SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW - Prośba o ocene - Początkujący 3x tyg

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2295

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26955
Tomasz czas niestety nie pozwala aby coś więcej pisać, ale forum cały czas śledzę. Co do przykładu to oczywiście dla mnie taka kolejność nie jest optymalna, jestem raczej zwolennikiem układania kolejności na zasadzie mięśni antagonistycznych(oczywiście przy FBW). Tak więc idąc za typowym kulturystycznym podziałem partii(choć nie jest on do końca zasadny przy takich treningach) to kolejność by szła tak nogi klatka plecy barki opcjonalnie biceps/triceps i łydki/brzuch. Co do manipulacji kolejnością to oczywistym jest że najpierw trzeba poznać choć trochę swój organizm żeby zacząć eksperymentować z kolejnością.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3131
Tjujka
Wiesz co samych wiosłowań jest multum rodzajów. Co do ćwiczeń złożonych to wystarczy wydłużyć TUT, zmienić objętość,intensywność itd itp a już będzie inny bodziec dla organizmu.


Pojawia się jednak problem - czy człowiek rozpoczynający swoją przygodę z siłownią będzie potrafił swobodnie operować intensywnością czy objętością danego ćwiczenia, żeby atakować mięsień w różny sposób? Zapewne się zgodzisz, że raczej nie, gdyż do tego trzeba mieć opanowaną idealnie technikę, a co za tym idzie zakres ruchu oraz znać swoje ciało i skuteczność bodźców. To jest wyższa szkoła jazdy absolutnie poza zasięgiem początkującego adepta siłowni.

Co do olewania podstaw u początkującego w przypadku zastosowania ćwiczeń specjalistycznych na koniec sesji. Myślę, że ta panika stosowania tego suplementu do treningu wynika z przewrażliwienia. 99,9% ludzi rozpoczynających swoją przygodą na siłce i tak nie wzniesienie się ponad przeciętność ze 100 różnych powodów, więc akurat wynajdywanie dodatkowej teorii, iż będzie on oszczędzał się przez 90% treningu, żeby na koniec skupić się na bicepsie nie jest wystarczającym argumentem, żeby tych ćwiczeń odradzać.

Co do kolejności ćwiczeń to jest w tym wiele racji, sam często odbiegam od utartych zasad, ale mam już za sobą wiele lat treningu i wiem kiedy mogę zboczyć z planu. Początkującemu jednak radziłbym, żeby nabrał odpowiednich nawyków, gdyż z czasem może skończyć się tak, że najlepsze i najcięższe ćwiczenia wypadną z planu, a zostanie klata, biceps i brzuch na maszynach, czyli to co widzimy na siłowniach.

Zmieniony przez - KrisC w dniu 2011-12-16 12:35:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26955
Jasne na sam początek wystarczy prosta progresja liniowa, a z czasem przyjdzie czas na inne kombinacje. Chciałem po prostu pokazać jak uniwersalne są ćwiczenia złożone. Poza tym żeby cokolwiek osiągnąć laik powinien czerpać z pomocy kogoś bardziej doświadczonego, który pomógł by mu to ogarnąć, wiem że czasem jest to trudne ale zawsze się może dowiadywać na forum. Ciągłe zmiany ćwiczeń doprowadzą do wyczerpania bodźców, które dają poszczególne ćwiczenia. Lepiej z czasem pogłębiać arsenał ćwiczeń, niż już na początku wykorzystać całą talie. Co do tych ramion może faktycznie trochę przewrażliwiony jestem, ale spotkałem się ze zbyt wieloma wypaczeniami w tej dziedzinie i stąd takie moje podejście. Co do kolejności też się całkowicie zgadzam, co już wcześniej podkreśliłem, że aby móc kombinować przy niej trzeba być już trochę zaawansowany w te klocki.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DO KASACJI !

Następny temat

Ktoś napiszę mi plan dla początkującego ?

whey deli