SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW do oceny, parę pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 752

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 316
Witam.
Od miesiąca uczęszczam na siłownię, 3 razy w tygodniu. Początkowo powinno się robić trening ogólnorozwojowy(z tego co wyczytałem). Na podstawie innych planów ułożyłem swój, taki aby był dostosowany do ilości sprzętu na mojej domowej siłowni.
Oto on:

1. Przysiady z sztangą na barkach 12 powt.
2. Przyciąganie wyciągu 12 powt.
3. Wyciskanie na ławce prostej 10 powt.
4. Rozwieranie sztangielek w opadzie 12 powt.
5. Kaptury, unosząc sztangę stojąc 12 powt.
6. Brzuszki
7. Wyciskanie sztangi prostej siedząc 12 powt.
8. Biceps ( 7-7-7, tzn. 7 do połowy, 7 od połowy i 7 całość )
9. Triceps 15 powt.
10. Rozpiętki 10 powt.

Całość wykonuję 3 razy, co jest bardzo czasochłonne.
Zastanawiałem się nad tym, jak skrócić trening, który waha się w granicach 2h, uzyskując takie same efekty. Myślałem nad tym, żeby robić po 2 serie, chodząc 4 razy w tygodniu na siłownię (teraz chodzę 3dni/po 3serie). Czy ktoś mógłby ocenić lub zmodyfikować ten plan tak, aby każda partia którą ćwiczę obecnie była zrobiona i całość zajęła by mi mniej czasu?
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 69

Wzrost: 173

Cel treningowy: Masa, nast. Rzeźba

Staż treningowy na słowni: 1 miesiąc

Uprawiane inne sporty: Tenis stołowy

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Domowa siłownia z dostępem do większości sprzętu będącego na profesjonalnej siłowni

Dieta: Po każdym treningu staram się zjeść jakiś ryż lub makaron oraz coś białkowego.

Przeciwskaznania medyczne: żadne

Zażywane suplementy: narazie nic
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1004


.

CEL UŚWIĘCA ŚRODKI, A CYRYL METODY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1477
Siemka, troszkę namieszałeś. Plan lepiej wyglądałby w takiej wersjji:
1. Przysiady z sztangą na barkach 3 serie
2. Wiosłowanie sztangą/hantla 3 serie.
3. Wyciskanie na ławce skośnej 3 serie.
4. Wyciskanie sztangi prostej siedząc 3 serie.
5. Uginanie sztanga 2 serie
6. Francuskie wyciskanie siedząc 2 serie

Do tego dokładasz jeszcze brzuch i ewentualnie coś na przederamie. Jak widze Twoim celem terningowym jest masa nast. rzeźba. na mase wykonuje się zazwyczaj od 12 do 6 powt. ale nie ma reguły- sam musisz wypróbowac co na Ciebie najlepiej działa. trenuj 3 razy w tygodniu co drugi dzień.

Musisz zaplanować porządna dietę - dział "Odżywianie", bo bez tego trudno o wyniki. pzdr

Bestia największa ma nieco litości, lecz ja jej nie mam, więc nie jestem bestią.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 587 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10331
@l2marrian
Z tego co widzę, twój trening miał być modyfikacją ACT?
Muszę przyznać że zadziwia mnie i trochę przeraża czas w jakim robisz te 3 obwody. Mnie wykonanie takich trzech złożonych również z 10 ćwiczeń zajmuje 30-35 minut, zależnie czy robię 12 czy te 14-15 powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 622 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7218
Za dużo cwiczen jak na ten wiek, mase i cel. Zapraszam jak porzednik do działu odżywianie. Z chęcią pomogę.

Najpierw dieta, potem trening.

"Głupi jest ten który myśli ze jest mądry"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Intensywny trening w warunkach domowych + biegi a utrata masy

Następny temat

FBW z priorytetem ....

WHEY premium