SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW - POWRÓT PO ,,LATACH" ;D

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1046

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 182 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 514
Hi,

Może się przedstawię na samym początku- Jestem Arek, urodzony we Wrześniu 1990 roku, ważę 68 kg, mój bodyfat wynosi no hmmm, pomiar fałdomierzem - brzuch 15, klata 6, udo 10 - z tabeli wychodzi, że 8% bodyfat, chociaż brzuch chyba w to nie wierzy xD Niby jest kratka, ale nie taka, jaka powinna być przy 8% ;P Dobra, dalej - wzrost 178, staż - i tutaj ,,wielka niewiadoma" niby pierwszy trening na siłowni odbył się jakieś 5-6 lat temu, ale ćwyczyłem nieregularnie, więc efety się pojawiały i znikały ;p gdyby pododawać to, co przećwiczyłem przeez te 5-6 lat wyszło by nie więcej niż 1,5 roku - co dało jak wiadomo nie trwałe efekty - lecz to wyeliminowałem i będę ćwiczył regularnie, gdyż mam większe ambicje niż sam wygląd ;) interesuje mnie poważne podejście do sportu.


Oto mój plan którym zacząłem ćwiczyć- co o nim myślicie? Dodam, iż klatka ma braki w górnej i środkowej części, dlatego też ćwiczenia są na ławce skośnej;)

czworogłowe ud:
- przysiady ze sztangą na barkach 2x12
- prostowanie nóg w siadzie 2x12
klatka piersiowa:
- rozpiętki w bramie leżąc, skos dodatni
- wyciskanie sztangielek leżąc, skos dodatni 2x12
plecy:
- ściąganie rączek wyciągu górnego w siadzie 2x12
- przyciąganie rączek wyciągu dolnego w siadzie 2x12
barki:
- wyciskanie sztangi sprzed głowy na suwnicy Smitha 2x15
seria łączona:
- unoszenie sztangielek na boki stojąc 2x15
- unoszenie sztangielek w opadzie tułowia stojąc 1x15
tricepsy + bicepsy:
superseria:
- prostowanie ramion na wyciągu stojąc 2x12
- uginanie ręki w łokciu ze sztangielką w siadzie w podporze o kolano 2x12
superseria:
- wyciskanie francuskie sztangielki jednorącz w siadzie 1x12
- uginanie rąk w łokciach ze sztangielkami uchwytem młotkowym stojąc 1x12
dwugłowe ud + kaptury:
seria przeplatana:
- uginanie nóg w kolanach w leżeniu 1x12
- wznosy barków ,,szrugsy” ze sztangielkami stojąc 1x15
dwugłowe ud:
- uginanie nóg w kolanach w leżeniu 2x12
podudzia:
superseria:
- wspięcia na palce na suwnicy Smitha stojąc 3x15
- odwrotne wspięcia na suwnicy Smitha stojąc 3x15
brzuch:
- przyciąganie kolan do klatki piersiowej przy wyciągu dolnym 2x15
- skłony w leżeniu na ławce skośnej głową w dół 2x15


Na podobnym planie zrobiłem 5-6 kg w ciągu 7 tygodni (gubiąc przy tym 2% bodyfatu) oczywiście na sucho, totalnie bez suplementów.

Proszę ogólnie o sprawdzenie kolejności itp... a nie o osobiste preferencje co do wybranych ćwiczeń ;) dodam, że przedramiona także są trenowane, tylko po prostu nie rozpisane - na koniec treningu robię po 3 serie na podchwytem i nachwytem po 15-25 powt.

Dodam także, że dieta jest.


Zmieniony przez - Areha w dniu 2012-07-07 22:34:36
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
to wykonujesz jednego dnia...czy jakos dzielisz?


sugeruje zapoznac sie z poradami,ktore podalem tutaj:

https://www.sfd.pl/Ocena_planu-t872077-s2.html

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2012-07-07 22:41:55

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 182 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 514
Hah, zapomniałem dodać najważniejszego xD Co drugi dzień robię ten trening - czyli pon , śr, pt, nd, wt, czw, sob...

Dodam, że fajnie na nim szła siła- w te 6-7 tygodni poprawiłem siłę w wyciskaniu na skośnej hantli o 12kg - z hantli po 18kg na hantle po 30kg ;) wszystko po 12powt oczywiście - przysiad też nawet wszedł - z 50kg (żenada) na 85 w serii xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
nie ma potrzeby,abys cwiczyl czesciej,niz 3 x tyg.

tym bardziej stosujac wynalazki jak ten,ktory wkleiles na wstepie.

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2012-07-08 00:25:33

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 182 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 514
Wychodzi 3,5 raza w tygodniu wyciągając średnią z 2 tygodni ;]

Jaki wynalazek? Zwykłe fbw...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
powtorze: NIE MA POTRZEBY,ABYS CWICZYL CZESCIEJ,NIZ 3 x TYG.
zwykle fbw opisalem w moim poscie-patrz link.

acha!
to teraz nareszcie sie dowiedzialem,ze te wszystkie cwiczenia wykonujesz w jeden dzien!?
czyli
plan awansuje na super wynalazek-knot!
od razu widac,ze ukladal to pacjent,ktory nie ma zielonego pojecia o temacie.

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2012-07-08 00:49:34

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 182 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 514
FBW - full body workout - bo chyba gosciu znasz tylko splita


No coz, nie zna sie na temacie, lipny plan, a zwiekszal mase i sile szybko - dziwne = czysta magia zapewne? Wytlumaczysz Panie znawco?

Przeczytałem pare linijek z Twojego linku i zamknąłem bo większych bzdur nie czytałem. - podstawowe ćwiczenia:

1. przysiad - ok, to mjest ok
2. rdl (rumunski martwy ciag)- poczatkujacy nie powinien robic mc - najpierw powinien wzmocnic prostowniki lzejszymi cwiczeniami w styly ,,dzien dobry"
3. wyciskanie na lawce - 90% osob na silowni nie zna poprawnego wykonywania tego cwiczenia, po za tym nawet przy wlasciwej technice beznadziejnie buduje klatke - tylko zewnetrzne dolne rejony - nie nadaje sie na fbw
4. wioslowanie - sztangielka czy sztanga? Bo jezeli sztanga to chyba Cie... prostowniki by kazdemu mlodemu wyskoczyly do sufitu
5. wyciskanie w staniu - na barki? Po raz kolejny - fatalne cwiczenie dla poczatkujacego - nawet w atlasie kulutytyki.pl masz opisane to ^^
6. podciaganie na drazku (nachwyt) - ktory z poczarkujacych sucharow/grubasow da rade wykonac chociaz jedna efektywna serie? (tj 8powt) ?

Ahh, te wypowiedzi w stylu ,,dodaj cos na brzuch, lydki" przeciez to nie sa wazne miesnie prawda? W wiekszosci sportow brzuch jest jednym z najwazniejszych miesni przyklad? Prosze bardzo- nozna, kosz, siatka
lydki tez nie zostaja w tyle...


Czekam z niecierpliwoscia Panie specjalisto na odpowiedzi na moje pytania z tego postu ;) Jestem ciekawy jak Wytlumaczysz Panie progress na takim beznadziejnym planie spelniajacym w 100% pojecie fbw... A nie Pańska baza 6 ćwiczeń (która nie angażuje wszystkich grup mięśniowych) w dodatku w złej kolejności...



Zmieniony przez - Areha w dniu 2012-07-08 02:48:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
aby tekst mojej wypowiedzi byl bardziej czytelny,pozwolilem sobie kazda z kwestii Twojej wypowiedzi oznaczyc kolejno cyferkami:


1
FBW - full body workout - bo chyba gosciu znasz tylko splita


2
No coz, nie zna sie na temacie, lipny plan, a zwiekszal mase i sile szybko - dziwne = czysta magia zapewne? Wytlumaczysz Panie znawco?

3
Przeczytałem pare linijek z Twojego linku i zamknąłem bo większych bzdur nie czytałem. - podstawowe ćwiczenia:

4
1. przysiad - ok, to mjest ok
2. rdl (rumunski martwy ciag)- poczatkujacy nie powinien robic mc - najpierw powinien wzmocnic prostowniki lzejszymi cwiczeniami w styly ,,dzien dobry"
3. wyciskanie na lawce - 90% osob na silowni nie zna poprawnego wykonywania tego cwiczenia, po za tym nawet przy wlasciwej technice beznadziejnie buduje klatke - tylko zewnetrzne dolne rejony - nie nadaje sie na fbw
4. wioslowanie - sztangielka czy sztanga? Bo jezeli sztanga to chyba Cie... prostowniki by kazdemu mlodemu wyskoczyly do sufitu
5. wyciskanie w staniu - na barki? Po raz kolejny - fatalne cwiczenie dla poczatkujacego - nawet w atlasie kulutytyki.pl masz opisane to ^^
6. podciaganie na drazku (nachwyt) - ktory z poczarkujacych sucharow/grubasow da rade wykonac chociaz jedna efektywna serie? (tj 8powt) ?

5
Ahh, te wypowiedzi w stylu ,,dodaj cos na brzuch, lydki" przeciez to nie sa wazne miesnie prawda? W wiekszosci sportow brzuch jest jednym z najwazniejszych miesni przyklad? Prosze bardzo- nozna, kosz, siatka
lydki tez nie zostaja w tyle...


6
Czekam z niecierpliwoscia Panie specjalisto na odpowiedzi na moje pytania z tego postu ;) Jestem ciekawy jak Wytlumaczysz Panie progress na takim beznadziejnym planie spelniajacym w 100% pojecie fbw... A nie Pańska baza 6 ćwiczeń (która nie angażuje wszystkich grup mięśniowych) w dodatku w złej kolejności...



ad.1
owszem,metoda full body nie jest mi obca.
napisze wiecej-to najczestsze rozwiazanie,jakie polecam w tym dziale.
przez niektorych jestem nawet postrzegany,jako "spec od fbw".

ad.2
to bardzo proste.
na etapie leszcza(nowicjusz;poczatkujacy) kazdy program,kazda-nawet najmniejsza-stymulacja przyniesie rezultaty.
to,czy beda to rezultaty:takie sobie,czy moze dobre,bardzo dobre....czy tez doskonale-bedzie zalezalo tylko i wylacznie zaangazowania zawodnika oraz jego predyspozycji genetycznych.
jeszcze jedna bardzo wazna kwestia:
im nizej na drabinie rozwoju,tym organizm zawodnika jest bardziej skory,do wybaczania.
tzn.
nawet popelniajac mnostwo bledow w treningu,diecie oraz odpoczynku-nadal ma szanse na duzy postep.
u osobnika zaawansowanego-jest to po prostu niemozliwe.

ad.3
to wielka szkoda,bo zawsze moglbys dowiedziec sie czegos nowego,interesujacego-tym bardziej,jesli napisal to ktos,kto tym sportem zajmuje sie o wiele dluzej,niz Ty.

ad.4
czyli plan.
po kolei:

rdl to nie jest mc!
malo tego-sugerowane przez Ciebie cwiczenie: "dzien dobry" jest z punktu widzenia biomechaniki-cwiczeniem identycznym do rdl.
(masz braki ze znajomosci cwiczen oraz anatomii)

wyciskanie na lawce,to podstawowe cwiczenie.
owszem,nie jest to najlepszy wybor-jesli chodzi o stymulacje miesni klatki piersiowej....ale od czegos trzeba zaczac,prawda?
kwestia techniki-90% cwiczacych nie potrafi wykonac poprawnie zadnego cwiczenia!
to,ze tego nie potrafia,to nie znaczy,ze maja przestac wykonywac dane cwiczenie,a tym samym-kompletnie zaprzepascic szanse,ze kiedykolwiek sie tego naucza!
jesli ktos nie potrafi zrozumiec,jak wazna kwestia jest wykonywanie cwiczen w sposob poprawny technicznie,a dodatkowo-stymulujacy wybrana grupe miesni lub miesien...
to niech zajmie sie inna forma spedzania wolnego czasu.

wioslo
nie widze zwiazku-znowu kwestia techniki o ktora nowicjusz ma zadbac w pierwszej kolejnosci.

wyciskanie w staniu.
znowu-pokazujesz,jakie masz braki z anatomii oraz biomechaniki.
ruch w pozycji stojacej jest ruchem bardziej naturalnym,niz jego odpowiednik w pozycji siedzacej.
naturalny=bezpieczny.
w pozycji stojacej,tranfer sily nacisku przenoszony jest przez wszystkie miesnie biorace bezposrednio udzial w boju oraz przez miesnie stabilizujace-do dolnych partii ciala(nogi!) i na podloze.
w pozycji siedzacej-na dolny odcinek kregoslupa.

do tego dochodzi jeszcze jedna-bardzo wazna-kwestia:
im cwiczenie trudniejsze,ciezsze dla organizmu-tym bardziej skuteczne.
jest to tym bardziej wazne wlasnie w grupie poczatkowej,gdzie budowanie bazy silowo-miesniowej calego ciala,to glowny priorytet treningu.

drazek.
systematyczny trening bardzo szybko zmienia ta sytuacje.
"efektywna seria tj.8powt." ?
poczytaj sobie o TUT(time under tension).
on moze robic serie po 1p
wazny jest dobor pozostalych parametrow:czas trwania powtorzen,ilosc serii...

ad.5
brzuch.
jesli znalbys troche teorii,to wiedzialbys,jak mocno te miesnie sa stymulowane w ciezkich cwiczeniach zlozonych-zwlaszcza w siadach,ciagach oraz wyciskaniach w staniu.
dodatkowo-napisalem,ze zawsze mozna dodac takowe cwiczenie do sesji.
ta sama uwaga dotyczy lydek.

ad.6
juz to tlumaczylem-zobacz pkt.2
baza 6 cwiczen podstawowych stymuluje WSZYSTKIE miesnie o ktore w swoim treningu ma zadbac nowicjusz.
na temat kolejnosci pisalem w postach-poszukaj i przeczytaj ze zrozumieniem.


teraz,kiedy po BANie bedziesz mial duuuzo wolnego czasu,poczytaj sobie troche tego materialu,ktory podalem-moze cos zrozumiesz.

i troche pokory mlody czlowieku....choc troszke.

pozdrawiam i zycze milego "odpoczynku" oraz owocnej lektury.


ZAMYKAM TEMAT.

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2012-07-08 12:34:53

"live and die in the squat rack"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

split po fbw 5x5

Następny temat

FBW na mase i kreatyna

WHEY premium