SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW (A B C) po 3 latach przerwy - Prosze o ocene

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 983

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 201 Napisanych postów 257 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13295
Witam Wszystkich forumowiczow!

Na wstepie napisze , ze doczynienia z silownia mialem 3-4 lata temu jak bylem nastolatkiem. Cwiczylem okolo roku - bez glowy. Mianowicie jak to swierzak robi - brak przysiadow tylko uzywalem maszyn. Oczywiscie cwiczylem ubogim splitem jak to dzieciak. Lamalem zasady techniczne i dawalem wiecej ciezaru. Na szczescie nic mi sie nie stalo i zyje :)
Przez ostatnie 3 lata uprawiam wszelakie sporty typu - wspinaczka- 6 miesiecy , sztuki walki- rok , przerwa pol roku. I kalenistyka z cwiczeniami z kettlebel - okolo roku.
Przez ostani rok bylem najbardziej zadowolony z witalnosci i efektow- nie mowimy tu o masie(nie byl to priorytet). Piekno i sila , tym sie kierowalem. Stosowalem takze trening Pavela Tsatsouline 'nagi wojownik' - polecam kazdemu kto mysli ze jest silny i wytzymaly.

Wracajac do tematu Chcialbym zaczac chodzic na silownie od przyszlego tygodnia. Postanowilem ze FBW jest najlepszym rozwiazaniem , ze wzgledu na moja sile i bardzo dobra kondycje trening silowy z dieta na mase bedzie idealny :)
Oto Wasza ankieta
Płeć : Mezczyzna
Wiek : 21 lat
Waga : 84 kg
Wzrost : 190
Cel treningowy : Czysta masa miesniowa -jestem tzw ekto
Staż treningowy na siłowni : ze wzgledu na dzisiejsza wiedze odpowiadam : 0 lat :)
Uprawiane inne sporty : Od 3 lat sporty ekstremalne i silowe. Ostani rok treningi kalenistyczne , silowe z wlasnym cialem i ketlebell.
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) :
Silownia profesjonalna , wiec raczej full.
Dieta : Masowa okolo 3900-4100 kcal - roznica wynika z czasu badz checi dziewczyny do gotowania :)
Przeciwskazania medyczne : Brak
Zażywane suplementy : Magnez i wieczorem makrelka )
Ostatnio przerabiany plan: Nagi Wojownik - Pavel Tsatsouline
Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg,wyciskanie na ławce leżąc):
Pistolet-przysiad na 1 nodze :3x 20kg kula w rekach
Pompki na poreczach-technika na klatke piersiowa: 6 x20kg
Podciaganie taktyczne tzw.gimnastyczne :3x16kg

To tak mniejwiecej o mnie .
Dodam iz moim celam jest masa.
Mam 190cm wzrostu waze 83 kg ale wygladam jak chudzina .
Mimo dobre kondycji i sily i dosc dobrze wyrobionego 'korpusu' nie wygladam na silacza :)

Podam podstawowe wymiary ktore zawsze Was interesuja
Klatka piersiowa :107
Barki :119
Udo:56
Brzuch:83
Biceps 34

Trening ktory wlasnie ulozylem, jesli ktos poda ze cos jest nie tak musi dostac upomnienie od adminow , poniewaz korzystalem z postow podwieszonych z ktorych kazdy swierzy powinien korzystac :)
Prosze o korekte a nie krytyke - dodam ze mam zamiar zaczac wiec mnie motywujcie a nie demotywujcie :)

Trening FBW podzielony na 3 sesje A B C -kazdy trening okolo 45 minut

Trening A:
1.Przysiad 5x5
2.Wycikanie plaska 3x5
3.Wiosowanie w opadzie 3x5

Trening B:
1.Pistolet(przysiad na 1 nodze) 3x5
2.Pompki na poreczach tzw dipsy na klatke: 3x5
3.Podciaganie 5x5

Trening C:
1.Przysiad 3x5
2.Wyciask lezac 5x5
3.MC 5x5.

Mam nadzieje ze ktos zauwazy + tego treningu i pomoze mi w dopracowaniu go.
Rion10 jak chciales tak zrobilem .

Pozdrawiam i zycze sily :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
Mozesz ćwiczyć. Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 201 Napisanych postów 257 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13295
Dzieki wielkie pozdrawiam kolege :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 201 Napisanych postów 257 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13295
Jesli znajdzie sie ktos jeszcze do wypowiedzi to prosze bardzo , czekam na opinie. Zanim zaczne chcialbym by conajmniej 3-4 osoby mi napisaly ze jest ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 201 Napisanych postów 257 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13295
odswiezam , prosze o szybka ocene. Chce zaczac trening w poniedzialek. pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777611
Umieszczanie przysiadów na jednej nodze to jakieś nieporozumienie bo to ćwiczenie szkodliwe. A żadnych ćwiczeń barkowych nie dajesz?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 201 Napisanych postów 257 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13295
jak potrafisz wykonac cwicze to nie obciaza kolan wcale, kwestia techniki. a do ktorego dnia dodac? bo myslalem ze jako zoltodziub nie musze dodawac dodatkowych cwiczen tylko trzymac sie podstawowych wielostawowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777611
popularne pistolety nie przyczyniają się do niczego dobrego w treningu siłowym osobiście jestem ich przeciwnikiem jak nie trzeba to się ich nie wykonuje

a co do barków to jedno ćwiczenie możesz spokojnie dodać np wyciskanie stojąc

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 201 Napisanych postów 257 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13295
no to skoro tak to w sumie moge je zamienic i tak robie je juz dluzszy czas. Zamienie je na Goblet squat badz normalne przysiady. Dzieki za pomoc pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na mase dla początkujacego

Następny temat

trening dla początkujacego na mase II

WHEY premium