SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW - Pierwszy plan Świeżaka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 626

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 31 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 17
Jestem tu nowy więc wypada się przywitać a wiec Siemka wszystkim!
Zabieram się za siłownie, w zasadzie to po raz pierwszy, wcześniej cos próbowałem ale zwykle po ok miesiącu rezygnowałem. Tym razem zamierzam wytrwać zwłaszcza że dorobiłem się pięknej sylwetki tzw. chudo-tłustej . Po zapoznaniu się z tematem, ułożyłem swój pierwszy 3 dniowy FBW (A/B)

Płeć : Mężczyzna

Wiek : 29

Waga : 86

Wzrost : 182

Cel treningowy : Redukcja/Rekompozycja

Staż treningowy na siłowni : 0

Uprawiane inne sporty : Bieganie

Dostęp do sprzętu : Full osprzęt siłownia

Dieta : Catering dietetyczny 2000 Kcal + 2 x odżywka białkowa + jogurt naturalny/serek wiejski/ skyr ( ok 2400-2500 kcal)

Przeciwskazania medyczne : Brak

Zażywane suplementy : Odżywka białkowa, multiwitamina

Ostatnio przerabiany plan: Brak

Aktywność : Mała (praca biurowa)

Plan który ułożyłem przewiduje 3 dni treningowe : Pon. / Śr. / Pt. - Trening A/B robiony naprzemiennie + Nd - 10-12 km biegu w spokojnym tempie

Trening A

Rozgrzewka : 10 min biegu na bieżni + 5 min rozciągania dynamicznego
1. Podciąganie podchwytem - 4 x max
2. Martwy ciąg - 12/10/8/6
3. Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej - 12/10/8
4. Unoszenie hantli bokiem - 12/10/8
5. Uginanie ramion ze sztanga - 12/10/8
6. Brzuszki - 3 x max
Wyciszenie : rowerek stacjonarny - 10 min
Trening B

Rozgrzewka : 10 min biegu na bieżni + 5 min rozciągania dynamicznego
1. Podciąganie nachwytem - 4 x max
2. Przysiad klasyczny - 15/12/10/8
3. Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej - 12/10/8
4. Military Press - 12/10/8
5. Francuskie wyciskanie sztangi łamanej - 12/10/8
6. Deska - 3 x max
Wyciszenie : rowerek stacjonarny - 10 min

Przerwy między seriami : 2 minuty

Proszę o ocenę i sugestie od bardziej doświadczonych kolegów




Zmieniony przez - Lolong w dniu 2021-07-22 12:30:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518

Biorąc pod uwagę sam plan treningowy to wygląda to solidnie na początek. Masz same podstawowe ćwiczenia siłowe przy czym warto zwrócić uwagę na pewne ćwiczenia, które masz zawarte w planie treningowym.

Przede wszystkim uważaj na unoszenie bokiem hantli to jest bardzo fajne ćwiczenie, ale musisz bardzo uważać na technikę ćwiczeń bo jak tutaj weźmiesz za duży ciężar to bardzo szybko odczujesz to w stawie barkowym.
Jak w jednym planie treningowym masz na grzbiet podciąganie na drążku to w drugim planie daj jakąś formę wiosłowania czy to sztangą czy hantlami jako uzupełnienie treningu grzbietu.

Kolejna rzecz to brzuch, jak już go trenujesz to warto co nieco urozmaicić te ćwiczenia. Wykonaj sobie na jednym treningu plank, a na drugimn side plank aby zaatakować mięśnie skośne. Tak będzie lepiej i bardziej ogólnorozwojowo.

Ja bardziej się obawiam Twojej diety, rozumiem katering dietetyczny, ale nie 2000kcal to chłopa jak Ty to jest głodowa miska i nawet za mało jak byś tylko leżał i oddychał, a nie mówiąc już ile masz aktywności fizycznej. Więc przyjrzyj się jeszcze raz tej diecie bo jak dla mnie jesz zdecydowanie za mało.

Polecamy również: Pierwszy rok treningu na siłowni: szanse i zagrożenia




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-08-02 12:43:13

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Moze być, równie dobrze mozesz jechac tym planem https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szukam planu treningowego pod hipertrofie

Następny temat

Klatka lejkowata a budowa sylwetki

WHEY premium