SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW dla dziewczyny

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1023

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 120 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1592
Siema, chcialbym was zapytac jaki dac trening dla kobiety, bo ja troche nie wiem jak za to sie zabrac i chcialbym zebyscie cos doradzili,
osoba ta nie miala jeszcze stycznosci z jakimikolwiek cwiczeniami. Dziewczyna chce zeby spalic tluszcz z brzucha oraz zrobic "lepsza" pupe i "lepsze" nogi,
aby nie byly one plaskie tylko pupa zaookraglona itp. ja bym byl za fbw, nie chce robic klatki gdyz twierdzi ze nie chce stracic biustu.
Dieta bedzie dopieta (w trakcie robienia jest)
waga 47 kg
wzrost 165
wiek 18

Czy taki trening sie nadaje? Czy jest przeladowany? jesli tak to mowcie co zmienic. A i jakie przerwy miedzy serami i cwiczeniami? miedzy seriami minuta przerwy
a miedzy cwiczeniami 3 min przerwy?

Zestaw A:
Przysiady ze sztangą na barkach 4 serie 12 10 8 8
Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 4 serie 12 10 8 8
Wyciskanie sztangielek 3 serie 10 8 8
Uginanie ramion nachwyt sztanga 3 serie 8 6 6
PROSTOWANIE RAMION NA WYCIĄGU STOJĄC 3 serie 8 6 6

Zestaw B:
MC 4 serie 10 8 6 6
Ściąganie drązka za kark 3 serie 10 8 8
Unoszenie sztangi wzdluz tulowia do brody 3 serie 10 8 8
Uginanie ramion ze sztangą podchwy 3 serie 8 6 6
Pompki w podporze tyłem 3 serie 10 8 8

PS czy na sniadanie moze byc shake z platkow owsianych z mlekiem rodzynkami bananem i wiorkami kokosowymi? tylko czy platki przegotowac najpierw
zeby sie strawily czy niekoniecznie? Z czym mogla by zjesc twarog zeby jej smakowal


Zmieniony przez - Mroczekkk w dniu 2016-03-08 21:19:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
W temacie treningu możesz się wzorować na tych zestawach (również w temacie liczby powtórzeń itp.)
https://www.sfd.pl/Treningi_siłowe_FBW_dla_Ladies_SFD-t840097.html

Ćwiczenia na klatkę nie powodują utraty biustu (jedno ćwiczenie w tygodniu wystarczy)
Ściąganie do karku zamień na ściąganie drążka do klatki piersiowej - jest to ruch bezpieczniejszy dla stawu barkowego.
Dla kobiety ćwiczenia na biceps i triceps moim zdaniem wystarczy jak będą raz w tygodniu a nie w każdym treningu.
Ogólnie trening taki sobie, mało w nim konkretu.

Co do śniadania, w ogóle posiłków - niech będą zbilansowane, czyli w każdym źródło białka, tłuszczu, węglowodanów z ograniczeniem nabiału.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 120 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1592
Co masz na mysli mowiac brak konkretu, to moze powiedz co bys zmienil
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Trening skupia się na małych grupach mięśniowych. Fbw a zwłaszcza dla osoby początkującej opiera się bardziej na ćwiczeniach wielostawowych, angażujących całe ciało, żeby całe ciało wzmocnić. Na tym etapie nie ma potrzeby skupiać się na bicepsie. Przykładu treningu masz w linku, który podałam wyżej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 36006 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679561
Już widzę jak robi to 47 kilowe dziewczę uginanie nawet najlżejszą sztangą nachwytem . Do rad Eveline bym jeszcze dodał sugestię żeby wywalić unoszenie sztangi wzdłuż tułowia - ćwiczenie dal większości osób szkodliwe.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
A ja dodam od siebie, ze wyciskam jakies 50kg na klate i nijak biust sie nie zmniejszyl heheh :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z brzuchem ;)

Następny temat

Redukcja przy problemach zdrowonych.

Wiecej