powtórzeń 15-12 , będzie ok ?

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 395 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2210
Ok, tylko plecy powinny byc przed klatką i w planie A zamiast przenoszenia sztangielki proponował bym robic wiosłowanie sztangielką.

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2351 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45122
Ok , zmienie kolejnosć , a co do wiosłowania to robiem je przez 3 tygodnie w poprzednim planie ale kompletnie na mnie nie działa , nie męcze sie nic a nic dlatego spróbuje przenoszenia.

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 395 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2210
Przenoszenie jest dosc specyficznym cwiczeniem, czesc robi je na klatke, a czesc na plecy (obły wiekszy bodaj) :) Co do wioslowania to jak zwykle technika jest kluczowa.

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moze masz za lekki hantelek do wioslowania, albo inaczej napisze: za mocny juz jestes na ciezar jaki masz do dyspozycji ? :)

Ja po 4 seriach wioslowania ostatnie ruchy ledwo robie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2351 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45122
No może tak jest , tylko ja próbwałem małe ciężary ( 5kg ) żeby dobrze technicznie i nic nie czuje zmeczenia no to dałem 10kg i tez nic , zrobie 10kg 20 powtórzeń i reka mnie boli ale w plecach nic nie czuje ;)to może być to przenoszenie ? czy jeszcze próbować wiosłowanie ? Sixtus Łap SOG'acza za pomoc ;)

Zmieniony przez - snake126 w dniu 2009-08-22 20:12:35

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 395 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2210
Jeżeli mowisz ze spinasz łopatki, łokiec odwiedziony, faza negatywna wolniejsza, pozytywna dynamiczna ale nie szarpanie i nie czujesz to moze faktycznie za maly ciezar :) Spróbuj jeszcze wioslowania podchwytem.

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nowy

Następny temat

problem z klatka piersiową , a raczej z piersiami

WHEY premium