SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW - zmiana celu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 721

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

21

Waga

83/4kg

Wzrost

177,5cm

Cel treningowy

Lekka redukcja przy zachowaniu masy mięśniowej

Staż treningowy na siłowni

Pierwsza styczność z siłownią w wieku 16/17lat. Później mnóstwo przerw dłuższych i krótszych. Powrót do regularnych treningów od lutego tego roku. Łączny staż nie licząc przerw ok. 1,5-2lat

Uprawiane inne sporty

Od przyszłego tyg. basen oraz tabata w DNT

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Siłownia domowa: Hantle, Gryfy: łamany, prosty długi i krótki. Wyciąg, Drążek. Ławka z możliwością skosu dodatniego. Stojaki do przysiadów. Poręcze.

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

kiedyś TCM

Ostatnio przerabiany plan

fbw

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Przysiad: 78kgx10, Rdl:90x8, Dipsy 20kgx8,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 253 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19105
Witam.
Aktualny Plan:
Fbw 3x/tyg. ABA/BAB Pon. Śr. Czw.
A:
Martwy Ciąg 4s.
Podciąganie na drążku 4s.
Military Press 3s.
Dipsy Triceps 3s.

B:
Przysiad 4s.
Pendlay rows 4s
Dipsy 4s
Łamana 3s.

Ilość powtórzeń w seriach wygląda następująco:
4s - 10, 10, 10, 8
3s - 10, 10, 8
Progresja ciężaru w każdej serii.


Zamierzam poćwiczyć w ten sposób do soboty. Następnie planuję zrobić tygodniową przerwę żeby odpocząć. Po przerwie zmieniam cel treningu.

Cel: Od zawsze był taki sam: zwiększanie masy, teraz uległ zmianie i chciałbym zrzucić 3/4kg zbędnego fatu.

Pytania:
1.Czy dodanie do treningów tabaty oraz basenu w dnt wystarczy do zrobienia małej redukcji?
2.Czy konieczne będzie lekkie zmniejszenie ilości spożywanych posiłków?
3.Czy plan treningowy zostawić taki jaki jest bez żadnych zmian? W chwili obecnej działa dobrze. Z tygodnia na tydzień dokładam obciążenia jednak powoli wkrada się monotonia.
Myślałem o przejściu na 15-10-5 jednak nie wiem czy brak przerwy między dniami treningowymi w środę i czwartek nie będzie przeszkodą.
4.Czy coś jeszcze muszę wiedzieć o co nie zapytałem, a co jest ważne?

Mogę wrzucić zdjęcia jeżeli to coś ułatwi.

Zmieniony przez - kierus w dniu 2012-04-24 19:22:02
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Odpowiem na pytanie nr2 które wyeliminuje resztę pytań.
Dla Ciebie w tej chwili najważniejsza będzie dieta z odpowiednim bilansem kalorycznym.
Chcesz redukować- musisz zmniejszyć kaloryczność.
Proponuje rozpocząć od wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego:

http://potreningu.pl/diety

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 253 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19105
Jeżeli w chwili obecnej jem tyle, że moja waga ani nie wzrasta ani nie maleje to znaczy, że bilans kaloryczny jest na 0. Dokładając do treningów aeorby i interwały nastąpi większe spalanie kalorii więc bilans będzie na lekki minus czyli odpowiednio do zrobienia malej redukcji. Dobrze rozumuję?

Zależy mi również na odpowiedzi na 3cie pytanie, a dokładniej czy trening 15-10-5 można wykonywać w dni poniedziałek,środę,czwartek czyli bez jednej przerwy między 2gim a 3cim dniem treningowym.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[OCENA] Dieta i trening na mase!

Następny temat

plan terningowy na mase do oceny

WHEY premium